Skocz do zawartości

zestaw początkującego..))


mwleszek

Rekomendowane odpowiedzi

witam .. ))

po kilku dniach spędzonych na forum i wczytywaniu się w tą całą wiedze wybrałem poniższe  preparaty .

będą służyły do jaśniejszych kolorów ale być może z jeden czarny też się trafi..

mam cichą nadzieję ze nie trzeba będzie nic zmieniać bo już mam po kokardę  tego szukania porównywania itd..🙂

starałem się wybierać jak najlepszy stosunek jakość/cena/pojemność ..  , nie wiem czy mi to dobrze wyszło..

HOUSE OF WAX Sapphire

ValetPRO Concentrated Car Wash 500ml,

ValetPRO Purple Passion 

Shiny Garage D-Tox 1l 

KochChemie Green Star

POORBOY`S WORLD QUICK DETAILER PLUS QD+ 473ML

Tenzi En-jee

ADBL Puffy Powel Towel 840

no i oczywiście jeszcze ileś tam  mikrofibr i aplikatorów ... ))

zerkniecie okiem na ten zestaw w wolnej chwili..?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudiBlask napisał:

@mwleszekAdbl Puffy Towel zamienił bym na ręcznik ze splotem Twisted Pile np Fireball Pin Towel 

Albo na Work Stuff monster drying towel.

Osobiście wrzucił bym jeszcze Shiny Garage EF Wheel Cleaner zamiast Tenzi En-jee - za zapach i konkretnie działające inhibitory korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana/oprysk? Jak mieszkasz w bloku to kup opryskiwacz i np bh auto foam. 

Szampon możesz wyrwać np carlab Green za 45pln 5litrow. Ze smartem wychodzi bardzo fajnie. 

Tricolor do valetpro pp

Co do reszty to bardzo w porządku środki. Każdy preferuje innych producentów. Jedynie nt qd nie mam zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki wszystkim za pomoc..

na smołę mam naftę ... , od dziecka jej używam , ale może się skusze jeszcze na jakiś markowy środek żeby było profesjonalnie..😉

co do ADBL Puffy Powel Towel 840 ..no wyczytałem na forum że ta i żadna inna.. , za dużo tego..))) , ma służyć do polerowania..

co do tricolora oczywiście że kupiłem  😁, tylko prosił bym o jakieś rady jak używać bo boje się porysować lakieru.. 

dobrze ze mam starego passata kolegi pod ręka to potrenuję..))))

co do Shiny Garage EF Wheel Cleaner to przemyślę jeśli jest lepszy .. , chcę kupić coś ekonomicznego żeby używać też czasami  w wulkanizacji w której pracuję

co do piany to sam nie wiem.. , generalnie mam gdzie  myć wóz pod pracą i tam to robię zawsze , ale jakoś jeszcze nie mam do niej przekonania , tym bardziej że nie mam karchera..

za to mam EINHELL BT-PO 1100 E 😀 , leży to od lat  prawie nie używane nigdy , kiedyś syn sobie kupił i coś porobił parę razy a potem brak czasu.. 

nie wiem tylko co ta polerka jest warta ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mwleszek Ja używałem En-jee i przerzuciłem się na EF Wheel Cleaner. Fajny zapach, można rozrobić spokojnie 1:3 i tak jak @KiziorDZN wspomniał inhibitory korozji. Razem z Pure Black Tire Cleaner od Shiny Garage tworzą fajny zestaw do kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.