Skocz do zawartości

Pistolet do K7 - zamiennik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dokonał właśnie żywota mój drugi pistolet Karchera używany w myjce K7 Premium. Wytrzymał może 2 lata, może nie. Rozszczelnienie w tym samym miejscu co stary czyli na plastikowym elemencie. Powiem szczerze ze mam nieco dość kupowania badziewia i jak trzeba coś zrobić to dowiadywania się, że nie zrobię bo cieknie.

Są jakieś lepszej jakości zamienniki? Problem w tym, że mam węża na to karcherowskie quick connect co się zawleczką mocuje. Mam też nieco akcesoriów z mocowaniem pod pistolet karchera (ten plastikowy cycek który się dociska i obraca). Przerabiał ktoś z Was jakieś przejściówki czy coś podobnego? Bo mam końcówkę karchera do mycia kostki, mam pianownice, wąż do kanalizacji plus końcówki do pistoletu płaską i rotacyjną i nie chciałbym tego tracić. Nowy dziadowski plastikowy pistolet który za dwa lata znowu się zepsuje to 100zł. Lubię rzeczy porządne które się nie zepsują i mogę wydać więcej o ile takie rozwiązanie jest. Jakiś inny porządny pistolet z przejściówkami? Tylko jaki bo standardów łączenia jest wiele, każdy ma swoją nazwę i znając życie kupię coś co nie będzie pasować.

 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bienek napisał(a):

Ciesze się że nilfiska kupiliśmy. Tam pistolet i lanca wygląda o 100 razy bardziej solidnie niż ten ten plastik fantastik w nowych karcherach.

Dostałem k7 compact w prezencie, myjka dobrze wykonana, porządny plastik, sprawia wrażenie solidnej.

Ale pistolet to jakaś masakra, jakość plastikowego karabinu za 20zl z odpustu 😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba1 czy przepływ wody jaki podają max 10l/min to nie za mało?

 

Edycja:

Znalazłem też o przepływie 25l/min

https://sklep.techkar.pl/pg03-karcher-k-kompet-dysz,3,3546,10216

Teraz co do adapterów. Złącze w serii K to plastikowe nazywa się BAYONET. Znalazłem adapter Bayonet żeński - gwint M22

https://allegro.pl/oferta/adapter-b-do-myjek-cisnieniowych-karcher-k-bayonet-11074323062

Czyli mógłbym w to wsadzić te karcherowskie męskie końcówki. Powiedz mi tylko jak wygląda wyjście z tego pistoletu Techkaru? Piszą, że szybkozłącza Basic ale z tego co widzę to ono jest chyba przykręcane. To będzie na to M22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.