Jump to content

Autoglym Extra Gloss protection, Rapid Aqua Wax i inne - jak je usunąć i przywrócić "taflę wody" na lakierze


zulek85

Recommended Posts

Witam

Mam nałożone jak w temacie EGP (twardy wosk syntetyczny w płynie) i RAW (wosk raczej w kategorii detailerów). Przez lata do tej pory nie bardzo się znałem i nakładałem też Polar Seal, Optimum Opti-Seal i inne, nigdy nic nie ściągając wcześniej.

Chciałbym przywrócić bez polerowania maszyną, za pomoca polerki ręcznej ewentualnie i jakiś środków gładką taflę wody, żeby sobie inne rzeczy od nowa nakładać.

Używałem Carpro Eraser, Fireball Wax Off, IPA, a nawet delikatnie odrobinę pasty do polerki szyb. W niektórych miejscach hydro znika, w innych nie do końca, jakby po chwili znów wyłazi. 

Ostatecznie nie ma sutuacji, żeby była tafla wody czy to z węża, czy ze sprykiwacza.

1. Aktualnie plan jest taki: Tenzi Truck (piana, zasada - ph 14), Fireball Wax Off (wcześniej chyba źle używałem, bo nie dałem wyschnąć tylko szybko ścierałem), i znów Tenzi, a po wszystkim CP Eraser.  

2. Czy ktoś może mi wyjaśnić, na czym polega taflowanie i czy niekoniecznie musi to być idealnie gładka tafla spływająca np. z maski?

3. Czy moje przekonanie, że, żeby ujrzeć pełną moc i efektywność sealantu czy inne kosmetyku, trzba koniecznie zmyć wszystko wcześniejsze, jst błędne (przy czym nigdy nie używałem profesjonalnych długotrwałych powłok ceramicznych czy prawdziwych sealantów - trwałość liczona w miesiącach, raczej same "top - up")?

4. Czy to możliwe, że lakier jest w dobrym stanie, byc może jakoś dorby fabrycznie, że nie ma całkowitego, gładkiego taflowania, i to dobrze?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trucka zostaw. Nie dotykaj lakieru środkami do polishu szyb.

Umyj auto i ew. zrób dekontaminacje.

Następnie cleaner ręcznie lub pasta finishowa. Może być wax off który masz. Wypracuj produkt na lakierze. Możesz potem przemyć IPA/ prep. Nic ma nie wysychać na lakierze.

Tafla to spływanie wody dużymi połaciami. Woda nie rozbija/ rozcina się znacząco, nie robi kropel. Na lakierze zostaje film wody a nie suche miejsca i placki/krople.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.