Skocz do zawartości

Zacieki na plastikach, felgach, karoserii


Kolokavis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w majówkę miałem przyjmeność odebrać swoje nowe auto i je wypucować 🙂

Jeśli chodzi o kosmetyki to mocno wzorowałem się na tym poście:

 

Samochód myłem na podwórku i używałem wody z szlaufa.

wszystko super jednak finalnie zostały zacieki, z którymi nie potrafię nic zrobić.

Ślady są na karoserii, felgach, plastikach, gumach i piano black (zdjęcia w załączeniu).

Zastanawiam się co mogę z tym zrobić teraz i na przyszłość?

Czy aktualnie zakup spot removera jest dobrym pomysłem? Ponieważ zacieki są na różnych materiałach to zastanawiam się czy wystarczy jeden uniwersalny? Czy ogólnie jest może jakiś inny sposób jak sobie z tym poradzić?

 

No i właśnie też pytanie na przyszłość czy jest jakiś sposób, jakiś dodatkowy krok dzięki któremu mógłbym tego uniknąć?

 

Będę super wdzięczny za pomoc 🙂

Pozdrawiam

 

IMG_4782.jpg

IMG_4781.jpg

IMG_4780.jpg

IMG_4779.jpg

IMG_4778.jpg

IMG_4777.jpg

IMG_4776.jpg

IMG_4775.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie przyschła Ci chemia zanim ją spłukałeś. Albo myłeś auto na słońcu albo lakier był rozgrzany.  Bo widać to w szczególności na felgach. Co do water spotów to  musisz wycierać auto zaraz po umyciu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, zeea said:

Zadam pytanko z innej strony. Lakier zabezpieczony czymś? 

tak. Lecialem pozniej wipe out a na koniec Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark New Formula

 

12 hours ago, darecki78 said:

Ewidentnie przyschła Ci chemia zanim ją spłukałeś. Albo myłeś auto na słońcu albo lakier był rozgrzany.  Bo widać to w szczególności na felgach. Co do water spotów to  musisz wycierać auto zaraz po umyciu. 

ok to pewnie to.. bo rzeczywiscie myłem na zewnątrz w słońcu, bo wszyscy wiemy jaka była pogoda w majówkę 🙂

Czyli najlepiej auto myć już po zachodzie słońca?

Bo właśnie spłukiwałem dokładnie i wycierałem ręcznikiem do sucha. Dlatego ta teoria wydaje mi się najbardziej prawdopodobna 🙂

 

No i też pytanie czy w tym wypadku teraz mogę coś z tym zrobić? Jest jakiś środek bezpieczny na punktowe usunięcie takich plam na różnych rodzajach tworzyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz myć po zachodzie słońca, ale nie możesz pozwolić aby chemia/kosmetyk wyschnął na lakierze. Trzeba wziąść poprawke na temp, słonko, wiatr, nagrzanie elementu lakierowanego itd 😁 prawie fizyka kwantowa 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kolokavis napisał(a):

No i też pytanie czy w tym wypadku teraz mogę coś z tym zrobić? Jest jakiś środek bezpieczny na punktowe usunięcie takich plam na różnych rodzajach tworzyw?

Po pierwsze napisz czego używałeś, bo tak to można sobie gdybać w nieskończoność. 

Co do usuwania "takich plam". Co. Masz na myśli? Jeśli chodzi o tzw. water spoty to tak - kupujesz jakiegoś water spot removera lub inny środek o kwaśnym PH, np. Aqua APC sour. Musisz pamiętać, że po takim zabiegu musisz to wypłukać lub użyć mocno zwilżonej mikrofibry. 

Co do zaschnietej chemii, różnie to bywa. Jeśli podczas mycia tego nie usuniesz, spróbuj użyć wspomnianego wcześniej Aqua APC sour, a jeśli i to nie da rady to użyj jakiegoś cleanera. W ostateczności czeka polerowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, zeea said:

Nie musisz myć po zachodzie słońca, ale nie możesz pozwolić aby chemia/kosmetyk wyschnął na lakierze. Trzeba wziąść poprawke na temp, słonko, wiatr, nagrzanie elementu lakierowanego itd 😁 prawie fizyka kwantowa 😅

Dokladnie 😄 no ale jasna sprawa. Cenna nauczka na przyszlosc 🙂 dzieki 🙂

 

 

3 hours ago, xadamx said:

Po pierwsze napisz czego używałeś, bo tak to można sobie gdybać w nieskończoność. 

Co do usuwania "takich plam". Co. Masz na myśli? Jeśli chodzi o tzw. water spoty to tak - kupujesz jakiegoś water spot removera lub inny środek o kwaśnym PH, np. Aqua APC sour. Musisz pamiętać, że po takim zabiegu musisz to wypłukać lub użyć mocno zwilżonej mikrofibry. 

Co do zaschnietej chemii, różnie to bywa. Jeśli podczas mycia tego nie usuniesz, spróbuj użyć wspomnianego wcześniej Aqua APC sour, a jeśli i to nie da rady to użyj jakiegoś cleanera. W ostateczności czeka polerowanie. 

 

mysle zeby ten zakupic:

https://sklep.motogo.pl/polytop-velox-care-500ml-p1842

Czytalem o nim dobre opinie.

Chyba sie sprawdzi prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kolokavis napisał(a):

Dokladnie 😄 no ale jasna sprawa. Cenna nauczka na przyszlosc 🙂 dzieki 🙂

 

 

 

mysle zeby ten zakupic:

https://sklep.motogo.pl/polytop-velox-care-500ml-p1842

Czytalem o nim dobre opinie.

Chyba sie sprawdzi prawda?

Nie znam produktu. Nie lepiej kupić Aquę? Jest naprawdę mocna, dużo tańsza, a poprzez odpowiednie rozcieńczenia regulujesz jej moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/5/2023 at 4:07 PM, xadamx said:

Nie znam produktu. Nie lepiej kupić Aquę? Jest naprawdę mocna, dużo tańsza, a poprzez odpowiednie rozcieńczenia regulujesz jej moc.

Tak, ostatecznie wybor padl na Aqua APC sour

 

Dzieki wszystkim za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.