Jump to content

Czyszczenie podgrzewanych siedzeń


fidosanok

Recommended Posts

Witam! W samochodzie posiadam podgrzewane siedzenia. Nie jest to skóra tylko zwykła tapicerka. Jest na niej kilka plam. Zastanawiam się jak podejść do tematu, by nie uszkodzić ogrzewania. W instrukcji obsługi samochodu jest napisane by nie naciskać punktowo foteli, bo można uszkodzić ogrzewanie, więc skoro jest stosunkowo delikatne, to jak podejść do tematu czyszczenia. Jak dozować środki by nie przesadzić. Pomoże ktoś w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

Usunie pod warunkiem zastosowania odpowiednich środków ;). Nie wiem jak jest w Twoim aucie ale ja spotkałem się z dwoma typami podgrzewanych siedzeń grube druty i siateczka z cieniutkich drucików. Niezależnie od konstrukcji, usuwając plamy, wcierając środek szczotką czy też płucząc fotele ekstraktorem nie działasz na fotel punktowo.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, że nie działam punktowo, ale bardziej obawiam się o wilgoć. Zamierzam zastosować jakieś środki powierzchniowe, niestety odkurzacza nie posiadam... Wcześniej nei miałem samochodu z podgrzewaniem dupska, stąd moje wątpliwości :o

Link to comment
Share on other sites

zdecydowanie należy uważać dużo bardziej niż w wypadku foteli bez podrzewania. stwierdzenie, że "pierzesz tak samo, no bo jak inaczej prać?" jest trochę nie na miejscu i może Ci narobić problemów. przede wszystkim należy stosować mniej każdego środka, na każym etapie. nie zalewać fotela ani pre-sprayem, ani środkiem ekstrakcyjnym. Nie wcierać środków pod dużym naciskiem. Jeśli nie masz odkurzacza ekstrakcyjnego, to lepiej zleć do zaufanej firmie, podkreślając, że fotel ma ogrzewanie. aha, przed uruchomieniem podgrzewania dobrze wysusz wnętrze. poza tym nie ma się czego bać, należy działać ze szczególną ostrożnością i umiarem, to tyle.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Ktoś może prał fotele z możliwością podgrzewania odkurzaczem piorącym. Jak to wygląda krok po kroku, czy lepiej tego nie robić?

 

Ja prałem ze swojego auta ;)

 

Nie przejmowałem się tym zbytnio, prałem dokładnie tak samo jak całą resztę... Prespray + ekstrakcja 8-) Jak nie utopisz foteli w wodzie to według mnie nic nie powinno się stać, u mnie grzeją jak grzały ;)

Link to comment
Share on other sites

pralem dziesiatki samochodow z podgrzewaniem glownie passat b6..i audi a6 zasada jest jak wyzej... czyli mniej zalewanie i mniejszy nacisk ... ale czasem gdy trzeba wiecej bylo wyplukac siedzen czyli najgorsze co moze byc to chyba audi ;/ nienawidze tych siwych siedzen bo jak dobrze nie wyplukales to moglo byc roznie;/ ale nigdy ale to nigdy nic sie nie dzialo czy jak podgrzewanie bylo czy jak poduszki w siedzeniach sa... czasem w zime wlasciiel myjni przy suszeniu dla komisow to odpalone auto i nawet praktycznie odrazu wlaczone ogrzewanie przednich siedzien ale tak na 2-3 max bo im wiecej to mogly plamy wyjsc..wiec ja matami i ogrzewaniem siedzen nie przejmowalem sie zbytnio ale iles tam siedzen tez wypralem

Link to comment
Share on other sites

Podgrzewane siedzenia to nie jest wielki problem. Czasami problemem są czujniki zapięcia pasów, trzeba bardzo uważać z ilością wody. Generalnie stosuje się mocny ekstraktor z dużym odsysaniem. Szczególnie wrażliwe na wodę są czujniki montowane w BMW

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.