Skocz do zawartości

1995 Mercedes C200 grafit


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

Janek, czekam na foty :good:

 

A ja sobie... wyżółwiłem. Cały tydzień zapieprzałem to prezent mi się należy :)

 

- mycie CarPlan Ultra CarWash

- osuszanie MF

- no i po wyschnięciu Turtle Wax Extra Gloss

- oponki niestety pożyczony 4Car Opona :idea:

 

Zdecydowałem się na sealant ze względu na rzekomo wzmocniony wetlook. Powiem szczerze, że po zaaplikowaniu całego auta wraz z polerowaniem w ok. 40 minut stwierdzam, że to dobry QuickDetailer anijeżeli wartościowy wosk. Zobaczymy co wyjdzie w praniu. Na aucie siedział Shell WaxPaste po 39 dniach i miał się całkiem dobrze.

Przy okazji wyczyściłem grill :good:

 

tur1n.jpg

tur2i.jpg

tur3.jpg

grillgq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bardzo fajnie, wszystkie szczegóły dopracowane.

Nie wszystkie, nie doczyściłem nadkoli :P Ale nikomu nie mów ;)

 

trzeba było powiedzieć, że myjesz to bym podjechał z kosmetykami

Hehe, dzięki za porpozycje, może nastepnym razem ;)

 

Super się prezentuje ten Twój Merc

Dzięki. Fajnie, że się podoba :)

 

(to była chyba opcja w tym modelu)

Nigdy nie było opcji innego grilla w tym modelu. Ale pewnie chodzi Ci o...

 

101522_Kuehlergrill-Chrome-orig-Mercedes-C-Klasse-C-180-W202-2028880023.jpg

 

GR-BZ-w202-Adv-CHa.jpg

 

GR-BZ-w202-Adv-SP-CHa.jpg

 

No i ten co ja mam ;)

 

 

PS. Pada dzisiaj deszcz od ok. 16 i powiem wam, że naprawdę rewelacyjnie kropelkuje ten Turtel. Pełen podziwu jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emes, ah, "Avantgarde" :) Mi też się podoba, ale nie jestem specjalnie do niego przekonany. Nie wiem. Może kiedyś, jak odważe się na 17" :)

 

Takie auto nastałem rano. Stosunkowo czyste, zwłaszcza, że wczoraj jeździłem w ulewę (plastikowe progi ubrudzone). Powierzchnie poziome i prawie całe powierzchnie pionowe czyste, z delikatną mgiełką kurzu.

 

rano1.jpg

rano2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Zapewne chodziło o to że po lakierowaniu lakier jest miękki, i łatwo poddaje się korekcie, a po pewnym czasie twardnieje. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Dokładnie tak jest :)

 

Dzisiaj bylo mycie... APC. Skończył mi się szampon więc nalałem krople APC do wiadra i wymyłem ręcznie. Przy okazji wykorzystałem nową zabawkę - myjka ciśnieniowa Karchera :)

Mycie APC ręczne jest baaardzo przyjemne - bardzo mocno się spieniło pod wpływem gorącej wody i miało re-we-la-cyj-ny poślizg. Taka ilość nie naruszyła warstwy wosku - którego tak czy siak nie zostało dużo.

Na tylnej klapie zapodałem dwie warstwy Extra Glossa - i powiem szczerze, że wosk tam trzyma się super - jak w chwili nałożenia wosku. Niestety już za zimno na zabawy - szybko powstaje rosa i zimno w łapki.

Weszły też zimowe kółka na auto, więc letnie całe wymyłem - najpierw mocno stezonym APC a potem kwasem fosforowym. Czarne odbarwienia oczywiście zostały, ale najwiekszy brud został usunięty. Kólka przezimują w garażu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kolego zewnątrz bardzo ładnie,ale nad środkiem za bardzo nie popracowałeś-na fotelach widac ,,siwe,,naloty-efekt nie doprania lub złe odssysanie-zainwestuj w chemie(najlepiej płyny,proszek czasami doprowadza do ,,krystylizacji,,) i proponuje ponownie jeszcze raz po praniu przepłukac sama woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.