Skocz do zawartości

Oklejanie folią (laminatem) 3M CARBON Di-noc


uri90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie rozumiem tylko jednego, jak w przypadku tej wnęki z zapalniczką u Marco. Nie ma chyba opcji żeby folia się nie 'gniotła' przy takich wnękach (jak w monopolowym gdy sprzedawczyni zawija butelkę w papier i zagina ten papier przy denku butelki- o to zaginanie właśnie chodzi). Rozumiem że nadmiary tu i tam się po prostu wycina, ale co w przypadku gdy załóżmy w konsoli mamy np. wnękę a'la rur(k)a? Okleja się ją innym kawałkiem folii? Przecież będzie widać granice folii...

 

W przypadku wnek folia musi sie dodatkowo rozciagnac zeby pokryc wieksza powierzchnie wiec o nadmiarze nie ma mowy, najgorsze sa zderzaki gdzie trzeba okleic np. 3 plaszczyzny jednym kawalkiem, ale i w tych przypadkach da sie ten nadmiar zgubic. Z rurka nie bardzo rozumiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością ale muszę potwierdzić ze chyba takiej folii jeszcze nie wymyślono co by się nie odklejała...Oczywiście na bardzo wymyślnych i skomplikowanych kształtach. O ile jeszcze na wszelkich wypukłościach nie ma problemu to już na wklęsłościach możemy mieć pewność ze odejdzie. Mi poodłaziła na konsoli w tych miejscach,gdzie była mocno ponaciągana -silą rzeczy nie mogla się utrzymać.

odkleja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałem ja w tym miejscu tak ze właściwie zniknął wzór. Na pewno nie odkleja się z tego powodu ze nie jest ukształtowana pod profil elementu. Moim zdaniem są to zbyt małe ,a jednocześnie bardzo "ostre" zawijasy i stad ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, chodzi mi właśnie o coś takiego jak przy zapalniczce- w przekroju poprzecznym będzie coś na kształt litery Z, ale jakby z 4 stron.... Nie potrafię precyzyjnie wyjaśnić, ale czy dobrze zrozumiałem, że ta folia jest rozciągliwa? Tzn np kawałkiem 10x10cm moge w rzeczywistości okleić trochę więcej?

Chodzi mi dokładnie czy się da w miarę estetycznie (najlepiej jednym kawałkiem) okleić tymi foliami takie elementy jak tu:

http://photos.autoexpress.co.uk/images/front_picture_library_UK/dir_438/car_photo_219073_25.jpg

Oczywiście z wnękami tych 'dziur' aż do szybek tych wskaźników (na foto są czarne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałem ja w tym miejscu tak ze właściwie zniknął wzór. Na pewno nie odkleja się z tego powodu ze nie jest ukształtowana pod profil elementu. Moim zdaniem są to zbyt małe ,a jednocześnie bardzo "ostre" zawijasy i stad ten problem...

 

 

Folia carbon ma klej kanalikowy a ten troche mniej sie trzyma w przetloczeniach, z pomoca moglby tu przyjsc w/w primer, ale i tak dziwi mnie fakt ze wstaje na tak malej powierzchi. Moze za slabo odtlusciles w zakamarkach? Chociaz skoro zniknal wzor znaczy ze folia byla juz sporo przeciagnieta, pewnie klej nie wyrobil :o

 

O, chodzi mi właśnie o coś takiego jak przy zapalniczce- w przekroju poprzecznym będzie coś na kształt litery Z, ale jakby z 4 stron.... Nie potrafię precyzyjnie wyjaśnić, ale czy dobrze zrozumiałem, że ta folia jest rozciągliwa? Tzn np kawałkiem 10x10cm moge w rzeczywistości okleić trochę więcej?

Chodzi mi dokładnie czy się da w miarę estetycznie (najlepiej jednym kawałkiem) okleić tymi foliami takie elementy jak tu:

http://photos.autoexpress.co.uk/images/front_picture_library_UK/dir_438/car_photo_219073_25.jpg

Oczywiście z wnękami tych 'dziur' aż do szybek tych wskaźników (na foto są czarne).

 

Folia jest rozciagliwa, acz kolwiek jak pisalem wyzej, klej kanalikowy slabo sie sprawdza przy naciaganiu, dodatkowo folia carbon jest cholernie gruba co nie ulatwia pracy, wkleic ja w te wneki ktore pokazales jest raczej nie mozliwe z jednego kawalka, za malo materialu do naciagniecia, ale mozna najpierw wykleic wneki (carbon da sie zlozyc tak ze nie widac laczenia tylko sporo z tym roboty) a potem lekko naciagnac folie na folie, w efekcie gubi sie laczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Marco, Do tej pory nic mi się nie odkleja i znajomi też się nie skarżą. obawiałem się lusterek bo myślałem że słońce nagrzeje folię i zacznie odłazić, ale kilka miesięcy póki co nie robi na niej wrażenia. niestety nie wiem co ci odpowiedzieć...

 

I jak tam Kolego się ta folia dalej trzyma? Kolega z innego forum, który się tym parał, dał sobie spokój, bo folia odłazi.

 

wiem nawet o jakim koledze mówisz :) u mnie wszystko się trzyma, on twierdził ze da się okleić "wszystko", a niestety tak nie jest, jeśli coś ma duże zagłębienia, albo nie ma jak zrobić "zakładki" (która może od wewnątrz wygląda ciut nieestetycznie, ale zapewnia, ze nie bedzie nic odłaziło) to poprostu należy sobie darować oklejanie - ja swojej konsoli nie oklejałem, bo wiem że w zagłębieniach odłazi, więc po co powtarzać błędy innych.

póki co na tych elementach, które oklejałem wszystko się trzyma, u mnie i moich znajomych wszystko gra. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wstawie swoją wyklejankę z wczoraj

img0829x.th.jpg

img0834g.th.jpg

img0835g.th.jpg

img0836hx.th.jpg

 

Efekt jest bardzo dobry, ale zajeło mi to dobre 3h. To co uri90, pisze to fakt, tak do konca wszystkiego okelic się nie da. Widac to u mnie na dole nad popielniczką-jest docięte na równo zamiast na siłe to rozciągac do wewnątrz i ryzykować jakieś fałdki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanaru 3M di-noc carbon w całości się to nazywa

Marco, dzięki, a gałeczka też jest nówka sztuka skórkowana od Fabii I ;)

o taka: http://img151.imageshack.us/i/img0817wu.jpg/

Jak mogłeś nie porobić fotek z przebiegu prac

cięzko na zdjęciach to udokumentować, musiałbym film nakręcić. Uważam, że każdy choć troche ogarnięty manualnie to zrobi, potrzebne jest jednak mocne źródło ciepła-nie każda suszarka wystarczy, opalarka bardziej wskazana choć trzeba uważać bo jak się przesadzi to znika cały wzorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba uważać bo jak się przesadzi to znika cały wzorek
Dokładnie,po prostu folia tak się nagrzeje ze wzór się wygładza.
gałeczka też jest nówka sztuka skórkowana od Fabii I
Kurde shit,faktycznie przeoczyłem... :oops: myślałem na pierwszy rzut oka ze ona po prostu taka wyślizgana i się świeci a to chromik :) Nie no jest perfekt :good: Oczywiście dywaniki tez masz ładne?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.