Skocz do zawartości

Zestaw do wnętrza samochodu


martis

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, składam zestaw do mycia wnętrza samochodu. Wytypowałem kilka produktów:

 

-cleaner: Cleantech Inside Cleaner/ FX PROTECT INTERIOR CLEANER

-dressing: ADBL Interior Wow Limited Edition lub FX Protect Interior Dressing,

-Ekranu i piano black: Czy piano-black i ekran dotykowy wymaga czegoś osobnego czy mogę zastosować cleaner/QD od ADBL czy lepiej coś innego np. Tevo UniClean, Soft99 Wash Mist?

-tapicerka materiałowa środek fotela: ADBL Bonnet

-tapicerka skórzana boczki foteli: Cleantech Leather Cleaner lub Cleantech Leather QD

-płyn do szyb: GOOD STUFF GLASS CLEANER

 

Akcesoria:

-Pędzelek: Work Stuff  Pędzelek Detailingowy 24mm ALBINO i jeszcze jeden-dwa jakiś tańsze. 

-szczotka: Monster Shine Miękka Szczotka

-mikrofibry: waxPRO Premium White 360gsm 40x40cm, Mikrofibra 40x40 cm, 320gsm, mikrofibra do skóry: waxPRO Premium White 360gsm 40x40cm, mikrofibra do szyb np. MONSTER SHINE MIKROFIBRA WAFLOWA 40X40

-aplikator do dresingu: Monster Shine Aplikator

Jak oceniacie ten zestaw? Proszę o jakieś sugestie, co ewentualnie zmienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest OK, drobne sugestie:
Albino generalnie moim zdaniem trochę za miękki do plastików ze strukturą, fajnie sprawdza się tam, gdzie powierzchnia jest gładka, albo gdzie materiał jest delikatny. Bardziej uniwersalny jest ten środkowej twardości, zaś twardy (czarny) jest super do brudnych progów albo pedałów. Wszystkie są dobre jakościowo (acz pękniecia skuwek się zdarzają, nie przeczę...), to ważne.
Płyn Good Stuff mam i jest dobry jeśli chodzi o pracę z nim - potwierdza to fakt, że katuję nim szyby w samochodzie, klosze lamp w domu, lustra i płytę indukcyjną. Drażni mnie tylko trochę, że poprzedni od Cleantech był lepszy w usuwaniu kamienia, oczywiście bez przesady, cudów też nie robił, ale zmasakrowaną szybę potrafił wyprowadzić na prostą, podczas gdy na GS juz całkiem nie ma co liczyć, jak przyschło coś, to tak zostanie Zapach dyskusyjny. Płyn jak płyn, czystość przy pracy i dobra fibra (polecam WS i drugą do docierania - najlepiej gładka, średnia gramatura) najważniejsze.
Z ADBL jest ten jeden jedyny problem, że ich butelki bywają mocno nieprzewidywalne, albo je zasysa do środka, albo cieknie spod atomizera - miej na uwadze, bo to potrafi irytować, doświadczyłem...
Interior cleaner Cleantech rewelacyjny, nie widzę wad. Bierz śmiało, najlepiej od razu litr.
Przy samym cleanerze do skór wypadałoby dobrać jakieś zabezpieczenie do kompletu.
O reszcie na pewno ktoś inny dopowie. I jeszcze jedno - dokup sobie też kilka "gorszych fibr", mnie osobiście szkoda No Limitów na większe zabrudzenia

Wyryte w skale z S20 FE 5G









  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.