Skocz do zawartości

Neoxal Show Cars QD v FX Protect Relo-G v HOW Zircon


menior

Rekomendowane odpowiedzi

@AudiBlask  przypomina mi inny produkt stosowany kiedys Dodo Juice Future Armour,pomijając niemiły zapach rozpuszczalnika aplikacja i dotarcie raczej proste,zapodaje produkt na aplikatorek mf,rozprowadzam,odczekuje ok minuty i docieram raczej bez problemowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenia i wnioski po aplikacji 😃

-Aplikacja i docieranie powiedzialbym na podobny poziom trudnosci przy czym relo-g  nieco bardziej wymagajacy potrzebuje wiecej czasu i uwagi przy dotarciu a Neoxal choć nakladanie jak inne QD ki trzeba sie nieco namachac przy dotarciu,plus dla Neoxala za przyjemny zapach bo relo-g wali rozpuszczalnikem 

- Efekt tzw. look,tu najwieksze zaskoczenie dla mnie i Relo-g wygrywa zdecydowanie,szklistosc ale zarazem glebia i przyciemnienie,przypomina mi bardzo Reloada od CarPro,jest naprawde dobrze! Neoxal mozna dojrzec delikatna szklistosc ale bez efektu wow(liczylem na nieco wiecej) 

- Sliskosc,tu zdecydowana przewaga Neoxala! Fibra sunie po nim oblednie gdzie Relo-g sprawia wrazenie lekko tępe 

Podsumowując przy Relo-g ma sie wrazenie produktu lekko "powlokowatego" przy Neoxalu zwyklego QD-ka,ale i cena pierwszego podwójna,pozostaje ocenic jak sie zachowują w normalnych trudnych warunkach uzytkowych gdzie w obu przypadkach producenci przewiduja podobna trwałość 😉

20230115_213624.jpg.9c9cc2371f9f4daf3b5a0a95bab6243e.jpg20230115_213440.jpg.0d614c032ab876e41f20bf11f9a647c0.jpg

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, menior napisał(a):

- Efekt tzw. look,tu najwieksze zaskoczenie dla mnie i Relo-g wygrywa zdecydowanie,szklistosc ale zarazem glebia i przyciemnienie,przypomina mi bardzo Reloada od CarPro,jest naprawde dobrze! Neoxal mozna dojrzec delikatna szklistosc ale bez efektu wow(liczylem na nieco wiecej) 

Neoxal w pierwszej fazie jest taki własnie bez efektu wow ale on z czasem nabiera mocy, efekt sie fajnie potęguje i nadaje mega kopa 😄 

 

3 godziny temu, menior napisał(a):

Pierwsze kropelki i odrazu widac ze po stronie Neoxala cos chyba nie tak 😏 czy to ma tak wyglądać???

 

Neoxal nie ma pięknych kropel, bardziej ziemniaczana jako samodzielny, on bardziej tafluje 🙂 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@menior jak jutro znajde czas to moge go porównać z jakims innym qd'kiem na masce testowej, mozesz sobie nawet wybrać jaki chcesz qd bo wiekszość mam 😄  bo aż mnie to zaciekawiło że az tak słabo sobie poradził neoxal

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2 tygodnie,pierwsze mycie i dla jednego z zawodników test juz za konczony 😏 jakis tam minimalny zrzut jest i pod rękawica wyczuwa sie odrobine sliskosci ale naprawde wygląda to slabo by kontynuować.Szkoda kończyć tak szybko pojedynek i jezdzic autem na wpół  zabezpieczonym 😁 tak wiec za Neoxala wpadnie inny zawodnik,tym razem postawie na wosk,nowość od HOW Zircon,wosk z sio2 ,moze tu będę miec wiecej szczescia.......20230129_151630.jpg.1d87733940b41d35650094b5fdc37e95.jpg20230129_163437.jpg.30006e3f934e84f51369561d449b0b05.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

20230305_172140.jpg.ba9e0bb949621c503889637e23a24d7c.jpg20230305_172109.jpg.16875bec616725db970d3844818c18ce.jpg

Aktualizacja testu czy raczej zabawy po 2 miesiącach raczej w trudnych warunkach i 4 myciach (wosk HOW 3 mycia) Relo-g sie jeszcze dzielnie broni choc hydro juz slabnie,o dziwo wosk od HOW choc pozniej nalozony wydaje sie juz byc w stanie agonalnym,tym bardziej dziwne ze wcześniej lezal tam inny wosk od HOW Sapphire i zachowal sie o niebo lepiej.....co ciekawe po stronie wosku znacznie lepsze domywanie i pianka od Cleantle nawet z dolnych parti zebrala wszystko 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja i koniec tego mini testu,zdecydowanym zwycięzcą jest Relo-g od Fx Protect,wytrwal dzielnie 3 miesięce i 5 myć w zdecydowanie trudnych warunkach co jak na szybkie zabezpieczenie typu spray uważam za  bardzo dobry wynik  😊 rozczarował mnie troche wosk od HOW Zircon(po dobrym wrazeniu jaki wywarł na mnie ich Sapphire tu liczylem na cos wiecej dzieki dodatkowi sio2) wlasciwie juz po pierwszym myciu wosk oslabl a po 3 juz go nie bylo.....totalne nieporozumienie i kasa wywalona w bloto w przypadku Neoxala Show cars QD,produkt wlasciwie nic nie lezal i nic od siebie nie dał.....

20230402_154632.jpg.f01ed86a06345a8fdb7084966e47c302.jpg20230402_154620.jpg.132c5d98883d60e2d5028d6fc1779379.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.