Skocz do zawartości

Podłączanie myjki wodnej


Ragdfgg

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji obsługi trafiam na informacje, że przy podłączeniu myjki do sieci wody należy użyć zaworu zwrotnego blokującego ruch wody w przeciwnym kierunku. Przeszukuję forum oraz internet i poza instrukcjami obsługi poszczególnych myjek nie potrafię znaleźć na ten temat żadnych informacji. Kupuję pierwszą w życiu myjkę a nie mogę się dowiedzieć co mam zrobić żeby poprawnie zainstalować urządzenie. 

Proszę o pomoc. Jaki to zawór, skąd go wziąć i gdzie to należy zamontować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ragdfgg moim zdaniem całkiem zbędne w sieci gdzie mamy ciśnienie które może tylko spaść a nie się cofać... Takie zawory to prędzej przy pompie hydroforowej. 

Mi przedstawiciel Kranzle dał rady aby:

- zmierzyć przepływ wody

- przed podłączeniem węża do myjki przepłukać go odkręcając kran

- odpowietrzać myjkę naciskając pistolet przed załączeniem silnika...

- wyłączyć przed dłuższym nie używaniem/spuścić ciśnienie (podczas mycia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, powalla napisał:

Coraz lepsze tematy ...

Wyjaśnij co ci nie pasuje.  Przeszukałem forum, przeszukałem inne miejsca. Zapytałem na forum bo do tego służy. Zgłaszam bezsensowny spam.

 informacja w instrukcji Lavor oraz Nilfisk mówi, ze pierwszy krok to zawór zwrotny przy podłączeniu. Jak juz jestes taki cwaniaczek to chociaż wskaż gdzie znajdę odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie daj w „krotkie pytanie ...” , a nie nowy temat zakladasz . 
Co do instrukcji , to poprosze o fotke do takiego zapisu ... zawor zwrotny stosuje sie tylko jak zasilasz myjke z np. wiadra . Oryginalny waz Karchera ma taki zawor na koncu i tylko taki widzialem ...

 

Co do nazwania mnie cwaniaczkiem ... stary musisz sie bardziej postarac jak chcesz mnie obrazic 😉  Pomijam juz tutaj kompletny brak dobrego wychowania ... no ale do tego ciagle mnie przyzwyczajaja dzieci fb ktorzy mysla ze wszystko i wszedzie im wolno ... no bo po to jest forum 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, powalla napisał:

Takie pytanie daj w „krotkie pytanie ...” , a nie nowy temat zakladasz . 
Co do instrukcji , to poprosze o fotke do takiego zapisu ... zawor zwrotny stosuje sie tylko jak zasilasz myjke z np. wiadra . Oryginalny waz Karchera ma taki zawor na koncu i tylko taki widzialem ...

 

Co do nazwania mnie cwaniaczkiem ... stary musisz sie bardziej postarac jak chcesz mnie obrazic 😉  Pomijam juz tutaj kompletny brak dobrego wychowania ... no ale do tego ciagle mnie przyzwyczajaja dzieci fb ktorzy mysla ze wszystko i wszedzie im wolno ... no bo po to jest forum 🤣

Pierwszy akapit - dziękuję za merytoryczną refleksję.

Drugi akapit - jak ulał pasuje do twojego wcześniejszego posta.

 

Screenshot_2021-04-05-18-36-01-11.jpg

Screenshot_2021-04-05-18-36-01-11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie nakierować, bo nie rozumiem. Chcę kupić wąż Cellfast 3/4 i stojak z bębnem do tego. Tylko stojak i wąż przyłączeniowy do tego stojaka sa dostępne tylko w rozmiarze 1/2. Czyli od rury do stojaka wraz z jakąś złączką jest 1/2 a dalej do myjki 3/4. Czy ta 1/2 nie będzie wąskim gardłem dla węża szerszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.