Jump to content

Autoglym Extra Gloss Protection: na "goły" lakier czy najpierw Super Resin Spolish?


zulek85

Recommended Posts

Nałożyłem wczoraj po raz pierwszy kombinację Super Resin Polish a na to Extra Gloss Protection.

Nałożyłem na lakier "zdrowy", niespecjalnie potrzebujący korekty, czy innego polisha.

Lakier był mam nadzieję odtłuszczony (solidnie wyszorowany Meguiars Wash+, dzięki czemu zdjęte zostało cokolwiek na nim było, ale tak jak wspominał Analyzator sporo pracy było), bo po myciu zapomniałem IPA lub cos innego, ale lakier był tępy, więc mam nadzieję, że ok.

Mam następujące wątpliwości:

1. Czy powinienem koniecznie odtłuścić, w sytacji gdy zapomniałem, nawet jeżeli lakier był całkowicie tępy?

2. Mam informacje od dystrybutora, że warto robić Super Resin Polish niezależnie, czy lakier "zdrowy" czy nie. Wiem, że tam też jest wosk, a producent mówi, że obydwa czyli Resin Polish i Gloss Protection doskonale się łączą (tak opracowali te produkty). Jednak mam (może irracjonalne) obawy, że nie będzie takiego połysku i trwałości, jak po nałożeniu EGP na lakier.

Co sądzicie?

 

Link to comment
Share on other sites

@analyzator Z ciekawostek, chyba przedwczoraj kupiłem lekkościerne Tempo. Przetarłem gąbką. Starłem. Solidnie odtlusciłem. Wszystko zeszło. Spróbowałem też jeszcze raz Koch F6 ręcznie. Starłem. Solidnie odtłuściłem. Okazało się że po przetarciu każdą z past wszystkie powłoki i inne hydra zeszły. Po prostu wcześniej, moje odtłuszczenie polegało na po pryskaniu IPA i spłukaniu. Jakoś tak się spieszyłem że lipnie to robiłem. Po drugie sprawdzałem spryskiwaczem czy jest tafla. Okazuje się, że spryskiwacz ma to do siebie że zasadniczo zostawia krople na lakierze. Ale jeżeli w środku tego co pryskam po chwilowym przytrzymaniu pojawia się coś na kształt "jeziorka" to już jest taflowanie. We wszystkich miejscach gdzie powłoka nadal była nie było to możliwe, cały czas wypływały nowe krople. Podsumowując nie miałem odpowiedniej wiedzy jak sprawdzić taflowanie (przy laniu z węża wszystko się okazało), a ponadto śpieszyłem się i źle przeprowadzałem odtłuszczanie. 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.