Jump to content

Lavor Stargate 180 - problem


Recommended Posts

Panowie, nagle z dnia na dzień padła myjka z tematu. Padła połowicznie, ponieważ przestała zasysać wodę z zewnętrznego zbiornika. Myjki nie składałem i była podłączona do zbiornika z wodą, aby za każdym razem nie musieć odpowietrzać pompy. Wszystko normalnie działało, a przy następnym użyciu miałem zonka, ponieważ po chwili pracy przestała podawać wodę, pompa próbowała nabić ciśnienie, lecz bez rezultatu. Na wszelki wypadek wymieniłem filtr zewnętrzny i przeprowadziłem procedurę odpowietrzenia - bez skutku. Po podłączeniu pod sieć wodociągową wszystko gra i działa normalnie. Myjka nie miała kontaktu z temperaturami poniżej zera. Zanim oddam ją na jakiś serwis chciałbym poznać Waszą opinię na co mam się nastawiać. 

Link to comment
Share on other sites

Od kiedy ta myjka zasysa wodę? Z lavora tylko Vertigo to robi, a reszta ma w instrukcji > 

"Funkcja poboru wody z zbiornika: TAK - (potrzebne ciśnienie grawitacyjne, swobodny opad wody"

 

Link to comment
Share on other sites

Zasysa, działało 1,5 roku i nie trzeba było ustawiać zbiornika powyżej myjki 😄. Był to jeden z głównych powodów by ją zakupić swego czasu. Coś mogło paść w pompie?

EDIT: w instrukcji rzeczywiście piszą o grawitacyjnym opadzie wody. Nie było jednak dotychczas żadnego problemu. Czy jest możliwe, że mimo braku takiej cechy, myjka radziła sobie z tym? Jeszcze spróbuję ustawić ten zbiornik wyżej i zobaczę czy to coś zmieni. Może obędzie się bez serwisu. Pompa pewnie ze 2-3 stówki plus robocizna - wyjdą okolice ceny nowej myjki. 

Link to comment
Share on other sites

Żadna tania myjka z Lavora nie "ssie" wody z wiadra , ba taka Vertigo która  to robi musi być najpierw zalana , czyli wąż na początku musi być pełen wody by myjka nie chodziła na sucho . Obstawiam że mogłeś trochę nadwyrężyć tę pompę ale po podaniu grawitacyjnym będzie to chodziło dalej 😉

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Też swoją zalewałem w ten sposób i działało bardzo dobrze. No nic dam zbiornik na około metr w górę i sprawdzę czy obejdzie się bez serwisu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W weekend znalazłem trochę czasu. Zbudowałem około metrowe podwyższenie dla mojego 180 litrowego zbiornika. Podłączyłem u dołu wąż, podłączyłem i odpowietrzyłem myjkę. Działa😀

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.