Skocz do zawartości

Clayton Camper SOL vs Mellerud Regenstreifen vs Yachticon Regenstreifen Entferner


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Clayton Camper SOL

obraz.png.80d82766a469976a4eae2adafe0433b1.png

Cytat

Specjalistyczny środek do usuwania wszelkich zabrudzeń z powierzchni kampera oraz przyczep. Doskonale usuwa czarne smugi, brud drogowy, naloty. Bez problemu poradzi sobie z zaschniętymi pozostałościami po owadach, oraz ptasich odchodach, usuwa wszelkie organiczne zabrudzenia, żywice i pyłki z drzew. Produkt jest bezpieczny dla wszystkich powierzchni zewnętrznych.

Sposób użycia:

Wstrząsnąć butelkę przed użyciem. Sposób użycia dobrać w zależności od rodzaju zabrudzenia: zabrudzenia syntetyczne – spryskać produktem czystą szmatkę i przetrzeć zabrudzoną powierzchnię; zabrudzenia organiczne i leśne – nanieść produkt bezpośrednio na karoserię, odczekać ok. 1 minutę i spłukać wodą pod ciśnieniem.
W razie potrzeby użyć pędzelka lub miękkiej szczoteczki dla uzyskania lepszego efektu.

 

Mellerud Regenstreifen

obraz.png.affec84ac5deee0b2e6d86e773378106.png

Cytat

PŁYN DO MYCIA I CZYSZCZENIA POJAZDÓW

KEMPINGOWYCH FIRMY MELLERUD

Mellerud CARAVAN szczególnie nadaje się do usuwania smug deszczu, ale czyści także głęboki tłuszcz, olej, olej napędowy i uporczywy brud drogowy z powierzchni pojazdów kempingowych, przyczep kempingowych, łodzi i wiele innych. Idealny również do usuwania resztek owadów.

OPIS PRODUKTU

  • Producent Mellerud
  • Płyn do mycia pojazdów kempingowych, kamperów, przyczep kempingowych, jachtów, łodzi, domków mobilnych, itp.
  • Pojemnik z rozpylaczem
  • Pojemność 500 ml
  • SPECYFIKACJA
  • Skład: wodny roztwór substancji myjących i substancji wzmacniających
  • Wartość pH: 10,5 - 11,5
  • Gęstość: 1,02 g / cm3
  • Zastosowanie: 500 ml wystarczy na 5 -8 metrów kwadratowych
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci
  • Kod produktu: cp19729

SPOSÓB UŻYCIA

  • W przypadku silnego zabrudzenia spryskaj nierozcieńczony preparat bezpośrednio na obrabianą powierzchnię i rozprowadź równomiernie
  • W przypadku wrażliwych powierzchni zawsze spryskiwaj środkiem czyszczącym wilgotną gąbkę i czyść w sposób opisany poniżej
  • Pozwól działać przez krótki czas
  • Najpierw odkurz luźny brud
  • Rozpuścić rozpuszczone pozostałości za pomocą szmatki, w razie potrzeby użyć gąbki lub szczotki do mycia
  • Następnie umyj dobrze czystą wodą
  • Zawsze należy postępować w sekcjach
  • Nie nakładaj na bezpośrednim nasłonecznieniu i na gorące powierzchnie
  • Zalecamy postępowanie w sekcjach i utworzenie obszaru testowego w celu przetestowania przydatności, zużycia i wymaganego czasu ekspozycji
  • Ne pozwól na kontakt z delikatnymi powierzchniami (np akrylowego szkła, aluminium, powierzchnie malowane drewno), w razie kontaktu natychmiast wytrzej czystą wodą
  • Nawet owady na szybach samochodu i reflektorach zostaną usunięte

Yachticon Regenstreifen Entferner

obraz.png.c61bca120a94fbac1810394f0ddbd18e.png

 

Cytat

Yachticon Regenstreifen Entferner - do usuwania ciężkozmywalnych ciemnych zacieków.

 

Trwale usuwa ciemne zacieki powstałe ze spływania wody (np. po opadach deszczowych). Skuteczny na wszystkie rodzaje zabrudzeń. Bardzo prosta aplikacja – rozpylić produkt na czyszczonej powierzchni, pozwolić mu działać, a następnie spłukać. Produkt można stosować na laminat, żelkot, stal nierdzewną i powierzchnie malowane farbami.

 

Dziś karawaningowo.

Od pewnego czasu odszczurzam moją 21letnią przyczepkę.

Kilka solidnych myć nie do końca wymyło białe i szare elementy.

Zacieki na dolnych partiach przyczepy okazują się utratą szarego koloru na białej bazie a nie jak myślałem, że są to wieloletnie, szare zacieki deszczowe. Brzydko to wygląda dla mnie wizualnie ale nic z tym nie zrobię prócz malowania 😉

Skupiłem się dziś na dedykowanych produktach do pielęgnacji przyczep, kamperów, łodzi 🙂

Moje serce skradł Yachticon bo jest to typowo dedykowany produkt właśnie do zacieków. Udało mi się usunąć wieloletnią żółć z plastikowych kratek wentylacyjnych. Są białe. Usunąłem zacieki na frontach dachów i nad zderzakami.

Wszelkie jakieś dziwne zacieki poszły w nie pamięć.

Mellerud to drugi w kolejce mocniejszy produkt. Czyścił powierzchnię prawidłowo ale tez usuwał z niej szybko LSP, myślę że tylko ja się tym przejmowałem. Wszelkie inne osady organiczne (tłuszcze, rozbite owady, dziwne naloty, osady węglowe) usuwał wyborowo - niemniej jednak poddawał się na zacieki wieloletnie.

SOL to trzeci w kolejce produkt ale najsłabszy na mojej przyczepce w tych dwóch wymienionych wyżej. Ale i tak na tyle mocny, że radził sobie bardzo dobrze z "normalnym" brudem (w sensie nie wieloletnimi zaciekami). Dla mnie Mellerud i SOL to typowe produkty do regularnego mycia przyczep.

Raz porządnie odszczurzona naczepa Yachticonem to potem spokojnie można używać SOL'a i Mellerud'a i brud pięknie schodzi.

Także nic dodać, nic ująć. Fendek dostal zabezpieczenie w postaci AIO Turtla...

2021-06-18-18-16-48.jpg


2021-07-04-18-11-29.jpg

 

W kolejce jeszcze ten produkt do testów
2021-07-06-13-24-23.jpg

Oraz Clayton Interior Cleaner. W przyczepie sprawdza mi się wyborowo bo cudnie pachnie kokosem/czekolada ?

Nie jest to mocne APC ale umiarkowany interior. Wszelkie "dzienne" brudy usuwa bez problemowo zostawiając po sobie przyjemną nutę zapachową.
2021-07-11-09-27-13.jpg


2021-07-18-16-55-30.jpg

 

 

A tutaj filmiki z mycia 🙂

 

 

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Moderator

Do zestawu chętnie dodam: ECOSHINE OVEN CLEANER - rewelacyjnie czyści grile, paleniska. Usuwa tłuszcz i osady po grilowe. Przywróciłem palenisko do super stanu 🙂

2022-05-14-20-37-13.jpg
2022-05-15-09-27-57.jpg
2022-05-15-09-28-00.jpg

 

A na wszelkie

Cytat

Bez problemu poradzi sobie z zaschniętymi pozostałościami po owadach, oraz ptasich odchodach, usuwa wszelkie organiczne zabrudzenia, żywice i pyłki z drzew.

SOL'a:)


A tutaj odszczurzanie po zimie 2021/2022 😉

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.