Skocz do zawartości

Czarne Audi A8 D3


grechut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Długo czekałem żeby spełnić swoje marzenie - docelowo miało być a8 d4 ale patrząc na wszystkie koszty z tym związane stwierdziłem że to za drogi interes i muszę zmniejszyć swoje wymagania. 

Kilka aut ogladalem - większość miała kręcony przebieg i były tak zmęczone życiem że szkoda było nawet sobie gitary zawracać. Niemniej jednak przed świętami wielkanocnymi ukazało się ogłoszenie i auto mimo kilku wad zdecydowałem się zakupić. Oto ona - a8 d3 3.0 tdi, drugi lift. Auto ma zmieniony grill oraz oklejone elementy czarna folia dzięki czemu wygląda kozacko. Dla mnie to typowe drugie auto bo na codzień męczę Forda Focusa. Ten ma służyć do kościoła i w dalsze wypady 

Auto miało przed zakupem robioną korektę lakieru i wyszło to całkiem nieźle więc trochę mi skróciło czas pracy nad nim. 

Produkty które użyłem to :

- adbl yeti

- adbl apc

- tezi krwawa felga

- adbl tar and glue

- szampon neoxal 737

- neoxal primer 

- gyeon cancoat

- cartec płyn do szyb 

- Rain x niewidzialna wycieraczka

- pady NAT ( czerwone ) 

- car pro pearl 

- różne mikrofibry 

- pędzelki workstuffa

- mikrofibry workstuffa

Pewnie i czymś jeszcze zapomniałem 🙂 Brakło mi zdjęć z odsmalania.. gdzieś umknęło. Czas prac 7 godzin.

Lets go!

 

AM-JKLVYJoj07o4AZ63fwv2ssxXZtqeVZjXcBL8u

AM-JKLW4ClvMncVbGCN1WHnbIzuEcOKsCbRTgRI2AM-JKLWgiSkr_beofr8jtMI_ZJngVCN8NSljCWm5AM-JKLWIHVQHOLzYIFVn2aFRRqbu_97yy26Eshs2AM-JKLU1dm1nPSJJGyC-VX_aPXjif_TIRdkye215AM-JKLUdt-WH-1hoz_GQgDda237dMRpDEbEZLn9vAM-JKLW937YfxjkgzhzjQPpBCjL_dafcyJ9ODez1AM-JKLWyazo4JoKWgrsoNCnXb8qRjoXuYnKYZM-sAM-JKLW4vcP0VXAfcZtEXJUhyQY8TRlyNGv4-zHy

 

Wstepnie auto spłukałem wodą, a później użyłem jako prewasha adbl yeti.. Kilka razy już powtarzałem, że u mnie ten produkt się nie pieni.. I teraz było tak samo. Dobrze, że została mi może setka to kiedyś do czegoś innego wykorzystam 😉 Na zdjęciach widać jeszcze dogorywający ABDL QD1. Kiedyś psiknąłem przy którymś myciu 😉

AM-JKLVNDEpmv2GDEr5i_Mc1fm_LpIasfbDq4Z_pAM-JKLWurJ2FNZmFyx8_KXV2iHKM2Hz0cz8GlUvh

Nowy nabytek do szybkiego ogarnięcia samochodu 😉

AM-JKLUVRCfSuKRKgF9mKZNY_SI1Z9gLzM8QcS19AM-JKLW9ReiVH2lSBEkxYTvGjX_Bv1ZaOYuxn2dxAM-JKLUtD9GaKdgKwvn5pbIv_9rN2bHy9lw6bGxWAM-JKLXNlHsj5Lf7UL1S3SNK33lh5d6vsrwBYSC0

Więcej żeberek się nie dało.... 😄

AM-JKLW2u2_X3uK2Pnp5vL_mspP4Rx_bvMo1Ungf

Przy okazji "działania" piany wkoczyłem adbl apc 1:10 na detale 

AM-JKLWBsNNNDyWXUaTW84jxku2WOy5Eyv9v80aIAM-JKLVSYw5ctwsvRmbstowQcWFJDcXzUmow1mEm

 

Po spłukaniu piany , stworzyłem szampon do mycia felg z resztek szamponów co mi pozostawały = adbl yeti, snow foarm, 4 detalier kwaśny.. Piana wyszła obłędna 😉

 

