Skocz do zawartości

Pierwsze kroki - na co zwracać uwagę?


Stibi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kupiłem jakiś czas temu nowy samochód z salonu i stwierdziłem ze pora zacząć trochę bardziej dbać o auto niż plak i zwykła myjnia bezdotykowa. Na aucie mam położona ceramikę i w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Czy mając ceramikę na Felgach można bez problemu używać Rotona i szczotki czy warto tutaj trochę ostrożniej?

2. Jeśli chodzi o QuickDetailer - kupilem gyeon q2m ceramic detailer i zauważyłem w opisie ze jest możliwość opryskania mokrego auta a następnie dopiero dotarcie mikrofibra. Z racji tego ze nie mam miejsca do mycia auta i korzystam głównie z myjni bezdotykowych - czy prawidłowe będzie spryskanie auta qd po ukończeniu mycia środkiem nabłyszczającym a następnie wytarcie auta ręcznikiem czy lepiej najpierw wytrzeć po myjce, następnie spryskać qd i znowu wytrzeć?

3. Czyszczenie środka - zakupiłem interior cleaner od fx i funky witch gentleman, czy jest tu coś na co warto zwracać uwagę podczas czyszczenia powierzchni w środku? (Moje doświadczenie kończy się na spryskaniu plakiem i wytarcie mikrofibra 😅)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Stibi napisał:

1. Czy mając ceramikę na Felgach można bez problemu używać Rotona i szczotki czy warto tutaj trochę ostrożniej?

Jak auto nowe, na felgach ceramika, to roton jest zbędny, ewentualnie raz na sezon. Skoro myjesz na bezdotyku to myśle, że jakieś APC lub zasadowy wheel cleaner wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rombinik napisał:

Jak auto nowe, na felgach ceramika, to roton jest zbędny, ewentualnie raz na sezon. Skoro myjesz na bezdotyku to myśle, że jakieś APC lub zasadowy wheel cleaner wystarczy.

Bardziej chodzi mi o kwestie wewnątrz felgi - sporo pyłu z klocków się osadza. Wiec tu pytanie czy np. jak poleci trochę rotona na front felg to czy uszkodzi to powłokę ceramiczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.