Skocz do zawartości

Autoglym Extra Gloss Protection: na "goły" lakier czy najpierw Super Resin Spolish?


zulek85

Rekomendowane odpowiedzi

Nałożyłem wczoraj po raz pierwszy kombinację Super Resin Polish a na to Extra Gloss Protection.

Nałożyłem na lakier "zdrowy", niespecjalnie potrzebujący korekty, czy innego polisha.

Lakier był mam nadzieję odtłuszczony (solidnie wyszorowany Meguiars Wash+, dzięki czemu zdjęte zostało cokolwiek na nim było, ale tak jak wspominał Analyzator sporo pracy było), bo po myciu zapomniałem IPA lub cos innego, ale lakier był tępy, więc mam nadzieję, że ok.

Mam następujące wątpliwości:

1. Czy powinienem koniecznie odtłuścić, w sytacji gdy zapomniałem, nawet jeżeli lakier był całkowicie tępy?

2. Mam informacje od dystrybutora, że warto robić Super Resin Polish niezależnie, czy lakier "zdrowy" czy nie. Wiem, że tam też jest wosk, a producent mówi, że obydwa czyli Resin Polish i Gloss Protection doskonale się łączą (tak opracowali te produkty). Jednak mam (może irracjonalne) obawy, że nie będzie takiego połysku i trwałości, jak po nałożeniu EGP na lakier.

Co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Z ciekawostek, chyba przedwczoraj kupiłem lekkościerne Tempo. Przetarłem gąbką. Starłem. Solidnie odtlusciłem. Wszystko zeszło. Spróbowałem też jeszcze raz Koch F6 ręcznie. Starłem. Solidnie odtłuściłem. Okazało się że po przetarciu każdą z past wszystkie powłoki i inne hydra zeszły. Po prostu wcześniej, moje odtłuszczenie polegało na po pryskaniu IPA i spłukaniu. Jakoś tak się spieszyłem że lipnie to robiłem. Po drugie sprawdzałem spryskiwaczem czy jest tafla. Okazuje się, że spryskiwacz ma to do siebie że zasadniczo zostawia krople na lakierze. Ale jeżeli w środku tego co pryskam po chwilowym przytrzymaniu pojawia się coś na kształt "jeziorka" to już jest taflowanie. We wszystkich miejscach gdzie powłoka nadal była nie było to możliwe, cały czas wypływały nowe krople. Podsumowując nie miałem odpowiedniej wiedzy jak sprawdzić taflowanie (przy laniu z węża wszystko się okazało), a ponadto śpieszyłem się i źle przeprowadzałem odtłuszczanie. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.