AM-JKLWJB1cp8D9vJuBeEfOOe2IJxzzY491aO-qyAM-JKLWVKeQswCrtVAkuVodhMITwGGmya6AFKkMiAM-JKLXN7aXLLnoE_KamA2L4IduhxFeCdU2dETq4AM-JKLWTV9nc1GJO34mlSRkD6YIJ8PKsX8PDCIbS

 

CarPro Pearl jeszcze dzielnie się trzymał na oponach jak widać, od ogarnięcia felg minęło może tydzień 😉 Ogółem właśnie w zeszłym tygodniu zabrałem się za felgi.. Użyłem Excede UWC w proporcji 1:4. Felgi nie były mocno zajechane więc tu tylko odświeżenie miało miejsce. Obskoczyłem 4 felgi i dopiero spłukiwałem, bo piana zacnie się trzymała. Na samych felgach leży Fusso 99 12m.

 

AM-JKLWS5zgqKMwup-ds6_QHTrPqpe4icbbzB2BuAM-JKLVfpnHp_3lmQMU2oo04LI0sIB4LsbQhJxB3

AM-JKLWuofIn7BVWIjCnC5zJGNidxQyU1EBTLcGW

AM-JKLVPwP0HqCoVhUjMpi40qmHK61D1MEBuKEM1

Na całe auto wskoczyła tenzi krwawa felga oraz adbl t&g. ( z t&g brak fotek ). Tenzi też nie miało wiele do roboty 😉

 

AM-JKLXdC03Lh3I3rfEl14gmTCE8hLJbNK0_JGTcAM-JKLUh-hQww_zbaci_60V1q1b6KokQB1tZwZbIAM-JKLXbpd7SSH75IF8FF6L4pNUb1M01Hxyv3hCiAM-JKLVUblGxEBUSLU0ST-zKgvPA_155GopHgUR7AM-JKLWI69LBRnlTSu671wdnW4xDgf0sW2HGjWz-AM-JKLWKkh4CP4w4gwH-hzkCY4miiRFi8X_prMIM

 

Teraz mycie na dwa wiadra.. Chciałem podziękować @NEOXAL EUROPE za dostarczenie próbki ich szamponu. Ostatnio niezły hype był na niego stąd pytanie do Grzegorza czy przy zakupie primera nie dorzuciłby mi próbki szamponu - bez najmniejszego problemu. 

Co do samego szamponu to dałem 100ml na 10l wody. Mega zajebiaszczy zapach, piana taka sobie. NIemniej jednak zrobił robotę i jeszcze bardziej odetkał dogorewające ADBL QD.

Dla mnie szapon bombastik. Jak wykorzystam wszystko co mam, to na pewno zakupię literek 🙂

AM-JKLXNzqnAbyLyWHND13koh3mwoEI8oCUS7EbNAM-JKLXggREGk7JNqN5vmlH9Lrba7ZxXPiKHAeEG

Niezastąpiona rękawica Meiguarsa 😉

AM-JKLU1hSRWwPCB9tRGV0c49-6uEdrP8dTJIH3KAM-JKLUGFqW4sHLRGXS0UKhgvtFtZA-cSO-EdNQaAM-JKLXyaCI5yV7_SV9NOoGfEmpr7m6s71N6bCrHAM-JKLXQwVpkG2MKMphymci0dvIFBc-zrtIWSutYAM-JKLW3sisjxPRk7wORTrguU4UjMmZ5agxv5kwSAM-JKLXS37cVjKxZEnqDW7td-sYo14uvDpmivQoxAM-JKLWVAkBudaeCpKvez1ycXOAFlwTl6MBC_eVqAM-JKLVpTmuRFFq-ChbB25HDBoErv1EzIZ4V2a3AAM-JKLV2NODAlpdc8fKQBitw42jCZFJHLuQ8B6FeAM-JKLX-0zbHdQmZjWKpZv2SV8Pp7JXokOdejgm2AM-JKLULmYi9LCVXGOqxZZ9k4KI2HKVM7U2bUMd8AM-JKLWhbisGi3NuTqVywmoPH1K42J1EICjIjZ4ZAM-JKLUGccyY9amjAh6DIJ8T7mceZpZbloatLokXAM-JKLXCzy0A9o6T7ZbLmQuh4M3zX-zZ3v2w4Op_AM-JKLWqiWOBYTnbdJWcdtxUFLgHM_LXUi8K3pWEAM-JKLXGgfOs0mGekjMDhE8_TttaKwBSuug8nnzxAM-JKLUVqzpaKiJwx0B5JLNdU-ksDbDfIFVa0no_

 

AM-JKLWoYpP6HP2_T5w49m4QEceLG42VlZorVngV

Przerwa na łyk coli i jedziemy dalej. Osuszanie dwoma ręcznikami puffy dryer. Na a8 zdecydowanie za mało. To kawał samochodu i tu zdecydowanie przydałby się jeszcze jeden.

