Skocz do zawartości

K2 Tempo


Gość pawlo0809

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio wypolerowałem autko pastą tempo lekkościerna i efekt bardzo fajny, przykrył drobne ryski, choć te troszkę większe zostały, i stąd moje pytanie; Czy można użyć tej pasty dwa razy w odstępie czasowym w celu lepszego efektu? Czy to nic nie da? A jeszcze jedno, czy te ryski po jakimś czasie znowu wyjdą czy zostały wypolerowane na stałe?

 

Z tego co się orientuje to jak pasta jest lekkościerna to ściera jakąś min powłokę lakieru :o żeby wygładzić te ryski, to co jaki czas można ją używać, żeby nie za często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Ta pasta przy ręcznym użyciu tak dużo lakieru nie ściera. Musiałbyś dużo się namachać.

 

Jeśli masz rysy i używasz pasty typu Tempo, to przy krótkim użyciu wygładzasz krawędzie rys (stają się mniej widoczne) lub przy dłuższym użyciu ścierasz odrobinę powłoki lakierniczej na głębokość rys. W ten sposób rysy "znikają".

 

A "wracanie" rys to pojawienie się mechanicznych śladów (szorstka gąbka, przetarcie lakieru pokrytego kurzem/pyłem, szczotką itd.). Jedynie o "powrocie" rys możesz mówić w przypadku produktów z wypełniaczami, które tuszują rysy. Ale o ile pamiętam, Tempo takich nie posiada.

 

Jeżeli samochodu używasz na co dzień to nie ma sensu go polerować co miesiąc na gładź, bo po dwóch tygodniach już pojawi się coś nowego do spolerowania. Przede wszystkim należy zadbać o dobrą ochronę lakieru jakimś woskiem/sealantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz rysy i używasz pasty typu Tempo, to przy krótkim użyciu wygładzasz krawędzie rys (stają się mniej widoczne) lub przy dłuższym użyciu ścierasz odrobinę powłoki lakierniczej na głębokość rys. W ten sposób rysy "znikają".

 

Przy dłuższym użyciu to chodzi Ci o to że jak co jakiś czas tą pastą będę polerował to te rysy znikną? Bo na razie użyłem tej pasty pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Nie. Wystarczy jedno użycie by spolerować lakier na tyle by usunąć rysy. Musisz po prostu odpowiednim padem (ręcznym lub do maszyny polerskiej) polerować niewielką powierzchnię ruchami kolistymi z lekkim naciskiem aż zacznie znikać pasta. Nie wiem na jak twardym lakierze to robisz, ale od tego w dużej mierze zależy jak długo trzeba pracować nad usunięciem rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale jak przeliczyć to na roboczogodziny to chyba taniej wyjdzie kupić jakąś polerkę i zrobić porządnie :) W sumie zależy jeszcze od twardości lakieru, np. w moim Fordzie, żeby usunąć rysę to trzeba się ze 3 razy bardziej przyłożyć, niż do rys w nowej Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

1. Poczytaj na spokojnie forum (poznasz techniki, rodzaje produktów i ich zastosowanie).

2. Określ co chcesz zrobić (spolerować rysy, nadać głębi kolorowi, zabezpieczyć auto itd.).

3. Pamiętaj, że samo polerowanie to jeden z etapów (do tego ani nie początkowy, ani nie końcowy). Polerowanie to połowa drogi. Wpierw musisz dobrze umyć auto i je potraktować glinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.k., wiem, wiem już czytałem :-] umyłem auto na to nałożyłem k2 a na koniec dałem wosk. Wiem że jeszcze powinna iść glinka, ale dopiero zamierzam się zaopatrzyć. Mam zamiar sobie kupić glinkę Megsa w tym zestawie z quick detailerem i woskiem. Taki zestaw powinien być dobry? Mycie-glinka-k2 tempo-wosk cleaner wax.

 

P.S.

Sorki że nie piszę o zestawach w dziale odpowiednim do tego, ale tutaj już tak na szybo chciałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner wax paste Megsa po Tempo :-D,no brawo. Idealny zestawik. CWP idealnie usunie ten silikon zawarty w tempo ktory ladnie wypelnil zmatowienia. Nie ma sie co oszukiwac-tempo to oszukaniec,nabuzowany jest silikonem ktory nablyszcza i wypelnia. Niestety na krotko. I nie ma co liczyc ze cokolwiek usunie. Poza tym chcesz kupic glinke- zestaw megsa za ok 100 ,CWP tez pewnie z 70zl i w to towarzystwo wbijasz tempo za 7zl... Kupy sie to nie trzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale którą tą glinkę wybrać bilt hambera miękką czy bardziej agresywną?

Choć miałem zamiar kupić sobie ten zestaw Meguiar's Smooth Surface Clay Kit :o

Ale zdecydowanie polecacie kupić glinkę bilt hambera i do tego cleaner wax? To jeśli tak to powiedzcie mi czy lepszy będzie cleaner wax w mleczku czy paście?

 

gryzon, a faktycznie UC przy ręcznej polerce da porządne efekty? Bo zdania są podzielone :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recznie wykonana "korekcja" nie ma szans żeby efektem zbliżyła sie choć trochę do maszynowej. Więc moim zdaniem szkoda czasu i sił na machanie aplikatorem jakakolwiek pasta polerską bo efekty i tak mogą być mizerne. Po pożądnym myciu,glikowaniu zastosowałbym dobrej jakości środek typu AIO na to dobry wosk i już autko się będzie śmiało. A tak wydasz parę złotych i nie będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlo0809, nie powiem Ci jakie uzyskasz efekty z ręczną korektą przy użyciu UC, zależy jeszcze w jakim stanie lakier. Ja działałem z UC ale tylko na maszynie i efekty były bardzo dobre tym bardziej, że to była moja pierwsza praca z maszyną. Zapewne da się uzyskać dobre efekty przy ręcznej aplikacji, z tym że z dużym nakładem pracy, podejrzewam, że i tak efekty będą lepsze niż po użyciu pasty tempo, to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym myciu auta, wydaje mi się że te ryski które zamaskował tempo znowu się pojawiły :/ Możliwe takie coś, od czego to zależy, od pasty? Auto myte szczotką do mycia auta z miękkim włosiem. Co radzicie w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.