Jump to content

Gyeon Mohs EVO / Syncro EVo

fryzjer
 Share

Recommended Posts

Cześć,
Post może być przydługi, więc zasadnicze pytanie zadam na początku:
czy jest tu ktoś kto kładł powłokę Mohs EVO? Jakie macie wrażenia po aplikacji? Czy powłoka sprawiała jakieś problemy przy dotarciu?
Około miesiąc temu aplikowałem tę powłokę i mam na maksa złe odczucia, ale jednocześnie mam jakiś sentyment do Gyeona i chcę spróbować położyć ją przy najbliższej okazji jeszcze raz, jednak przed tym chcę zrozumieć co mogłem zrobić źle.
Do rzeczy: mam porównanie z poprzednią wersją mohsa/syncro (nie evo) i ta powłoka jak dla mnie jest po prostu idealna, zarówno pod względem łatwości aplikacji, looku i utrzymania. Wszędzie linia EVO jest przestawiana jako jeszcze lepsza, jeszcze łatwiejsza itd, więc długo się nie zastanawiając, skusiłem się. Czar jednak prysł zaraz po pierwszym elemencie, bo miałem problem już przy rozkładaniu powłoki. Instrukcja mówi o dowolnym sposobie aplikacji. Ja poszedłem bezpiecznie i zrobiłem to na krzyż, czyli najpierw X, potem ruchy pionowe i poziome. Miałem wrażenie że powłoka jest mega tępa już podczas jej rozkładania aplikatorem, tak jakby nie było tego poślizgu. Nie czekałem zbyt długo, bo domyślałem się że może być problem z dotarciem, no i rzeczywiście tak było. Generalnie musiałem używać trochę docisku, bo same przejazdy mikrofibrą w ogóle jej nie zbierały. Z początku myślałem że problemem jest zbyt suchy aplikator, ale naprawdę nie żałowałem materiału. Próbowałem dawać mniej/więcej, bez zmian. W końcu wolałem dawać więcej niż mniej i w efekcie 30ml butelka brakła mi na jeden próg w Yarisie 2021. Miałem końcówkę starego mohsa, zrobiłem nią ten próg i aplikacja baja, zupełnie bezproblemowo. Po aplikacji wymaganych 2 warstw starego chuligana zauważyłem też, że ten próg jest jednak bardziej ślizgi niż reszta po nowym evo.
Do teraz zastanawiam się co poszło nie tak. Z prac przed, to auto było liźnięte finishem (sonax pf), odtłuszczone 3 razy, w tym ostatni raz dedykowanym prepem, temperatura około 22 stopnie. Wykluczam że coś mogło być nie tak z przygotowaniem, bo na ten jeden element stary mohs wszedł jak złoto.
Nie wiem czy nie za bardzo to analizuje, bo może rzeczywiście jest tak że po prostu coś w tej powłoce popsuli, ale patrząc po ilości filmów na YouTubie przedstawiających aplikację, ze wszystkimi nad nią zachwytami, po prostu nie daje mi to spokoju. Chociaż gdzieś natrafiłem też na jakiś post, gdzie ktoś pisał że po paru miesiącach ta powłoka zjechała mu z maski i błotników, a na reszcie siedzi ok. Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuję za sugestię i porady.
Na koniec dodam jeszcze, że kontaktowałem się też z dystrybutorem gyeona w PL, obiecali nawet wysłać filmik na whatsapie z aplikacją, gdzie pokażą ile powłoki dawać, jak rozkładać, no ale oczywiście się nie doczekałem...