Skocz do zawartości

Usuwanie rys na lakierowanej bramie garażowej


beavis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę nigdzie znalezc podobnego tematu a potrzebuje fachowej porady .  Z powodu nieszczelnosci na tarasie woda przedostala sie nizej i zalewala mi moja nowa brame 😞

Powstaly brzydkie 2 zacieki jakby taki osad wapienny. W zalaczniku zdjecie .Nie dalo sie tego w ogole usunac woda itp.

W koncu pomogl roztwor ze spozywczego kwasku cytrynowego ale niestety zostaly ryski po gabce.. Moze niepotrzebnie robilem to ostra strone a tak to nie moglbym tego w ogole usunac.

 Teraz pytanie czy takie rysy mozna usunac podobnie jak z lakieru samochodowego jakims lekko sciernym srodkiem itp? Dodam ze rysy sa plytkie nie wyczuwalne pod palcami. Jutro wrzuce zdjecia jak to teraz wyglada..

Mozecie doradzic jakis delikatny srodek polerski do takich rys? 

Brama to Hormann Silkgrain lakierowana 

Z gory bardzo dziekuje za pomoc

IMG_20230319_151857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beavis powierzchnia po polerr nabierze połysku a bramę masz malowaną w satynie. Może koledzy coś podpowiedza. Trudno będzie to wyprowadzić. Spytaj producenta czy nie ma jakiejś metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety hormann umywa rece . Polecili,ze  sam moge poeksperymentowac jakas pasta polerska ale na wlasna odpowiedzialnosc.. Oni moge jedynie dac nowy pomalowany panel 🙂

Mam jakas ciezka polerke (taka 1000-3500onr/min) albo wkretarke ... Ale poza starym drewnianym stolem nigdy niczego nie polerowalem i balbym sie eksperymentowac na srodku bramy ....

A nie ma jakiegos srodka typu pasta "tempo" 🙂 ale moze jakis lepszy i mniej scierny i tak zeby sprobowac recznie najpierw a nie maszynowo... ?

Ten 3D one mozna recznie sprobowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.