Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Nie zawracaj sobie głowy Makkim i Insygnisem. :thumbdown:

 

z tego co pamiętam, to zainteresowanie Makkowym Insignisem V3 wykazał kolega Griffe - można podpytać czy udało się sfinalizować transakcję i jeśli tak czy kilka słów o wosku można prosić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam, mimo kilku zapewnien, ze chce go nabyc przez Makiego, kilku prosb o podanie konta gdzie mam wplacic kase nie doszlo do skutku, z przyczyn chyba ogolnie znanych. Cale szczescie kasa nie poszla. Suma sumarum wosku tego nie nabylem, wlasnie zastanawiam sie nad SV Mystery albo Z Destiny :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
zastanawiam się nad SV Mystery albo Z Destiny :kox:

 

Też myślę o Mystery. Zastanawia mnie tylko wpisy eksperta:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 3291#73291

czy to znaczy że Mystery jest jakoś wyjątkowo twardy? - twardszy od CRa?

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 141#179141

:| - wspaniała rekomendacja

 

i na koniec luźna propozycja: Divine :)

W UK można go kupić "na sztuki". Mam jego samlerek, najprawdopodobniej 1 maja wosk pójdzie na auto. Od osoby która go używała, dowiedziałem się jednak że jest trudniejszy w pracy w porównaniu do innych wosków SVa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam, mimo kilku zapewnien, ze chce go nabyc przez Makiego, kilku prosb o podanie konta gdzie mam wplacic kase nie doszlo do skutku, z przyczyn chyba ogolnie znanych.

Tego się spodziewałem! Taki jest _Makki_ :D

Mistery SV polecam!!! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wosk Zymöl Royale jest dożywotnio uzupełniany -

Czy należy rozumieć to dosłownie?

 

To się zgadza ale... nie tak do końca za darmo i nie do oporu ;)

 

Znalazłem odpowiedź Zymola na moje pytanie sprzed roku o Vintiga:

 

The Vintage container is registered to a single owner; that single owner may obtain refills for life.

 

The formula and refills are always free of charge!

 

The customer is responsible for all shipping fees both to and from the factory for the refills. The customer is also responsible for labor intensive fees if such work is needed in order to refill the container. These could include polishing, resurfacing the cavity, replacing feet, etc.

 

We do not limit the number of refills or the longevity between refills.

 

Vintage is for personal use only and is not authorized for personal gain and/or professional services.

 

Vintage not only makes the perfect addition to any enthusiast's collection but it is simply an amazing formula providing an exceptional show winning finish.

 

Warmest regards,

 

i odpowiedź na prośbę o podanie dokładnych kosztów:

 

Thank you for your reply.

 

The cost will vary based upon the intensity of the work needed; some containers take 1 hour to prep and some take 5.

 

The various charges for work to the container currently ranges from around $20 USD up to $65+ USD per job depending on the condition of the container and what is needed for a refill.

 

Our technicians inspect your container upon arrival and will quote you for the total cost of return shipment plus work if needed.

 

How may we serve you from here?

 

Warmest regards,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake napisał/a: Royal po 8 miesiącach i ~8000km

Nieźle...

 

Dokładnie to 8726km i 242 dni.

 

Myślałem, że zejdzie po kilku trasach w soli, ale... tylko osłabł z lekka. I tak kuleje jako tako.

;)

 

* przypomnę: Jedna warstwa na HDC. Nie psikany żadnymi QD, AQ. Myty kilka razy z ręki, a tak to bezdotyk + pianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady, szukam wosku który da dodatkowego kopa do lakieru mojej niebieskiej Vette, lakier zblizony do niebieskich lakierów metalicznych Subaru, choć troszkę jaśniejszy i mocno "pracujący"z światłem..

