Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

mario napisał/a:

Przez tydzień auto przejechało ok. 25 kilometrów

 

No to się zgadza wosk konkursowy :D

 

Czy ja wiem, czy on taki strasznie "konkursowy"? :dontknow:;) Zymol Concours u żony na Mondeo leży już jakiś miesiąc - fakt, że przebieg 9,6 km / dziennie :kox::kox:

 

Po wczorajszym myciu widać, że ma się jeszcze b. dobrze 8-)

 

Ok, postanowiłem, że do mojego arsenału dołączy Zymol Ital 8-)

 

A z ciekawości zapytam, jakie argumenty miałeś za? Pytam bo na woskach z wyższej półki się zupełnie nie znam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berd, nie mam żadnego włoskiego samochodu, więc chyba nie będzie dobrze leżał, no ale zobaczymy :o

Kamil, poleży chwilę, jak twoja Honda (z tego co pamiętam) będzie pisała w pamiętniku:

 

...Dzień 4. Wosk dalej myśli, że jestem Alfa Romeo... :kox::kox::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berd, nie mam żadnego włoskiego samochodu, więc chyba nie będzie dobrze leżał, no ale zobaczymy :o

Kol chyba nie wyczuł sarkazmu w moim poście :o;)

Chodzi mi o to ,że marketing Zymola spełnia swoją funkcję w 100% produkując np . Zymol Japon (japońskie auta) Zymol Ital (włoskie auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wekendowe przygody z woskami zymola zakończyły się tak'

Zymol Concours: 3 warstwy w odstępach czasowych na masce i błotnikach

Zymol detail: na zderzaku przednim

Efekt: piękny. Ale już druga concours warstwa położona za grubo robiła smugi. Z detailem nie miałem takich problemów. Poradziłem sobie zmieniając fibrę do polerowania na kolejną. No i auto stało chwilę w dużym słońcu.

 

Przy okazji przekonałem się, że najlepiej idzie mi używanie

tych specyfików:

Do hdc i pierwszego ścierania wosku, oczywiście w dwóch wersjach : http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... luffy.html

 

Do polerowania ostatecznego: http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... -blue.html

 

A tak naprawdę z innej rzeczy jestem dumny. Mój vw golf ma już osiem lat. Detailingiem zajałem się , oczywiście amatorsko ze dwa lata temu. Do tego czasu auto bylo myte na bezdotykach i w zaprzyjaźnionej myjni ręcznej. Ma oczywiście mnóstwo rysek, ale nie ma na nim swirli. Raczej proste rysy. Na razie nie myślę o korekcie. Ale kto wie. Wkrótce wrzucę fotki z dobrego aparatu, abyście rzucili fachowym okiem na stan lakieru rocznika 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do concoura to nie wiem, ale mam wrażenie, że detail przyciemnia lakier na zderzaku. Teraz codziennie jestem na myjni bezdotykowej z szamponem rozrobionym w pianownicy. Spłukuję wodą zdemineralizowaną i po trzech dniach jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Rouge przez chwilę się bawiłem.. generalnie bym powiedział że taki 'intensywniejszy' Carbon, zapach z tą samą kokosową nutą, jednak mocniejszy dla nosa, sam wosk jest również gęstszy, według mnie wygodniej się go nakłada.

Próbowałem jednocześnie trzech kombinacji na lakierze

HDC + Rouge

HDC + Carbon

HDC + Rouge + Carbon

 

I sam Rogue trochę wcześniej się zaczął kończyć, natomiast jakiś znacznych różnic w looku Carbon vs Rouge nie zauważyłem :idea: oba przyciemniły lakier, kropelki może ciutkę lepsze po stronie Rouge, oba pozostawiają lakier mega śliski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się trzyma u mnie Rouge kładziony około miesiąc temu w myśl zasady 'na szybko' tzn. samochód umyty Zymol Auto Wash 2012 i wax mode ON ;)

Auto myte dwa razy ręcznie, bez QD i innych wspomagaczy, przebieg niezbyt duży, około 400-450km

Jakość filmiku słaba, nie zmieniłem ustawień w telefonie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko , mam w posiadaniu 50g Carbona ale nie mam HDC i zastanawiam się na co go położyć na achillesa czy na SRP(wolał bym na SRP bo zamaskuje troszkę ryski) , jest to tylko taki okres próbny i wypróbowanie Carbona , jeżeli bd git bd planował kupić ori puche razem z HDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.