Skocz do zawartości

Zestaw kosmetyków dla totalnego amatora - przygotowanie do sezonu wiosna-lato


sirtepek
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SerowyCheetos,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym skompletować sobie budżetową chemię do auta dla totalnego amatora. Dotychczas myłem auto tylko na bezdotyku, chciałbym po zimie dokładnie umyć auto i przygotować do sezonu wiosna-lato. Autko to VW T-Roc Indium Grey Metallic odebrany 10.2023 więc nowy, jałowy niezabezpieczony lakier.

Co wybrałem po tygodniowym reasarchu na grupach detailingowych:

1.Mycie felg: Excede Ultimate Wheel Cleaner 1l
2.Mycie wstępne: piana z myjki dotykowej (nie chcę kupować pianownicy, mieszkam w bloku)
3.Mycie na dwa wiadra: Szampon  Carlab 500 ml Green
4. Szybki Quick detailer Prostaff CC Water Gold 200 ml - tu zależy mi na szklistości lakieru, hydro i znikomym osadzeniu się kurzu ( na szarym lakierze jest masakra szczególnie poniżej drzwi)
5. Czyszczenie wnętrza: Cleantle Interior Cleaner + 1l
6. Dressing do plastików:  Funky Witch Gentleman 215 ml

Wszelkie porady co zmienić/dodać mile widziane.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Spoko set złożyłeś 😊 jeśli chcesz to możesz zmienić cc water golda na gyeon ceramic detailer, też bardzo ładnie szkli a w cenie ccwg masz dwa razy więcej gyeona 🫡

Jeśli zależy Ci na dokładnym oczyszczeniu lakieru to polecam jeszcze dobrać jakiś tar remover i deiron 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirtepek co do propozycji

1 felgi na brzdotyku fajnie ogarnia magic will uc ale to nie koncentrat 

2 kup sobie opryskiwacz. Mam marolexa 3l i nie wyobrażam sobie akcji na bezdotyku bez tego. Zima touch less czy lato fw tsunami. Piana mało daje na bezdotyku. 

4 @SerowyCheetos ma rację 😁. Chociaż mieć w arsenale te dwa też się przydadzą 😅 

5 do wnętrza najbardziej lubię P&S nawet w rozcieńczenie 1/2

6 gentleman super wybór, ostatnio próbowałem Erosa od fw i taka sama petarda. Kupi 500ml 😉 nie będziesz żałować 

Plastiki z zewnątrz tylko i wyłącznie u mnie adbl blackouter ‐ na opony też spoko. Opony shiny garage black2black albo aqua albo aenso orbit 

Cleaner do opon adbl 

Pozdro 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirtepek jak wyżej koledzy pisali qd pewnie będziesz miał kilka z czasem ale na początek Gyeon ceramic detailer i będziesz zadowolony , na suchy lakier lub do osuszania - efekt petarda.
Do prewasha kup sobie opryskiwacz ciśnieniowy i pianę BH Touch-less , zimą 2 % stężenia a latem 0.5-1% i nie potrzebujesz innej piany , rewelacyjnie działa też jako prewash kół.
Jako interior cleaner też polecam P&S nawet rozrobiony 1/1 jest świetny.
Do mycia felunku Good Stuff Alcaline wheel cleaner , możesz rozrobić nawet 1:10 a pracę umila zapach coli.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p @Krzynio_spafreak @SerowyCheetos @przemas.p Gyeon Ceramic detailer ponoć mocniej przyciąga brud niż CC Water Gold, stąd wybór.

@SerowyCheetos  jaki polecasz tani tar remover? 

Deironizera  nie widzę potrzeby używać, po filmie Dziadzi wnioskuję że może łomotu z rdzą narobić.

@zeea  Czyszczenie wnętrza: Cleantle Interior Cleaner + 1l. Widzę że jest jeszcze Cleantle QD do wnętrz. Warto zamiast Cleantle Interior Cleaner do bieżącej pielęgnacji?

@yas jaki znajdę inny szampon w cenie CarLaba zielonego? Chcę kupić szampon budżetowy który spełni swoją rolę do co 2tyg mycia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirtepek nie idź koniecznie w tanie jeśli chodzi o mocniejszą chemię jak tar, weź po prostu coś bezpiecznego (vasco jest super, chwalą tarpena, ja używam adbl-owego bo mam bańkę i też jest ok). Lepiej mieć margines bezpieczeństwa niż nie, nie jest to też chemia na co dzień.

Deiron jest moim zdaniem jednak dość potrzebny (choć i żaden ze mnie autorytet), pamiętaj, że nie będziesz walił go co mycie a wyłącznie do porządnej dekontaminacji (np. właśnie pozimowej albo pod wosk jak Cię najdzie). Z głową i będzie w porządku.

No i to co pisze @przemas.p i @Krzynio_spafreak, BH Touchless + opryskiwacz, naprawdę warto, też jestem blokersem i cisnę opryskiwaczami z ali, nie wyobrażam sobie mycia bez, choć piankę też bardzo lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirtepek Dokładnie tak jak pisze @Pulse Widzę że wyręczył mnie w odpowiedzi, totalnie się pod tym podpisuję lecz co do opryskiwacza ja też leciałem na Chińczykach z alie ale jak zmieniłem na marolexa/kwazara to nie wyobrażam sobie wracać do chińczyków, poszły w odstawkę, przydadzą się na ogródku 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerowyCheetos a widzisz, ja oddałem mojego marolexa bo zamieniłem na marolexa aku (chyba next) ale dość szybko padł, teraz jadę na opryskiwaczach i pianownicach aku z ali, jest tam parę wartych uwagi. Cena śmieszna (połowa marolexa 3000 lub mniej) a jest aku więc dla mnie tym lepiej, jak padnie to wymienię ale na razie całkiem dzielnie się trzymają 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 22:42, sirtepek napisał(a):

4. Szybki Quick detailer Prostaff CC Water Gold 200 ml - tu zależy mi na szklistości lakieru, hydro i znikomym osadzeniu się kurzu ( na szarym lakierze jest masakra szczególnie poniżej drzwi)

 

.

Rzuciłbym okiem jeszcze na sonax spray and seal - szkło po nim jest niesamowite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.