Skocz do zawartości

Autoglym Extra Gloss protection, Rapid Aqua Wax i inne - jak je usunąć i przywrócić "taflę wody" na lakierze


zulek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nałożone jak w temacie EGP (twardy wosk syntetyczny w płynie) i RAW (wosk raczej w kategorii detailerów). Przez lata do tej pory nie bardzo się znałem i nakładałem też Polar Seal, Optimum Opti-Seal i inne, nigdy nic nie ściągając wcześniej.

Chciałbym przywrócić bez polerowania maszyną, za pomoca polerki ręcznej ewentualnie i jakiś środków gładką taflę wody, żeby sobie inne rzeczy od nowa nakładać.

Używałem Carpro Eraser, Fireball Wax Off, IPA, a nawet delikatnie odrobinę pasty do polerki szyb. W niektórych miejscach hydro znika, w innych nie do końca, jakby po chwili znów wyłazi. 

Ostatecznie nie ma sutuacji, żeby była tafla wody czy to z węża, czy ze sprykiwacza.

1. Aktualnie plan jest taki: Tenzi Truck (piana, zasada - ph 14), Fireball Wax Off (wcześniej chyba źle używałem, bo nie dałem wyschnąć tylko szybko ścierałem), i znów Tenzi, a po wszystkim CP Eraser.  

2. Czy ktoś może mi wyjaśnić, na czym polega taflowanie i czy niekoniecznie musi to być idealnie gładka tafla spływająca np. z maski?

3. Czy moje przekonanie, że, żeby ujrzeć pełną moc i efektywność sealantu czy inne kosmetyku, trzba koniecznie zmyć wszystko wcześniejsze, jst błędne (przy czym nigdy nie używałem profesjonalnych długotrwałych powłok ceramicznych czy prawdziwych sealantów - trwałość liczona w miesiącach, raczej same "top - up")?

4. Czy to możliwe, że lakier jest w dobrym stanie, byc może jakoś dorby fabrycznie, że nie ma całkowitego, gładkiego taflowania, i to dobrze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucka zostaw. Nie dotykaj lakieru środkami do polishu szyb.

Umyj auto i ew. zrób dekontaminacje.

Następnie cleaner ręcznie lub pasta finishowa. Może być wax off który masz. Wypracuj produkt na lakierze. Możesz potem przemyć IPA/ prep. Nic ma nie wysychać na lakierze.

Tafla to spływanie wody dużymi połaciami. Woda nie rozbija/ rozcina się znacząco, nie robi kropel. Na lakierze zostaje film wody a nie suche miejsca i placki/krople.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.