 

Poradźcie mi coś z palety Zymola lub SW

IMG_0541.JPG.6e5b229d6641ac71efee642ee5a540de.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Lakier z kategorii tych, które i tak będa wyglądać szałowo nawet po wysmarowaniu Kujawskim....;) No ale są tacy co widzą na nich różnice :-]

 

 

Brałbym SV, będzie przyjemniejsze w użyciu niż Zymol, takie Concorso byłoby akurat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

W nawiązaniu do tego postu :

 

Nikt się nie skusił na Definitive'a, to sobie wrzuciłem na auto :P

 

isdsc08956.jpg

isdsc08959.jpg

isdsc08966.jpg

isdsc08973.jpg

isdsc08976.jpg

isdsc08979.jpg

isdsc08983.jpg

 

Evo, które woski były grane? :-]

Dasz rade w dwóch słowach jakieś małe podsumowanie? :o

 

Dwa słowa wyjasnienia ;) Nałożyłem Synthetic Edition i Rotundus. Aplikacja przyjemna, ścieranie też, o ile nie damy woskom zaschnąć, bo wtedy trzeba pomachać trochę mikrofibrą. Coś jak Zymol ;) Śliskość,wypacanie, wygląd - wszystko zdecydowanie daje radę. Po wczorajszych mega ulewach w Wawie, jestem bardzo zadowolony z tego w jakim stanie zastałem dzisiaj auto ;) Brak waterspotów, auto praktycznie czyste.

 

Jeżeli chodzi o Rotundusa, to od paru tygodni jeździ na jednym z forumowych aut, razem z SV Autobahnem. Po tym czasie nie ma między nimi praktycznie żadnej różnicy w brudzeniu ani kropelkowaniu, co raczej dobrze o nim świadczy ;)

 

Marki jako takiej nielubie, przez podejście właściciela ale faktem jest że woski dają radę ;) Mocno się wzbraniam, ale w zależności jak pójdą rozmowy z Mitchell & King, nie wykluczone że zakupię jakiegoś dużego Definitive'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś nowego ;)

P1120049-500x500.JPG

Zwie się Helios i kosztuje jedyne 25 funtów za 50 ml

Helios is a Carnauba based soft wax that was specifically blended for red coloured vehicles. Helios contains a mixture of quality wax ingredients and is loaded with advanced polymers to provide that extra UV protection we all desire for our red coloured vehicles. Helios also provides an extremely glossy finish to the paintwork leaving a deep firey appearance.

 

The application of Helios is very easy; Apply the wax to the whole car then begin to buff. This produces the ultimate depth and warmth giving a great gloss.

 

Helios is also highly durable giving a strong Carnauba & Polymer protection layer and features immense water beading & sheeting.

 

Helios is a candy floss scented, red coloured wax that is a joy to use on all paint colours, particularly solid red and is a must have for any car care enthusiast to add to their collection of luxury waxes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj nakładałem Z. Concorso i powiem szczerze, że look po i nakładanie samego wosku: BAJKA :roll: ale jest jedno "ale", mianowicie HDC :wallbash: - za jasną cholerę nie potrafię się z nim dogadać (rotacja plus finishowy pad) :cry:

 

Pytam o to ponieważ "wygospodarowałem" :-] ok 600 PLN na dużą puszkę jakiegoś fajnego wosku.

Mam na uwadzę prawie całą puszkę Z. Concorso, oraz Z. Glasur'a. Co mnie jeszcze powstrzymuję to właśnie to cholene HDC. Ja poprostu nie chcę się tak męczyć i klnąc przy każdym woskowaniu. :wallbash::zly: Dodatkowo wpienia mnie też brudzenie plastików. :thumbdown:

Jako alternatywę myślę nad czymś z SV, ponieważ nigdzie nie wyczytałem co by z Fluid Cleanerem ktoś się męczył. Jeśli chodzi o SV, to ktoś (chyba Evo) pisał, że rozsądek kończy się właśnie na SV Shield (sorry jeśli przekręciłem cytat).

 

Mogę prosić użytkowników Z i S o ewentualny komentarz tego co napisałem, oraz o poradę co ewentualnie innego z tych dwóch stajni w tych pinondzach? :mrgreen::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.