 

AM-JKLWhU3_XKSqEWDDihPxqqFisgsEcfwIoe0vb

Taaka pozostałość po ptasim guano..

AM-JKLX-yTxGZantQxeC60EZqBJYZZ1kocFnhx77AM-JKLVF_fRiA43iWL1Bs_N9_EtRK7KiwG5EyTBKAM-JKLUN_g7Waf_jcvGwMjAjXUR-luOdEWa5oVhUAM-JKLVh_6QU0fQ0030VRWn3p8sRCzPJJOuaXabmAM-JKLWoPkmQ13pXQniXmNfEKQs9aZ48Jgh6C3rbAM-JKLVqwH0LKFNmPE4AktdRvKdnqxyf_zrs4dol

 

Zabrałęm się za wnęki. Tego użyłem APC od ADBL oraz pozostałości szaponu nexoal. Taki mix. Maczałem w neoxalu, później APC na pędzel i progi. Po zakończeniu wymywałem pędzel w wodzie, a wnęki mokrą, a następnie suchą mikrofibra.

 

AM-JKLVkVDB71zsR7qUcLORMPqB84zCk0ScgAZN8AM-JKLXAjb32BjeYW6H54cYTy9p4JnXtEE_lXclWAM-JKLW0YfPwRnXwgE5nI6sOcHfQ7Y3iMavyeRzhAM-JKLXIwxSSMrM0RDg4OmxlTU8N7IGgVnw4FJgnAM-JKLVAeOnEHiUcTOLbBecQRkdAz-jPjB5ho8gAAM-JKLUjOm7d2qP0uK2qLsXQ9pmh1MB1JShMU-aSAM-JKLWhuNdG0mxIn3Km60GU4ze-fTsGYR0E978VAM-JKLWTUP9dP7J2XylmJr5ShCO_1GFS6fhr7SiX

Zaślepka jest ale ma urwane ząbki i muszę to jakoś ogarnąć, póki co nie było czasu 🙂

AM-JKLUDavZG3EjrjiEz-dqhclZa-nAKBhWzqKd7AM-JKLX4m8iMDrY7f9scQ4JKP9__Qbb9h08gXHJlAM-JKLWVxYC1vQESy-Rja4qUDLW7N1qZtOLJVWN3AM-JKLU3ipx8WYLxgT4ccPs0H5yAHamPLboVPbQlAM-JKLVATYD41-qIq222I3d61JHc4gPNnvUXqdwJAM-JKLWxdLcXGOn9Re48NrqlZ1hy7vrlmxv-paHXAM-JKLXyypU5wPwdv7mZCYiaBPlTbv98mnVPq56yAM-JKLUoFIXp26-Ls2wrOMnPVfX0b5A47oj0YdS3AM-JKLUK6LksQTi0mrbaWJ0alS1L4D5SXhJjKvuKAM-JKLXq_JR7C4jhsptSG6byVxaG-cX_6O3Eczjd

Wnęki oraz progi zabezpieczyłem Sonaxem BSD. Produkt fajny ale dla mnie aplikator beznadziejny.. Dawał mocny strumień zamiast mgiełki. 

AM-JKLWTWBYWIASP5ExQ4oc59wQ8h7nhJV8l6NWKAM-JKLU5xbJ4udiLiES0djbAaj1H59QbNQtZ1kMfAM-JKLVUP7d59ceNzbEuiGQgcpaK0RKNq_vXStD3AM-JKLWD8_uURuGeWlO6Apd7gEmWIKuJW9197CMMAM-JKLWjourCwkz5FnvAuFue4gm-tRwfLJYswK2RAM-JKLW_6l9KYAfrRGsxwBj0vmxPvfE0B83H7hw-AM-JKLXzEl-MFEHkBBNMAiea4zYY2OQiotEpbLfGAM-JKLUFLXO1p7jEEFSRrB9hHV60rjfFExt4CyeS

Na wszystkie szyby wleciał Cartec Schriebien coś tam:P

 

AM-JKLVXzwWX6T6RkFmHxlGjnuepx3Q_KZmIiH45

Szyby były domyte toteż pierwszy raz postanowiłem zaaplikować NW. Całkiem nieźle mi to poszło. Niewielka ilość na aplikator, chwila na odpraowanie i doschnięcie i później docieranie..

