Skocz do zawartości

Zestaw do weryfikacji do nowego białego auta


elmagicogreg

Rekomendowane odpowiedzi

Heja!

Kilka dni temu odebrałem nowe autko w kolorze nevada white.

Chcę o nie od początku dbać, na tyle na ile starczy zapału chęci budżetu i przede wszystkim czasu.

Auto stoi pod chmurką. 1km od domu mam całkiem dobrą myjnię bezdotykową. Nie dysponuję myjką ciśnieniową, mam za to wąż ogrodowy i możliwość mycia na dwa wiadra pod domem. Na tym etapie nie mam również pianownicy ręcznej.

Wybrałem taki zestaw na początek, który potem chcę rozbudować o kosmetyki do tapicerki i skór. Na start chciałbym wybrać raczej podstawowe środki i akcesoria, bo może być tak że "wsiąknę" a może być tak że ogarnę 2-3 razy i temat odejdzie na bok z braku chęci lub czasu. Celem jest dokładne wyczyszczenie auta i zabezpieczenie + możliwie bieżące jego ogarnianie.

Będę wdzięczny za sprawdzenie poniższego i ewentualne skorygowanie lub zasugerowanie jeśli nie mam jakiegoś "must have".

1) Good Stuff Pure Shampoo

2) ADBL Vampire Light

3) ADBL T&G Remover

4) Shiny Garage Pure Paint Cleaner

5) ADBL Clay Sponge

6) Soft99 Pearl & Metallic Wax

7) Koch Green Star APC

8 ) Funky Witch Madmoiselle

9) Shiny Garage Perfect Glass

10) Rain-X Rain Repellent

11) ADBL Caremitt

12) Vikan 525252  do felg

13) Fireball Pin Towel 72x95

14) ADBL Round Detailing brush no.12 2 szt

15) Monster shine basic 30x30 4 szt

16) FX Protect Suede 10x10 1 szt

Ah i do tego dwa wiaderka + separator

Co dodać? Co jest totalnym shitem i nie warto? 🙂 Widzę że chyba jeszcze jakiś QD trzeba dorzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wziąłeś nic do mycia bieżącego felg i do opon. Polecam Excede, ekonomicznie wychodzi, bo to koncentraty i robią co trzeba. 

Osobiście zamiast ADBL t&g wybrałbym Prickborta. 

Kolega ma tą rękawice ADBL, taka sobie jest. Rozważ może inną, GS Storm, FX protect czy chociażby Promitt od ADBL. 

Do felg najpraktyczniejszy będzie pędzelek. Tą szczotką nie wjedziesz wszędzie a do tego nie wiem czy za sztywna nie jest. 

FW Gentleman ma fajniejszy zapach wg mnie i bardziej uniwersalny. 

Co do cleanera to  POORBOY'S WORLD Professional Polish wg mnie jest przyjemniejszy w pracy niż SG. Dostępny jest tester, który na trochę Ci starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz oblecieć też będzie dobrze. Po prostu dedykowane preparaty są często skuteczniejsze i po części też bezpieczniejsze. Szczególnie myślę tu o oponach.
Koch to dobre APC.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.