Jump to content

Polerka - wykończenie


Recommended Posts

Jako, że sam nie mam wprawy w polerowaniu, a nie chciałbym zniszczyć sobie lakieru, oddałem moją Honde do polerki człowiekowi, który się tym zajmuje. Efekt dobry, ale nie do końca. Jak patrze pod kątem to widać dużo drobnych rys. Są bardzo drobniutkie, niewyczuwalne palcem. Gość, który robił polerkę używał past 3M.

Czy po tych pastach powinny zniknąć swirle i inne drobne ryski? Zastanawiam się czy nie kupić pasty SwirlX Megsa, ale patrzyłem na zestawienie agresywnośći past i w palecie 3M jest również delikatna pasta, która powinna pozbyć się takich rysek. Na jakiej gąbce najlepiej usuwać takie ryski?

Czy po użyciu SwrilX trzeba zastosować Deep Crystal Paint Cleaner przed położeniem wosku czy niekoniecznie?

Link to comment
Share on other sites

Jak patrze pod kątem to widać dużo drobnych rys. Są bardzo drobniutkie, niewyczuwalne palcem. Gość, który robił polerkę używał past 3M.

Czy po tych pastach powinny zniknąć swirle i inne drobne ryski?

 

Zależy których używał, ale powinny bez problemu zejść.

 

Zastanawiam się czy nie kupić pasty SwirlX Megsa, ale patrzyłem na zestawienie agresywnośći past i w palecie 3M jest również delikatna pasta, która powinna pozbyć się takich rysek. Na jakiej gąbce najlepiej usuwać takie ryski?

 

SX Megsa może być za słaby do niektórych swirlsów jeżeli będą zbyt mocne. Jeżeli już to warto użyć UC lub np. żółtego korka z 3M lub jednej z tych nowych past polerskich 3M (np. Scratch Remover). Co do gąbki to w zależności od potrzeb i wielkości tego, co chcesz usunąć. Generalnie PP powinien wystarczyć. Potem możesz sobie zrobić wykończenie FP i wtedy użyć do tego SX lub też 3M - zależy co wybierzesz.

 

Czy po użyciu SwrilX trzeba zastosować Deep Crystal Paint Cleaner przed położeniem wosku czy niekoniecznie?

 

DC1 jest cleanerem Megsowym więc jego możesz użyć przed nałożeniem wosku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.