Skocz do zawartości

Lavor Stargate 180 - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nagle z dnia na dzień padła myjka z tematu. Padła połowicznie, ponieważ przestała zasysać wodę z zewnętrznego zbiornika. Myjki nie składałem i była podłączona do zbiornika z wodą, aby za każdym razem nie musieć odpowietrzać pompy. Wszystko normalnie działało, a przy następnym użyciu miałem zonka, ponieważ po chwili pracy przestała podawać wodę, pompa próbowała nabić ciśnienie, lecz bez rezultatu. Na wszelki wypadek wymieniłem filtr zewnętrzny i przeprowadziłem procedurę odpowietrzenia - bez skutku. Po podłączeniu pod sieć wodociągową wszystko gra i działa normalnie. Myjka nie miała kontaktu z temperaturami poniżej zera. Zanim oddam ją na jakiś serwis chciałbym poznać Waszą opinię na co mam się nastawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasysa, działało 1,5 roku i nie trzeba było ustawiać zbiornika powyżej myjki 😄. Był to jeden z głównych powodów by ją zakupić swego czasu. Coś mogło paść w pompie?

EDIT: w instrukcji rzeczywiście piszą o grawitacyjnym opadzie wody. Nie było jednak dotychczas żadnego problemu. Czy jest możliwe, że mimo braku takiej cechy, myjka radziła sobie z tym? Jeszcze spróbuję ustawić ten zbiornik wyżej i zobaczę czy to coś zmieni. Może obędzie się bez serwisu. Pompa pewnie ze 2-3 stówki plus robocizna - wyjdą okolice ceny nowej myjki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tania myjka z Lavora nie "ssie" wody z wiadra , ba taka Vertigo która  to robi musi być najpierw zalana , czyli wąż na początku musi być pełen wody by myjka nie chodziła na sucho . Obstawiam że mogłeś trochę nadwyrężyć tę pompę ale po podaniu grawitacyjnym będzie to chodziło dalej 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W weekend znalazłem trochę czasu. Zbudowałem około metrowe podwyższenie dla mojego 180 litrowego zbiornika. Podłączyłem u dołu wąż, podłączyłem i odpowietrzyłem myjkę. Działa😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.