Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra postanowiłem dołożyć troche grosza i wacham się tylko między tymi dwoma już:

 

Polishangel Majeste De Passion i Pinnacle Souveran :D

Zakup za mniej więcej 2 tygodnie więc jest czas do namysłu :)

 

wosk będzie zarówno na jasnym lakierze, jak i ciemniejszym, dodam jeszcze, że cleaner Polishangel Esclate Lotion mam w swoim posiadaniu i chyba to zadecyduje, że wybiore Majeste De Passion :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? nie mam pojęcia.

ale sam wosk to 385pln, a zestaw, który zawiera wosk, cleaner, szampon, QD, 2xaplikator i 2xMF za 589zł :)

jak ja szukałem właśnie wosku w tej półce cenowej to został mi polecony ten zestaw :)

 

no ale to już musi się wypowiedzieć ktoś, kto używał tego wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update !!

 

Przypomnę SV CR vs Shield

- wosk nałożony 4.09.2011

- umyty na bezdotyku (tylko woda) 5 razy

- dwa razy umyty rękawica Carpro + Dodo BTBM

- przejechanych kilometrów 4550km

 

 

 

Jedno co przychodzi mi na myśl po tym teście :o:o zakup i stworzenie ołtarzyka pomysłem by gruby_rs :mrgreen:

 

I to by było na tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, przeglądam różne testy, zdjęcia i wciąż nie mogę wybrać... Panowie co byście polecili dla takiego pacjenta? Niektórzy z Was przerobili już chyba wszystkie możliwe woski, więc liczę, że coś doradzicie. Mój budżet to około 500zł. Faworyt na dzień dzisiejszy to Zymol Titanium z HDC. Znajdzie się coś lepszego i wytrzymalszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym stał przed wyborem pierwszego hi-endowego wosku i miał do wydania 500 zł, to brałbym Mirage albo Glasura,w zależności od preferencji zapachowych ;)

 

Masz na myśli konkretnie auto Patol-a :o

Jeśli tak to jaki wosk ze stajni SV w cenie do 600zł poleciłbyś do japończyka w kolorze czarna perła (Avensis II)?

Byłem prawie zdecydowany na Sheild, ale testy dzinkins-a troszkę namieszały mi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Shield jest jednym z moich ulubionych wosków w BMW wytrzymał z 5-6miecha ale ISUZU to ekstremalne warunki i w porównaniu z CR przegrywa (wiadomo :x ) ! Ale nadal uważam że jest jednym z lepszych wosków z mojej kolekcji, również jak najbardziej mogę polecić Glasura oraz który jest na razie u mnie numer 1 Concours ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazek_r, największą przyjemnością jest nakładać taki wosk, czuć jego zapach, a nie zastanawiać się czy wytrzyma tydzień czy miesiąc dłużej.

 

Jasne że "gra wstępna" ma znaczenie 8-):D , ale z racji notorycznego braku czasu nie będę miał możliwości właściwego przygotowania i nawoskowania auta częściej niż 1 na 1,5 do 2 miesięcy :dontknow: (regularne mycie na 2 wiadra oraz przepłukiwanie na bezdotykówce bez ograniczeń), dlatego moim priorytetem jest długotrwałe działanie...

Panowie, który wosk obstawiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, navi pachnie bardziej jak coli (na forum są fani takiego zapachu), i rękami nakładać go nie sposób, ale zaryzykuję twierdzenie że jest trwalszy niż shield.

 

Yesfan nie neguję tego, ale jak wcześniej wspomniałem w grę wchodzi coś ze stajni SV

 

W takim razie przepraszam za zamieszanie! Ze stajni SV używałem 3 woski i każdy był co najmniej dobry, więc ryzyko wpadki jest bliskie zeru, czego nie wybierzesz będziesz zadowolony i chciał kolejny czarny słoik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mało zimowy, szczególnie biorąc pod uwagę rzuconego na samochód CQuartz'a z którego jestem bardzo zadowolony,ale gwiazdka się zbliża i... Krótko mówiąc rozglądam się za woskiem.

 

Samochód to BMW w kolorze Carbonschwartz (schwartz w nazwie jest mocno mylący - kolor to ciemny granat-śliwka, dużo perły). Lakier wygląda tak:

 

dsc6869t.jpg

 

 

Pomysły na tę chwilę są dwa:

 

- Kupić Chemical Guys Pete's 53' i pod niego używać Dodo Juice Lime Prime którego już mam

- Kupić Zymol Carbon w zestawie z HD Cleanse

 

Słucham za i przeciw.

 

Przy okazji: Zymol Glasur - niby dedykowany do Porsche, a jeszcze go nie mam ;) Ale tak na poważnie, są jakieś wyraźne różnice względem Carbona ?

 

Aha, argumenty na zasadzie "Bierz X, ma 3% carnauby więcej niż Y" na mnie nie działają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glasur jest trwalszy i moim zdaniem daje lepszy ślizg... Ponadto beading i sheeting lepszy o +/- 2-3 punkty w skali od 1 do 10.

 

Poślizg to ważny parametr... Obrazowo mówiąc - lubię jak na samochodzie nie da się nic postawić ;) Czyli zachęcasz do "szarpnięcia się" na Glasur ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.