Skocz do zawartości

Meguiar's UC czy Meguiar's SwirlX i Deep Cristal Step 2


grunfisch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy Meguiar's UC będzie odpowiedni do lekkich rys na jasnym szarym lakierze metalicznym z barwy Toyoty oraz do swirlesów? Czy może lepiej kupić zestaw Meguiar's SwirlX i Deep Cristal Step 2 a potem nałożyć Colli 476s.

 

Poniżej fotka z kolorem mojego autka.

dscf0006o.th.jpg

dscf0013kopia.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym kolorze to DC2 sobie możesz odpuścić. masz glinkę? Jeśli tak to glinka UC i colli dadzą na początek radę.

 

potwierdzam, mam ten sam kolor Corolli, robiłem nawet próbe z Black Hole-m, różnica prawie niezauważalna .... UC i colli i auto będzie bardzo ładnie wyglądać :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osobiście używam glinki Bilt Hamber soft i jestem z niej bardzo zadwolony
Kurcze troche droga ta glinka, a są tylko zestawy po 200g. No nic glinka będzie musiała poczekać.

 

[ Dodano: 30 Czerwiec 2010, 12:33 ]

To jaki produkt do tego koloru będzie dobry aby poprawić głębie koloru i pokazać blask. Może Meguiar's SHOW CAR GLAZE PRAWDZIWA GŁĘBIA "WET LOOK"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze troche droga ta glinka, a są tylko zestawy po 200g. No nic glinka będzie musiała poczekać.

Glinka to podstawowy element "wyposażenia i na niej bym nie oszczędzał.

Może Meguiar's SHOW CAR GLAZE PRAWDZIWA GŁĘBIA "WET LOOK"?

Show Car Glaze jest takim samym produktem jak DC2 tyle, że z linii profesjonalnej. Jego użycie na Twoim lakierze mija się z celem.

To jaki produkt do tego koloru będzie dobry aby poprawić głębie koloru i pokazać blask.

Glinka, a potem porządnie wypolerować SwirlX'em i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie mam glinki. A możecie coś polecić. Chciałbym dodać, ze UC będę nakładał i polerował ręcznie nie padnę po 2h godzinach?

 

zapewniam cię, ze padniesz po godzinie :) Moim zdaniem UC w ogóle nie nadaje się do ręcznej pracy - człowiek namacha się jak głupi a efektów prawie żadnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recznie na pewno trzeba sie namachac, jednak jak na tym przykladzie przy odrobinie zaparcia da sie osiagnac spoko rezultat.

Natomiast co do SwirlX to nie wiem ale mi sie z nim zle pracowalo, szybko zasychal. Moze warto sprobowac UC (nikt nie zglaszal problemow z szybkim zasychaniem) lub SSR z Poorboy's

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem UC w ogóle nie nadaje się do ręcznej pracy - człowiek namacha się jak głupi a efektów prawie żadnych

Nie przesadzaj, ja swego czasu ręcznie swirlx jechałem i efekt był całkiem spoko jak na moje oczekiwania. UC jako silniejsza pasta tym bardziej nadaje się do ręcznej aplikacji, i na początek wystarczy:) A potem i tak będzie maszyna;p Od masowego zakupu kestreli są tu same mądrale, że nic się nie da zrobić ręcznie. A przypomnijcie sobie co było w zeszłym roku, 90% jechała auto ręcznie i efekt był!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygłaszaj takich teorii, bo potem ludzie to czytają i wierzą, a jest to bzdura.

Łukasz często poleca UC, śmiem twierdzić że smaruje kromki UC na śniadanie, wiec wie co mówi. :P

A tak na poważnie, czym jak nie ręcznie spolerowac rysy pod klamkami? UC nawet w takich miejscach świetnie daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.