Skocz do zawartości

Pierwsza polerka


DevMike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Megane IV 2018 rok. Kolor Red Intens. Zastanawiam się nad carpro cquartz uk edition 3.0

Szukam pierwszej powłoki qwartz/ceramika. Do tej pory kładłem wosk przez dwa sezony. Zakupiłem polerke DA. Plan był taki że skoro nie mam obycia z polerka to przejechać auto maszyną poleską z cleanerem soft99 bo jest ciężki w dotarciu a typowa polerke zostawić na przyszły rok. Tylko nie mogę się zdecydować. 

Z drugiej strony chciałbym aby taka powłoka wytrzymała rok żebym w przyszłym roku mógł się znowu pobawić.

Bardzo ważne jest to aby taką powłokę mógłbym położyć jednego dnia. Chodzi o garaż który ma dużo dziur i w trakcie operacji wdziera się dużo mikropyłków które osadzają się na powierzchni. Więc jakbym po 24h miał położyć kolejną warstwę to musiałbym wpierw umyć auto 🙃

Ogólnie dość mocno problemowa sprawa. Ta powłoka która opisałem dość często pojawia się na forum więc będzie chyba ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaka masz maszynę? Zależy czy dużo nią zrobisz czy jedynie lizniesz.
Jeśli już się zastanawiasz czy wosk czy powłoka to lepiej położyć powłokę i problem z głowy nad zastanawianiem się.
Musisz się tylko liczyć z odpowiednim przygotowaniem lakieru, aby miało to ręce i nogi.
Dziury na czas pracy możesz zaślepić / zakleić. Powłokę możesz warstwować po 1h od ostatniej warstwy. Także akurat jak skończysz pierwsza to wracasz do pierwszego elementu. Cquartz nie jest skomplikowana w aplikacji.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luki_m napisał:

Po pierwsze jaka masz maszynę? Zależy czy dużo nią zrobisz czy jedynie lizniesz.
Jeśli już się zastanawiasz czy wosk czy powłoka to lepiej położyć powłokę i problem z głowy nad zastanawianiem się. emoji2.png
Musisz się tylko liczyć z odpowiednim przygotowaniem lakieru, aby miało to ręce i nogi.
Dziury na czas pracy możesz zaślepić / zakleić. Powłokę możesz warstwować po 1h od ostatniej warstwy. Także akurat jak skończysz pierwsza to wracasz do pierwszego elementu. Cquartz nie jest skomplikowana w aplikacji.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Polerka z jula.pl: https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-oscylacyjna-004229/

 

Myślałem nad uszczelnieniem tylko to by wymagało metry taśmy i dużo folii malarskiej 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Luki_m napisał:

Rozumiem, że ma 15mm skoku. Czyli możesz nią ciąć, a nie lizać emoji2.png


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

to zabrzmiało złowieszczo - masz na myśli to że w rękach amatora można "dokopać" się do gołej blachy :wallbash: ? 😀 

P.S.

ze zwględu na takie nieregularne kształty na zderzaku moja maszyna polerska jest za duza i chyba nie ma do niej mniejszych końcówek prawda ? Z tego tytułu chyba zostane jednak przy polerowaniu cleanearem a te zakamarki wyrzeźbię ręcznie 😄 ... .tylko czy ten podstawowy ciemny pad bedzie ok do tego ? 

 

411002011_Zrzutekranuz2021-05-0413-17-34.jpg.125f2622e2a07b8af036899af4deac3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że przy tym skoku to już jesteś wstanie zrobić korektę a nie lekki one step.
Najlepiej by było mieć maszynkę co podejdzie pad 75mm. Może do niej też uda taki zamontować

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się, skok 15 mm też jest adekwatny do polerowania, zwłaszcza na dość miękkim lakierze nowego Renault, daje większe możliwości niż skok 9 mm, ale nie założysz do niej talerza 75 mm. Sądzę, że o to chodziło kolegom wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się, skok 15 mm też jest adekwatny do polerowania, zwłaszcza na dość miękkim lakierze nowego Renault, daje większe możliwości niż skok 9 mm, ale nie założysz do niej talerza 75 mm. Sądzę, że o to chodziło kolegom wyżej.
Dokładnie o to
Pisałem wyżej, że już nią zrobisz korektę
Wrzucam fotkę po one stepie, na Megane z 2006.
Robię DA 15mm ff47ca30758dd78a95b8d9f9e7052d76.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Luki_m said:

Dokładnie o to emoji106.png
Pisałem wyżej, że już nią zrobisz korektę emoji6.png
Wrzucam fotkę po one stepie, na Megane z 2006.
Robię DA 15mm 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jaką pastę użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.