Skocz do zawartości

Wosk na mokro - smugi


SmerfastycznY
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Domel,

Rekomendowane odpowiedzi

@SmerfastycznY pryskaj i płucz panel po panelu. Możesz również rozetrzeć wilgotną rękawicą/aplikatorem lub mikrofibrą i wtedy spłucz

Z Kochem nigdy problemów nie miałem , nawet na nie do końca domytym lakierze. Jak go rozcieńczyłeś ?

Po Wet Protectorze również miałem okrutne zacieki , masz starą czy nową wersję ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 14:39, Domel napisał:

A nakładasz go na czyściutki wymyty dotykowo lakier ?

Szukałem jakiegoś prostego zabezpieczenia lakieru na myjkę bezdotykową, więc piana-spłukuje-koch/shiny i splukuję wodą demineralizowaną. No wiadomo, że na myjce to tylko się kurz ściąga, a nie myje. Bawić się metodą na dwa wiadra trochę się boję o lakier bo samochód z salonu.

 

W dniu 12.02.2022 o 15:05, AudiBlask napisał:

@SmerfastycznY pryskaj i płucz panel po panelu. Możesz również rozetrzeć wilgotną rękawicą/aplikatorem lub mikrofibrą i wtedy spłucz

Z Kochem nigdy problemów nie miałem , nawet na nie do końca domytym lakierze. Jak go rozcieńczyłeś ?

Po Wet Protectorze również miałem okrutne zacieki , masz starą czy nową wersję ?

 

Koch nowa wersja 20ml na 1l. Czyli pryskam panel- spłukuje, kolejny panel pryskam i spłukuje i tak cały samochód? Zawsze spryskiwałem cały samochód i dopiero woda. Nie chce bawić się w rozcieranie wosku mikrofibrą, bo ten czarny lakier tak się rysuje od mikrofibry, że szkoda gadać. Samochód jedynie bezdotykowo myje także on umyty to nie jest, a bawić się w mazanie samochodu szmatkami niezbyt mi się to podoba. Po myjce zawsze mikrofibra go przykrywam i zacieków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SmerfastycznY Skoro nie chce Ci się myć samochodu,  a jedynie chcesz go spłukać,  to nie wiem jak mamy Ci tu pomóc...

Jasne,  są środki super działające,  ale do tego trzeba DOBRZE umyć auto,  a nie jedynie je opłukać. 

Skoro też skodza Ci nowego lakieru na mikro ryski,  to ciekawi mnie reakcja na wżery,  które po czasie nie mycia na pewno wystąpią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SmerfastycznY na czystym mokrym lakierze nie chcesz rozprowadzić produktu , ale mikrofibrą auto przykrywasz pomimo że jest niedomyte. Może właśnie ono od tego Ci się rysuje...

Poza tym , nie ma sensu nakładać czegokolwiek na brudny lakier. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
  • Rozwiązanie

No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Nie wiemy w jaki stanie masz lakier i jak wygląda przed twoim myciem.

Jeśli tylko spłukujesz lakier a potem nakładasz wosk na mokro - to masz odpowiedz. Smugi brudu sklejone woskiem na mokro.

Sa techniki mycia na myjniach bezdotykowych bez wiader.

Wystarczy dobry prewash, potem piana z myjni, a potem kilka gabek i ruchy posuwite bez wracania w te same miejsca 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Domel napisał:

No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Nie wiemy w jaki stanie masz lakier i jak wygląda przed twoim myciem.

Jeśli tylko spłukujesz lakier a potem nakładasz wosk na mokro - to masz odpowiedz. Smugi brudu sklejone woskiem na mokro.

Sa techniki mycia na myjniach bezdotykowych bez wiader.

Wystarczy dobry prewash, potem piana z myjni, a potem kilka gabek i ruchy posuwite bez wracania w te same miejsca 😉

 

Chociaż się czegoś w tym temacie dowiedziałem i chyba na dwa wiadra z separatorem się skuszę.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SmerfastycznY  Zobaczysz że różnica jest kolosalna,  tylko trochę chęci trzeba 😉

Podczas mycia nie dociskaj rękawicy/gąbki  zbyt mocno do lakieru,  pozwól jej się niemalże samej prowadzić,  a zminimalizujesz powstawanie nowych rys. 

Ja osobiście nim zacznę mycie ręczne,  to dokładnie płuczę auto wodą pod ciśnieniem,  aby jak najwięcej syfu spłukać przed rękawicą. 

 

Powodzenia kolego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.