Skocz do zawartości

Rozlana ropa w bagażniku auta Nissan NV200


MorlinNissan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem nissana nv200 z roku 2011. Jakoś w listopadzie przewoziłem w, można powiedzieć bagażniku auta (3 rząd siedzeń), zbiornik paliwa do tira. Niestety korek dolny był odkręcony i resztki ropy rozlały się na wykładzinę w aucie. Nic z tym nie robiłem bo myślałem że to wywietrzeje, ewentualnie trochę poszoruję dywanik jakimiś specyfikami i to zejdzie, jak się okazuje jednak nie i piękny zapach paliwa już mi zbrzydł i stał się wielkim problemem. Mamy teraz wspaniałą pogodę i wpadłem na pomysł by umyć wykładzinę po prostu - wężem ogrodowym. Mamy teraz taki gorąc że na spokojnie to wyschnie. Tylko pytanie czy czegoś nie uszkodzę ? Nie wiem jak tam elektronika przebiega i czy nic się nie stanie z elektroniką z tyłu. Wykładziny nie będę wyjmował bo sprawdzałem i jest to w tym samochodzie dosyć problematyczne, a może właśnie spróbowałbym w taki sposób. Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą pomoc!
W załączniku dodaje jak wygląda miejsce rozlania.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 10.05.2021 o 15:30, MorlinNissan napisał:

wężem ogrodowym.

odpuść... To nic nie da. Masz piekny zapach ropy ponieważ ropa jest tłusta. Jezeli chcesz sie pozbyc tego zapachu to albo porzadne pranie z odkurzaczem ekstrakcyjnym albo jezeli ma byc to doraźne to Bonnet i szorować dopóki nie zejdzie. Pamietaj ze ciepła woda lepiej sobie z takim czyms poradzi. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.