Jump to content

Zestaw na dwa wiadra dla amatora


Mulu

Recommended Posts

Hej! Przymierzam się do mycia auta na dwa wiadra. Proszę o ocenę zestawu i doradzenie co kupić. Czytałem dużo na forum i obejrzałem dużo YouTube. Auto jest zabezpieczone ceramiką.
Pytanie nr. 1. Czy aktywna piana na bezdotyku będzie bezpieczna dla ceramiki czy raczej nie używać? Jedni mówią, że można, a drudzy, że nie...

- Pre-Wash: Cleantle citrus foam 2 - Pytanie nr. 2. Będzie ok do ceramiki czy szukać piany neutralnej? 
- Pianownica: Marolex 3L - Pytanie nr. 3. Obojętnie który kolor czy ten niebieski kupić?
- Gąbka: Soft99 QJUTSU Ultra Soft Sponge
- Pędzle: 24mm Soft 99, Deturner
- Szampon: Cleantle Daily Shampoo 1L
- Fibry: Work Stuff Gentleman, FX Protect MYSTIC BLUE, jakieś z action do szyb
- Osuszanie: Work Stuff Prince
- QD: Pytanie nr. 4. Czy podczas osuszania wymagany jest QD czy tylko nakładać od czasu do czasu? Przypominam, że mam ceramikę na aucie. Proszę o polecenie jakiegoś fajnego, taniego QD.
Posiadam już od Deturnera: Wheels and tire cleaner, IRON, INSECT & bug remover

Czy o czymś zapomniałem? Co jeszcze może mi się przydać? Dziękuję za każdą podpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

Marolex pianownce ma jeden typ z tego co pamiętam reszta to opryskiwacze, piana jest ok do powłoki,m (neutralne zosta na lato sobie), szampon kup od razu kwaśny tym bardziej jak autka nie garażujesz, na nich też masz napisane jakie rozcieńczenia do bieżącego mycia. 
ja nie jestem zwolennikiem atakowania qd na świeżych powłokach choć warto dać jeden dwa strzały na ręcznik przy suszeniu, polecić mogę ultracoata ceramic detailera prosty i tani. 

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz myć na bezdotyku to przemyśl oprysk. Ja już się wyleczyłem z pianownic, mialem 2l to była mordęga, potem kupiłem EPOCE 10l i jakoś szło sprawniej, ale teraz robię tylko i wyłącznie oprysk, jest szybciej i poręczniej. Jeżeli się zdecydujesz iść w oprysk to Kwazar Venus za 75 zł plus Bilt Hamber Auto Foam/Touchless i masz zestaw na 100 oprysków.

Z szamponów ja używam Carpro Reset albo Neoxal 737, obydwa świetne do powłok z przewagą Neoxal  (tylko nie wiem jak jest obecnie ze składem).

Potrzebujesz szczotke do opon i felg.

 

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Nie miałem marolexa w ręku, ale kwazara mam jednego z 8 lat i nigdy z nim problemu nie miałem, a katowałem go różną chemia. Ile pompowan? Nie wiem z 2 czy 3 maks, ale to sa szybkie pompowania i ja mam tez duzy samochód. Epoce 10l tez pompowalem z 2 czy 3 razy ale jedno pompowanie zajmowało trochę czasu. Możesz ewentualnie wyposażyć się w glorie i kompresor, ale to juz większy koszt.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.