Skocz do zawartości

Koch Pw + autograph sapphire jest sens ?


Śmigol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć powiedzcie mi czy Waszym zdaniem jest sens ładować po kochu pw autograph sapphire po osuszeniu/do osuszenia auta ?

Mycie:

Oprysk tfr fx protect gravity prewash

Płukanie 

Fx protect car shampoo i jazda na 2 wiadra

Płukanie 

Koch pw na mokry lakier

Płukanie demineralką

I teraz czy jest sens osuszyć auto i ładować sapphire na osuszony lakier lub dać na mokry po kochu i osuszać ?

Wiadomo koch siądzie i nie wiem czy jest sens kanapkować, ale szukam czegoś co dłużej posiedzi niż koch na zimę i jest łatwe w aplikacji a z tego co widziałem to sapphire jest niezły z trwałością. 

Jeszcze pytanko odnośnie gravity pre wash, zużyłem już prawie całą butelkę roztwór robiony od 1-10 do 1-20. Nie zauważyłem żadnych niespodzianek na lakierze/chromach ale czy długotrwałe stosowanie powiedzmy raz na 3 tygosnie w zimie jest bezpieczne ?

Dzięki za odpowiedzi 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiń PW , użyj Sapphire na mokro i ewentualnie później na sucho , jeżeli na aucie nie ma żadnego zabezpieczenia. 

Gravity Pre Wash to dość mocny produkt , szkoda auta. Są łagodniejsze preparaty robiące dobrą robotę np. Bilt Hambery.

FX ma w składzie wodorotlenek sodu także no z reguły unikam takich produktów. Ewentualnie do zaniedbanych aut.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol Cena nie jest zła, na detailinghouse za 55zł na promce dało sie kupić.
Kocha zawsze możesz używać do osuszania niezabezpieczonych aut, w zimę też jest bardzo fajnym wyborem na szybkie akcji. Jednym słowem, nie zmarnuje się 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Śmigol napisał(a):

czy jest sens kanapkować,

Jak masz fun z tego - nikt Ci tego nie zabroni i nic złego nie powinno sie stać 😉 - ale generalnie szkoda marnować 2 produktów na raz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem na alledrogo dobra cena 66pln i co ja teraz z kochem zrobię na wiosnę spróbuje też zastąpić opti seala po onr sapphirem i zobaczymy
Ja korzystam z kocha na bezdotyku, 5ml na 1000ml wody jako wspomagacz osuszania. Prewash z BH TL lub Gravity prewash od FXa. Pomaga, dużo mniej wody zostaje na aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siws00n napisał(a):
4 godziny temu, Śmigol napisał(a):
No i zamówiłem na alledrogo dobra cena 66pln emoji41.png i co ja teraz z kochem zrobię emoji1.png na wiosnę spróbuje też zastąpić opti seala po onr sapphirem i zobaczymy emoji1.png

Ja korzystam z kocha na bezdotyku, 5ml na 1000ml wody jako wspomagacz osuszania. Prewash z BH TL lub Gravity prewash od FXa. Pomaga, dużo mniej wody zostaje na aucie.

Podobnie korzystam tylko daję 5 ml kocha na 0.5l wody i zrzut jest bardzo dobry 😉 

 

3 godziny temu, Domel napisał(a):

Jak masz fun z tego - nikt Ci tego nie zabroni i nic złego nie powinno sie stać 😉 - ale generalnie szkoda marnować 2 produktów na raz 🙂

Chyba się tak pobawię a kolejnym razem dam bez kocha i zobaczymy 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, imola33 napisał(a):

Ja tam kanapkuję. Łatwiej mi się z Kochem osusza, a potem na drugiej fibrze wskakuję już na sucho z QD-kiem

Jakie stężenie kocha dajesz ? No i jaki QD wchodzi po kochu ? Jakie efekty jeśli chodzi o trwałość i hydro w porównaniu z samym kochem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol stężenie jak ty, 10 ml/litr. QD różne, wszystko co mam pod ręką. Efekty? Nie wiem, świeci się 😛 na aucie leży Cancoat, więc nie mogę tego ocenić. Też sobie go wrzuć na auto, bo kombinujesz od dłuższego czasu, a wystarczyłoby, że kupisz germana i Neoxal Primer, i możesz wskakiwać z Cancoatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 nooo gdybym tylko miał gdzie położyć ceramikę to dawno bym to zrobił... Pod chmurką w centrum miasta tego nie położę 😄 i tak pozostaje mi onr z opti sealem od wiosny do jesieni i kombinowanie w zimie na bezdotyku 😄 aaa no i od dwóch lat poluję na jakiś garaż w moim mieście, ale nic konkretnego nie ma a jak się pojawi to daleko od domu a o ceny to nawet nie pytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerowyCheetos dokładnie... W lecie przejade onrem z opti sealem i jest szybko wygodnie i z dobrym efektem. Jeśli auto mocno zagruzowane to najpierw robie prewash na bezdotyku, ale raczej mi się to w okresie wiosna- lato nie zdarza.

@imola33 ja parkuje w takim miejscu, że totalnie bym nie miał komfortu pracy, raz myłem tam auto onrem to ktoś zadzwonił na straż miejską 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.