Skocz do zawartości

Usuwanie foli PPF z matowego lakieru? Dramat?


murgal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Nabyłem samochód z matowym lakierem fabrycznym, i oczywiście lakier zostanie pokryty całościowo matowym PPFem ( XPEL Stelth ) i tak sobie kombinując zastanawiam się, czy ktos z Was demontował już PPFa z matowego lakieru? Na lakierze bezbarwnym ewentualne pozostałości kleju można spolerować, a z matu? Tak samo wycieranie chemią może się źle skończyć.

Troche mnie to martwi. Macie z tym doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co możesz zrobić dla lakieru matowego to okleić go folia ppf(byle dobrą) 

Matowe lakiery są okropnie ciężkie w utrzymaniu, usuwanie WS czy innych zacieków jest mocno utrudnione. 
 

A klej po usuwaniu PPF schodzi za pomocą produktów typu Tarandglue. 
 

Oddaj dobrej firmie do oklejenia(tak żeby wytłumaczyli jak dbac o folie, dali gwarancje na aplikacje) nie oszczędzaj na tym a będziesz zadowolony:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, montaż będzie u autoryzowanego przedstawiciela producenta etc, nie zamierzam oszczędzać. Jedynie z tego co wiem, na matowym lakierze nie wolno używać środków na bazie alkoholu ( jakimi sa np. tar glue ), stąd moje dywagacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, murgal napisał:

Jedynie z tego co wiem, na matowym lakierze nie wolno używać środków na bazie alkoholu

Skąd ta informacja? 
 

Używa się normalnie produktów tarandglue jak i odtłuszczaczy na bazie alkoholu. Przecież żeby przygotować lakier nawet do klejenia ppf musi być odtłuszczony. 
W przypadku lakieru matowego należy wystrzegać się produktów ściernych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, murgal napisał:

środków na bazie alkoholu ( jakimi sa np. tar glue ), stąd moje dywagacje. 

Tar and glue remover na bazie alkoholu ? Ktoś zna taki? 

Głównie używa się do tego olejków cytrusowych lub rozpuszczalników ropopochodnych. To nie uszczypliwość po prostu pytam z ciekawości. I raczej starałabym się nie używać tego drugiego rodzaju na aucie, doświadczenia z matowymi lakierami nie mam ale po prostu bym się bał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.