AM-JKLWue7LmJvyS4UOHtqlQYmRhrnOFR86pQjnjAM-JKLVNJUih3QBF63bZWApnnA-jP9WxJbFNkQ-DAM-JKLULdvFzSTSJ_tZG2nt9iOQxV268WdvxGqBBAM-JKLXDULPzfAT6Q4cLOsMn7WLmHXBIMTWzY8_J

 

Szyby ogarnięte, wnęki też to teraz pora przejść do lakieru. Również mocno hajpowany Neoxal Primer. Produkt fajny, zeszło mi go może do górnej etykiety. Mega wydajny. Miałem aplikować go maszynowo jednak brakło prądu. Nie zastanawiałęm się długo i zaatakowałęm ręcznie ;). Namachałęm się niemiłosniernie. Na całe auto zeszło mi trochę ponad 60minut. Czy to źle czy nie? NIe wiem. Aha i produkt zajebiście łatwo się dociera. Nie było kompletnie żadnego problemu. Robiłem cały element, i dopiero później docierałem. Bajka.

 

AM-JKLXEu3oGyUgNrK56l6Ec5nRca9aILIL_atBM

AM-JKLVgUfD9TNYAjelKSsaciYkx8Du_gG1MxMGg

Na pół maski tyle - było napisane, żeby nakładać aplikatorem do wosku ale nie miałem takiego więc szybka imrowizacja i włala!

AM-JKLWAeERwBXFwtBHrA4AMl7U5oOXZhWFYO3qjAM-JKLVVo1AQNHeayPqbfOWGqFH16_fbqxetg4plAM-JKLXiDgQt0zsOd5TofAin1FViMnm08T1zzEQmAM-JKLW12_NgLCv2BnVT_TqcOlAoVjr-ddOqIhTsAM-JKLXw-lDUEKhp-_N6gu1SzpDuoxOFH6isQeeRAM-JKLU5ywh3CP4FNKeiDbsQfuNRupgHYwCYjknEAM-JKLU9DZIwMUWYETk_ubzIEATM7F8k_fb3bh5m

 

Tyle zebrał z maski i błotników. Najs

AM-JKLUOtzPwgPUm_3g1pPUgcv6Rk8QCdjLMcJ18AM-JKLWrahhrE6Rlo2SVG7nKdeZXrfHbzRyUqYDMAM-JKLWYgCDiWJOHyxGkmneOfL8HwuKBZXykOvVRAM-JKLXPz1kchKRpW9AuWjKcPHlIXy8HFG75qJLjAM-JKLX3WcQbeCuf7c1LbFCAiThTMG-toOlVp3VU

 

Prąd ożył... Ale tylko na 10min. Zdążyłem zrobić dach ;D Zdecydowanie produkt lubi maszynowe nakładanie. 

 

AM-JKLUJpGITPIhqMaK_SyNPG3_d-FQ_VdI05Co0

 

Też improwizacja..;)

AM-JKLUqO1BuvfsdXF5fW1TeHKJsdJ32XaTVxfAbAM-JKLXQ31NqgVFFaatpTD5ZeB467nZXwW31PZS-AM-JKLW1mv6WW_R3Tf5CbFpkdq3nTzxv85uqpqAU

 

Na primerze napisane jest żeby odczekać godzię przed aplikacją powłoki. Akurat tyle zeszło mi na całe auto więc nie było miejsca na czekanie. Tu zdecydowanie byłem ciekaw jak taka kominacja się sprawdzi. Gyeon Cancoat. Aplikowałem przy pomocy aplikatora do powłok. 2 psiknięcia i rozsmarowywanko.

