Skocz do zawartości

Zasychanie podczas mycia na bezdotykowej ?


m1chal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio taki problem... często myje auto, ale zbytnio nie wiem jak sie do tego zabierać, a raczej gdzie myć auto. Mieszkam w bloku, więc jedyne rozwiązanie to myjka bezdotykowa... Choć pracuje na myjce i moge sobie za darmo korzystać, jednak dojazd do myjki mamy fatalny i po wyjezdzie auto i tak jest całe w kurzu odrazu.

 

No wiec jezdze na tą myjke samoobsługową, opłucze autko samą wodą, później biore się za mycie (oczywiście nie tymi szczotami, tylko ręcznie robie), ale w ciepłe dni jakie są u mnie ostatnio mycie jest troche męczące, ponieważ nawet nie zdaże umyć całego auta to praktycznie juz całe zasycha (a, że wprawe mam z pracy to robie to dość szybko)... więc zanim znowu opłuche je z piany to dużo miejsc jest pozasychanych juz.

 

I teraz nie wiem czy nie przejmować się, że auto strasznie szybko zasycha??

 

Druga sprawa co sądzicie o ciśnieniach na takiej myjce? Jak dla mnie to jest jakaś masakra, ale co zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zasychanie to jakims sposobem moze byc mycie wczesnie rano kiedy jeszcze tak slonce nie prazy. Ewentualnie jakis quick detailer moglby byc pomocny (ale to chyba juz w przypadku kiedy po myciu juz wiecej nic nie robimy)

Z produktow, Poorboy's wg producenta moze byc nakladany nawet w sloncu, co w takim przypadku jest spora zaleta.

Odnosnie cisnienia, to tez jezdze na myjke cisnieniowa ale korzystam tylko z programu z czysta woda i splukuje z dosyc sporej odleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dalej na takich myjkach, wyjmujecie własne wiadra z gąbkami i jazda ? :D
:ad: to juz gdzie indziej. Ale jak autko jest juz nawoskowane to w celu odswiezenia wygladu jak najbardziej. Odnosnie wiadra to sie przyznam ze zabieram :D, do tego dwa baniaczki wody po 5l, jade jak nie ma ruchu (rano lub wieczorem) i spokojnie myje. Potem wycieram do sucha i po sprawie.

W sumie jak do tej pory to nikt sie nie doczepil do mycia wiadrem jak nie bylo ruchu, za to oberwalo mi sie bo sobie kulturalnie i powoli wycieralem na miejscu do odkurzania a za mna zrobila sie kolejka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawsze z wiadrem ciśne :)

 

raz nawet sie pytalem jak bylem gdzie indziej, typa który tam plnuje i rozmienia kase ...to bez problemu mi pozwolił umyć z wiadra i swoim szamponem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, ze najczesciej na myjkach sa jakies znaki informujace o tym, ze nie wolno myc wiadrem i gabka. Natomiast na tej na ktora jezdze nic takiego nie wisi a na dodatek jest wielki napis "umyj auato po swojemu"... wiec myje po swojemu wiadrem i gabka :D a inni po swojemu jada szczota :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ale to chyba juz w przypadku kiedy po myciu juz wiecej nic nie robimy)

 

chodzi Ci o to ze nie wycieramy itd? ja zawsze ściagaczka slikonową (choć nie wiem czy to dobry sposób, dopiero niedawno zacząłem swoją przygodę z tym forum i jeszcze do tego nie doszedłem :) ) sciagam nadmiar wody i pozniej wycieram auto do sucha mikrofibrami i progi pieluchami tetrowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze auto jest nawoskowane. Nie stosowal bym quick detailerow przed woskowaniem.

Sciagaczka nie jest najlepszym pomyslem, zawsze jakies ziarenko piasku sie dostanie pod sciagaczke przez co ladnie sobie je ciagniemy po lakierze.

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, że sciagaczka jest taka sobie, odkryłem to kilka miesiecy temu i teraz podczas ściagania wody bardzo czesto przejezdzam paluchami czy nie ma tam jakiegos piasku... generlanie na forum przydałby się jakis słownik :shock:

ciskacie tymi skrótami a ja się połapać nie moge :D QD, APC jakies UDS widzialem na forum i wiele wiele innych ... a ja nie amm pojecia co to :P wiem wiem, poczytam forum to z czasem ogarne wszytsko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aha :wallbash:

 

no a ganeralnie wracając do tematu, w takim razie też męczycie się z tym zasychaniem ? i czy to żle wpływa na mycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie męczymy. Ja niedpuszczam do zaschnięcia. Ale myje pod domem mam lepsze warunki, nikt nie goni itp. Gdy juz przypadnie mi myć autko w słońce. To myje na 3 etapy każdy wcześniej spłukująć. Czyli auto cały czas mam mokre. Potem wjazd do garazu wycierka do sucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie męczymy. Ja niedpuszczam do zaschnięcia. Ale myje pod domem mam lepsze warunki,

 

no własnie, pod domem to wiadomo, mozna jedna strone umyć , spłukac, pozniej nastepna itd...a na bezdotykowej tak sie nie da, bo trzeba by co chwile ładować 2złotówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myje na bezdotykowej (czysto.pl) to staram się wybrać zawsze stanowisko w cieniu, bo ręcznie to nie mam za bardzo gdzie - blok.

Myje przeważnie popołudniami. Rano myłem do tej pory tylko raz, ok 5:30 :shock:

 

Jak umyję, to do auta i jadę na parking podziemny, 200m dalej od myjki i tam spokojnie QD + MF.

 

Jak na każdym jest słońce, to przyjeżdżam później, proste :)

 

 

Pozdrawiam

senz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myje na bezdotykowej (czysto.pl) to staram się wybrać zawsze stanowisko w cieniu, bo ręcznie to nie mam za bardzo gdzie - blok.

 

akurat tam gdzie ja myje to jest normlanie zasłoniete z kazdej strony... tylko wjazd jest otwarty

 

cos takiego

http://www.karcher.de/versions/pl/asset ... ynia_4.jpg

 

więc słońce zadne nie dochodzi ale i tak czy siak ciepłe powietrze z dworu daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.