Skocz do zawartości

Przesiadka z YATO DA 15mm.


t.sienkiewicz91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem 🙂

Jako, że wiosna za pasem to czas na małe zmiany, a mianowicie: planuję przesiadkę z obecnej Yato DA15 na coś "lepszego" również o skoku 15mm. Nie to, że mi YATO nie odpowiada ale jak każdy duży dzieciak, raz na jakiś czas chciałoby się czegoś nowego, jakąś nową zabawkę. Czy jest coś godnego/ciekawego do polecenia w dobrym stosunku cena/jakość? Bardziej bym szedł w nową lub "prawie" nową. 

Zapraszam do dyskusji 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yas wiesz nowa maszyna, nowy dizajn 😁

Ale w sumie i masz rację 😁 niedawno nabyłem drogą kupna małego kraussa z talerzem 75mm (rotejszyn) i coś tam już się bawiłem ale chyba więcej by się przydało 😁

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91  no właśnie tyle tego jest , że mam 6 maszyn 🤣

Jezeli masz DA15 to wymień na 21 , ewentualnie zostaw 15 i kup dużą rotację. Np HDR 500 z padem waflowym prowadzi się totalnie bezproblemowo. 

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Yato sie sprawuje ale przesiadka z Hamrona na HDC15 okazała się na duży plus. Maszyna cichsza i lepiej się prowadzi. Hdx8 mi w ogóle nie podpasowała, jest skuteczna ale prowadzenie raczej malo przyjemne - niedługo poleci na giełdę. Może spróbuje jeszcze z planeta flexa. Rotacja jak najbardziej przydatna w arsenale. 

Prawdopodobnie przez Twoje ręce będzie musiało przejść pare maszyn żeby znaleźć swój ulubiony zestaw. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask jestem po zabawie z małą rotacją krauss R3 i już wiem czego chcę 😁 

Na obecną chwilę must have to duża rotejszyn 😁😁 Bałem się tych rotacji jak diabeł święconej wody a to naprawdę fajna i przyjemna sprawa a w dodatku jak pracę przyśpiesza 💪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grubo to idź we flexa,ja się zakochałem w tych czerwonych kablach które się nie skręcają;P ale jak mówisz o rotacji to krauss p7 ,tak jak już Ci mówiłem mam go x lat i nigdy mnie nie zawiódł a i nawet szczotek nie zmieniałem,ma progresywny przycisk start , wygodną regulację obrotów ,wagowo też całkiem spoko, plus do tego elastyczna przedłużka z chin w stylu evoxa  flexit i masz maszynę do wszystkiego:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć,ale pożyczałem kumplowi który na co dzień działa starą Makita,on korzystał z heckmanna,z evoxy 400 i z mojego kraussa. I zadzwonił do mnie że zamówił p7 bo tym mu się najlepiej pracowało,i była najcichsza 

A nie masz w okolicy jakiegoś dużego sklepu z farbami/lakierami do aut? Może mają jakieś maszyny na stanie,inaczej jak coś weźmiesz w rękę i sam sprawdzisz jak pracuje,jak jest wyważona itp. Bo gusta są różne i to Tobie ma pasować i Ciebie cieszyć:)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@jelinski17 a jak Heckmann P7 ma się do Kraussa P7? Wiesz może? Jak dla mnie to bliźniaki a różnica w cenie spora 😁

a myslisz , ze w srodku maja to samo? za taką cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.