 

AM-JKLWCTEcv_4iNNoUxlSjxod1Hx3BqMH5OlMla

AM-JKLWKG1dMrzcAd9_uYNVC5PDVJW2IgEGyv1slAM-JKLVdrAiTyRDnWoZH_izOrsTOqsZdcMy0belhAM-JKLXWfO5ZlbruygyMHgfQx7lVsdUhEeILEBb8AM-JKLUAVFOn9H22YlKFIAMUQ9h_YgUsT3LmxnHSAM-JKLUJFGvIYlWMM0kwDO65SjCCngiSQRFnoxqZAM-JKLVzhcTnI1KhxMWSwRN6O79fQu-AfeyWxnapAM-JKLXnTejNqufmJC-ggm5HU9piE93ODlyq-JrcAM-JKLWh61Jo65kAaCpcvavXfjQm1zzcvvlVffTUAM-JKLUehPRNmqxsgPety0sKdhF_q_q70IM8DZxa

 

Nieźle przyciemnia 😉

 

AM-JKLUpFzjREuIae6uhG8z6kqLPanmXYzLbfMCo

 

Idealny do grilla 😄

 

AM-JKLUY6QexdDtuxnXFEyi-XMPhY2WVCfTmgUa6AM-JKLWZ4SoRfoySDWqdUMKu-bYcMK_ovuDtkvjI

 

Na sam koniec car pro pearl.

 

AM-JKLUKusIkvNPBFZ1pl3sYwdRoHpBMsy-E_fz7AM-JKLUZc8jPHUQQubi8pvQMZuN4ShEyLDNGbWY1

 

Finito.

 

AM-JKLVbo2k6HaDp7YazPP3u7daGCWeyTJ2YgLNMAM-JKLXHuQXntz5Uh9B8DR9vPyy1eW63qMC4DZSPAM-JKLVZ20LpWvXxKG9YoWS7Iq7hCGMyd57_RcwqAM-JKLUm8cEQneXQ9rojX0gpGrcZpLbKS6_WaShFAM-JKLXKAQkFGUkcpSoUA8_-bY_3-QCWlSxW_w8X

 

Wcześniej nie mogłęm wyjechać bo padało a instukcja zaleca aby przez pierwsze 12h nie było kontaktu z wodą. Dodatkowo po 2h zaaplikowałem drugą warstwę gyeona , tym razem już nie z aplikatora, a z mikrofibry. Wyszło faaaaaaaaaaaajnie.

 

AM-JKLXR2vGhSrqy7RKX6GdRjyBW2ZbrdsvOp6X1AM-JKLVRuNAl29rpeN6YiQKccLBL7uwyGuO2pOGOAM-JKLVRTq-Pwei-vl49-7yd3HMezuiL7w_oh3lv

AM-JKLXadyd1HGN7euiWNG0vuFRkQryYIksRp1-RAM-JKLUAWy-bMJNySBCtJNiBU8hylVg7HtOdoeb4AM-JKLVflQzOCM2sJ798O7PG3m1OiP_JoEhJakkwAM-JKLULZbbOxJNs17-KHzRQneZ5f4jhdehaLzf-AM-JKLWJ7P6SRv8UdCtkRdZBTknuya8y20-ksY7KAM-JKLXKQ5j5nngXl5KjYwnr0evao3fbLOhXHmbVAM-JKLXstazt_qOkiXqVL65C6ZXtJGTcwaqSkwgE

 

Auto fajnie odżyło. Ciekawe ile wytrzyma takie połączenie neoxala primera + gyeon.

Dzięki i pozdro!!

  • Lubię to 12
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut czym tak zajebiaszczo pachnie Neoxal 737 ? Mój że tak powiem pachnie mało przyjemnie , wręcz śmierdzi ale działa bardzo dobrze.

Czekam na aktualizację , jestem ciekaw jak zachowa się CanCoat na  podkładzie z Neoxala 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask

Mam wrażenie że to jakaś nuta cytrusowa - tak jakby połączenie cytryny i pomarańczy. Dla mnie bomba. Mam jeszcze np adbl shampoo i zapachu coli, jakiś 4detailer o zapachu jabłka, adbl yeti tropical.. I z tych wszystkich najfajniej pachnie neoxal 😉

Co do trwałości to pewnie trochę posiedzi bo jak pisałem wcześniej, auto weekendowe. W wolnej chwili zaaplikuje też neoxala z gyeonem na Forda Focus mk2. Moje daily które robi 25k km rocznie. To będzie test 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.