Jump to content

Ceramika a szampon i piana


Recommended Posts

Witam, mam na swoim samochodzie  położoną  powłokę ceramiczną  4 letnią 

UltraCoat Magnite, jaki będzie najlepszy szampon i piana do regularnego mycia co 2-4 tyg?  Lepiej   celować  w produkty z neutralnym Ph czy kwaśne lub zasadowe? 

Mam upatrzone takie połączenie 

Piana aktywna  lekko zasadowa Cleantle Citrus  foam2 

Szampon Adbl Tangy kwaśny 

Co sądzicie  o tym połączeniu? Dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Jak masz Ulracoat to ja bym poszedł w Ultracoat. Piana Master Wash, szampon Shampoo + lub Bubble Shock, choć to co wybrałeś też się sprawdzi

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Zależy jak często myjesz samochód, ale raz na miesiąc czy tam dwa warto wrzucić kwaśny szampon, a do regularnego mycia neutralny 😉 przynajmniej ja tak preferuje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Raz maks dwa na miesiąc  więc  chyba ten kwaśny będzie spoko? Tutaj jak kolega wyżej napisał to z ultracoata  też  nie jest zły pomysł. Czyli  ogólnie przy myciu auta raz maks dwa na miesiąc  szampon może być kwaśny  a  piana neutralna czy zasadowa lepiej? 

Link to comment
Share on other sites

Miałem na myśli, że kwaśny szampon to tak raz na 2 miesiące 😅 ale jak dasz mniejsze stężenie to krzywda się i tak nie stanie przypuszczam. Neutralna piana w większości przypadkach starcza. Zasadowa mocniej ściąga większy brud. Sam używam Cleantle i wosków mi nie rusza więc na powłoce spokojnie możesz nią działać.

Link to comment
Share on other sites

Raz w miesiącu kwaśny przy mniejszym stężeniu będzie ok, jak będziesz mył częściej niż raz w miesiącu to możesz umyć raz neutralny a raz kwaśny. Możesz najpierw wrzucić neutralną pianę a później umyć kwaśnym szamponem. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.