Skocz do zawartości

Zestaw amatora


sloniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaczynam zabawę w amatorski detailing. Jako że mieszkam w bloku, nie mam za bardzo możliwości mycia auta w ogródku, aczkolwiek okazonalnie mogę wybrać się do domu drugiej połówki i tam zrobić gruntowne mycie. Ogólnie to bezdotyk, ewentualnie z wiadrem.

Mój obecny zestaw:

  1. Piana aktywna Shiny Garage Fruit Snow Foam
  2. Szampon Funky Witch Wash&Posh
  3. QD Funky Witch Botox
  4. Cleaner Fireball Ultimate Paintwork
  5. Deironizer ProElite RedNox
  6. Pianownica Marolex Axel 3000
  7. Wet Wax/sealant KochChemie ProtectorWax (i jakiś opryskiwacz z castoramy do tego)
  8. Wosk Tonyin Ceramic Crystal Coating Wax
  9. APC jakieś od ADBL (ph neutral)
  10. Interior dressing jakieś od ADBL
  11. Usuwanie owadów K2 Nuta Anti-Insect
  12. Płyn do szyb K2 Nuta Pro
  13. Mikrofibry większe, mniejsze, towel, pluszak, pad z mikrofibry do cleanera

Jak widać po zestawie, brakuje paru pozycji - coś na smołę, coś na opony (mycie i zabezpieczenie), i jakiś inny deiron by się przydał, ten był stosowany przy dekontaminacji i jako poślizg dla glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smoły - ADBL Tar & Glue, Prickbort

Deiron - ADBL Vampire Liquid 

Czyszczenie opon - Excede Tire and Rubber Cleaner, co do zabezpieczenia to nie wiem co Ci się podoba, połysk, mat, satyna ? Znajdziesz odpowiedni temat na forum i coś sobie dobierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Bart22 Też wolę satynę,  ale... z doświadczenia z tym produktem,  coś Ci podpiwiem. Nakładam go 2 warstwy bez docierania, co oczywiście pozostawia połysk.  Następnego dnia przy powrocie z pracy zahaczam myjnię i zarzucam na koła pianę aktywną, ewentualnie myjnię je pod garażem i tym sposobem otrzymujemy piękną satynę 😉 Chodzi też o to,  że bez docierania dressing sporo dłużej siedzi na oponie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.