Jump to content

Sposób na progi i wnęki drzwi

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym Was się poradzić, może macie jakieś specjalne środki oraz technikę na oczyszczenia progów oraz wnęk drzwiowych. Wiem że można wziąć szmatę i je po prostu umyć ale ja zarówno w poprzednim jak i tym aucie, z racji iż posiadam je od nowości, stosuję technikę mycia wyłącznie bezdotykową. Poprzedni samochód jak i ten, nigdy nie widziały żadnej szczotki, gąbki, szmaty ani nic z tych rzeczy. Fakt, takie mycie jest o wiele bardziej czasochłonne, zwłaszcza latem gdy zderzaki czy maska przednia są w owadach ale i na to jest sposób. Jak muszę umyć auto a jest sucho to stosuję dedykowane środki na rozpuszczenie tego brudu. Natomiast lepszym sposobem jest mycie samochodu który postał kilka godzin w deszczu. Wtedy po pracy od razu na myjnię bezdotykową i jak to wszystko jest ładnie nasiąknięte to spływa że nie ma śladu. Ale do rzeczy. W poprzedniem aucie progi nie brudziły mi się praktycznie w ogóle ponieważ drzwi były pociągnięte do samego dołu (Volvo). Super sprawa. Teraz w BMW niestety już tak fajnie nie jest i te progi dość mocno się brudzą a że mam auto w pięknym kolorze Brooklyn Grey to niestety wszystko widać. I szukam jakiejś techniki na oczyszczenie tego w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w lakier. No niestety drzwi nie otworzę i myjką tego nie umyję. Jakie techniki do czyszczenia progów stosujecie oraz jakie środki i gąbki/pady? 

• Haha 1

• 4 weeks later...