Skocz do zawartości

Bałagan po polerowaniu


misiek2002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Postanowiłem zrobić zaprawki i wypolerować maskę, niestety narobił się taki bałagan. Nie jestem do końca pewien co to jest i gdzie tkwi problem, robiłem też dach i drzwi i tam ten bałagan jest mniejszy jest parę kresek/rys, nie wymyta pasta polerska?. Pad czyscilem po każdym elemencie apc1/10 

Samochód Hyundai i30 2014 rok czy istnieje taka możliwość jak popękana klar ?

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za mój sposób pisania 🙂

IMG_20230829_135004.jpg

Screenshot_2023-08-31-15-17-24-446_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@misiek2002 podaj jaka kombinacja pad/pasta jaka maszyna.

Jak robiłeś zaprawki? 

Adbl dual action 9mm skoku 

Pad czerwony zwizzer pasta carpro clearcut drugi etap ta samą pastą zielony pad zwizzer. Maska była przygotowana pod polerowanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek2002 Dużo lakieru zostało na masce? Czuć pod paznokciem te "ala ryski"? Może spróbować papierkiem P3000 zmatowić i jeszcze raz wypolerować. 

Na 1 zdjęciu, te skupisko tych "bakterii" to może miejsce zaprawki? 
Kurde ciężko mi coś więcej powiedzieć jak nie widzę tego na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91

7 godzin temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@misiek2002 podaj jaka kombinacja pad/pasta jaka maszyna.

Jak robiłeś zaprawki? 

Adbl dual action 9mm skoku 

Pad czerwony zwizzer pasta carpro clearcut drugi etap ta samą pastą zielony pad zwizzer. Maska była przygotowana pod polerowanie 

Próbowałem papierkiem 2500 ale za bardzo tego nie ruszyło i nie czuć tego pod paznokciem 

Wymywalem pastę ipa 50/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść papier do tego. Spróbuj  futrem.  Czasem po papierze na raz nie wyprowadzisz. Może dotarles pastę na gorącym lakierze? Może pasta przepracowana ? 
docisk także musi być nie tyle co sama maszyna wazy ale trzeba docisnąć trochę maszynę szczególnie DA leży cięciu by nie wibrowala za mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.09.2023 o 20:26, Putkowski07 napisał(a):

Odpuść papier do tego. Spróbuj  futrem.  Czasem po papierze na raz nie wyprowadzisz. Może dotarles pastę na gorącym lakierze? Może pasta przepracowana ? 
docisk także musi być nie tyle co sama maszyna wazy ale trzeba docisnąć trochę maszynę szczególnie DA leży cięciu by nie wibrowala za mocno. 

Czekałem z dotarciem pasty około minuty może więcej, robiłem 3 przejazdy czyscilem pada i tak w kółko.Robilem to pierwszy raz byłem bardzo ostrożny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.