Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

mario,

ja zawsze latam całe auto najpierw i potem od razu fibra scieram i nie było żadnych problemow. To zostaw na 5 min i wytrzyj i zobacz jak bedzie a przy kolejnym pozostaw na 10 i zobacz czy jest różnica i będziesz sam wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RS6 mimo wszystko najczesciej lezy "pospolity" Glasur i Concours, ale byl i Destiny, a ze stajni rywalizujacej Mirage i Mystery. Wlasnie SV Mystery zrobil na lakierze RS najwiekszy szal, a w zasadzie szajn :lol:

Co do aplikacji Atlantique mylilem sie, Zymol wyraznie podaje 5 minut, nie 10 MEA CULPA, 10 jest dla Royale

Let Atlantique stand for up to five minutes

pozniej zalecaja przepolerowac za 3-4godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Wkróce zabiorę się do pracy.

Spostrzeżenie - auto nadal się nie kurzy. Co prawda na noc je garażuję, ale w dzień stoi w miejcu, gdzie bardzo się kurzy. Przed ubieglotygodniową aplikacją mixów wosków codziennie było zakurzone. Od tygodnia nie jest. Nie umiem tego wytłumaczyć , ale się cieszę.

Chciałem wam powiedzieć, że po własnych doświadczeniach i kolegów piszących do tego wątku, przestaję już kombinować z woskami. Będę - do końca życia :-] - używał Zymoli: Glasur, Titanum, Carbon, Concours, Atlantic i Destinity. A na dach, progi i dolne partii drzwi - plebejski Megs#16, którego dwie puszki udało mi się wyrwać przed końcem produkcji.

Mam też już swój środek wybrany do opon, gum i plastików i przy nim zostanę (Zymol Tyre) oraz do plastikow wewnętrzynych (Zymol vinyl). To nie żaden snobizm, one naprawdę sprawdzają się w moim poczciwym MKV.

Cieszę się z tego, bo teraz będę mógł się skupić na upiększaniu mojego bolidu w akcesoria - sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie z Zymola tez jestem bardzo zadowolony, mam zamiar jednak wgryzc sie jeszcze w temat SV dokladniej, zeby miec wieksze porownanie. Duza zagadka poki co sa dla mnie woski PA, poki co moge powiedziec, ze opakowanie robi robote i zostawia konkurencje w tyle, byc moze to czarny kon :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z pierwszego smalcowania Husaria. Suche fakty:

podanie i opakowanie na plus w stosunku do konkurencji

zapach rozany, w tej kategorii konkurencja wypada lepiej (zapach rozy lubie, ale tu wiecej chemii jak zapachu)

wosk twardy, bardzo ladnie sie rozprowadza

poleruje sie lepiej niz wszystkie z jakimi mialem doczynienia ;)

kropelki to czysty No.1 - klasa sama w sobie, chociaz praktycznie nie dalem mu szans, aplikacja na umyta maske ale bez glinkowania i ipa, tylko cleaner PA, na to wosk, spolerowany bez czekania na stabilizacje i wypocenie, odrazu chlup.

Kilka fotek, milego ogladania:

 

dsc00929small.jpg

 

dsc00931small.jpg

 

dsc00935small.jpg

 

dsc00938small.jpg

 

dsc00940small.jpg

 

dsc00944small.jpg

 

dsc00946small.jpg

 

dsc00950small.jpg

 

dsc00955small.jpg

 

dsc00959small.jpg

 

dsc00960small.jpg

 

Tytulem podsumowania, zakup bardzo udany, juz sie stal jednym z moich ulubionych woskow, mimo slabego wyniku w kwestii zapachu, co do trwalosci, bede obserwowal, ale z przymruzeniem oka. Trzeba dac rowne szanse i posmarowac wg 10 przykazan oraz wskazowek SJake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kładłem Vintage na W9. Miały być zdjęcia ale aparat padł. Krople i zrzut najlepszy jaki do tej pory mialem, akurat wracałem w burzy, potem bezdotyk.

Przy najbliższej okazji postaram się wrzucić jakąs dokumentację foto/video

 

Griffe, prałeś już ten ręcznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek umyłem porządnie autko, pełny detailing był dwa tygodnie temu, więc wosk jeszcze siedzi, a lakier czysty. Po umyciu (car Bath) rekawicą Car Pro, wysuszyłem auto recznikiem (SV) i nałożyłem Filed Glaze Zymola. Możecie mówić, co chcecie, ale ten QD to kosmos, miazga, rewelacja. Uważam, że nie ma nic lepszego na poprawę połysku. Przetestowałem sporo QD i uważam, że ten jest najlepszy.

Oczywiście mówię tu o wyglądzie lakieru na MOIM aucie (szary lakier). Nie mam zamiaru uzywać innego. Mam wrażenie, że trochę przyciemnia lakier, ale akurat przy moim lakierze to na +.

Inne QD (chemical guys, last touch - używam do wewnętrznych części lakierowanych).

Podobne wrażenie jak FG zrobił na mnie tylko Nano Express SV, ale to produkt nanotechnologii i trochę się boję używać na naturalne woski. Ale lakier po nim też wygląda pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario zgadzam sie z Toba w 100% Nano od SV jeszcze nie uzywalem, ale FG od Zymola robi robote, co prawda na Atlantique nie klade, zeby nie falszowal wynikow, bo cos mi sie wydaje, ze po myciu jadac FG przyczynilby sie do przedluzenia woskowego zycia o jedno lub dwa mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak zdaje. Ciekawe jak spisze się Atlaniqe? Jeszcze go nie używałem, a czeka w lodóweczce na kolejkę :ad:

Przy okazji chciałbym spytać praktyków, jakie są wasze doświadczenia i opinie z dwoma topowymi woskami Zymola: Royal i Vintage?

- Czy jest dużą róznica z innymi woskami? Chodzi mi tylko o wygląd na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.