Skocz do zawartości

Czyszczenie i zabezpieczenie skóry/skóry syntetycznej-preparat 2 w 1


MaArek77

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy temat bo może kogos zainteresuje

Mam tapicerke półskórzaną czyli boki foteli, zagłówki i boczki drzwi wykonane czesciowo ze skóry naturalnej, czesciwo ze sztucznej/ekologicznej

 

Interesuje mnie środek który wyczyści a zarazem odświeży i zabezpieczy te elementy

 

Zaznaczę że auto ma przebieg 30 tys km i skóra nie jest brudna ani zniszczona stąd pytam o preparat który będę nanosił raz na miesiąc

Dotychczas stosowałem Meguiars Gold Class Leather Conditioner ale jest drogi bo 473 ml kosztuje ok -85-90 zł

 

Czy byłoby coś podobnego 2 w 1 ale tańszego, może lepszego?

 

Zaznaczam że niezbyt lubie "nachalny połysk" na elementach ze skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Megs jest raczej do zabezpieczenia, niż konserwacji. Jeśli to ekoskora, to niczego o super właściwościach nie potrzebujesz, bo nie nawilżysz jej, ani nie zmiękczysz. Ja używam ADBL Leather QD do szybkich akcji. Czyści jak na QD bez zarzutu, naprawdę można nim ściągnąć zaskakująco dużo. Do tego pozostawia matową powierzchnię, chociaż trochę zbyt tępą w dotyku. Ostatnio czyściłem nim buty z ekoskóry po sezonie i wyszły bardzo ładnie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy QD to 2 w 1, tak jak chciałeś. Możesz też czyścić skórę jakimś dedykowanym środkiem i nakładać zabezpieczenie, ale raz w miesiącu nie ma to sensu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 jakiś czas temu kupiłem GRIOT'S GARAGE LEATHER SPRAY 3 in 1. Stał długo na półce, bo używałem chemii z CL. 

Ale ostatnio używałem Griot'sa do szybkich akcji na w miarę nowych skórach i wypadł genialnie 🙂 Produkt bardzo łatwy w użyciu. 

Nawet buty tym ostatnio ogarniałem i ja i Żona jesteśmy zadowoleni z efektu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.