Skocz do zawartości

Usunięcie naklejek z lakieru


Tasior87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Panowie mam kilka pojedynczych naklejek które potrzebuje usunąć z lakieru. Próbowałem opalarką i środkiem DECABIT. Sam ten środek bardzo dobrze radzi sobie z pozostałością kleju ale same naklejki są trudne do usunięcia. 

Co ciekawego polecicie? 

Poradzi sobie z tymi naklejkami krążek od APP tofik z twardego kauczuku bez niszczenia lakieru ?

20210317_173847.jpg

20210317_174008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym poprostu delikatnie podgrzewał opalarką jeżeli folia przez upływ czasu jest krucha i zerwał bez użycia narzędzi, z klejem który zapewne zostanie to T&G, IPA, benzyna ekstrakcyjna ewentualnie Polytop do kleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie mało daje. Klej mocno trzyma i nie ma szans żeby odkleić jakiś większy płat naklejki. 

O jakiej pracownicy mówisz?

Odblaskowa folia to chyba nie jest ( jeszcze to sprawdzę ) ale coś mi się te małe kawałki dziwnie błyszczą to może są one na alu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np Karcher Sc5. Są różne urządzenia, jak ma możliwość regulacji ilości wyrzutu pary to przyjemnie się pracuje. Jak mam potrzebę zdjęcia np napisow bądź zdjęć z samochodu to para podgrzewam kawałek z brzegu, jak zacznie się odklejać to lecę pomału w kierunku, w którym odrywam naklejkę i pięknie schodzi. Nalepka mięknie i daje się normalnie odkleić. Jeżeli gdzieś zostanie klej to usuwasz go chemia i po robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Concept chu-sol radzi sobie z samymi naklejkami czy tylko z klejem ?

Spróbuję coś prowizorycznie z tą parą. Jak da to jakiś efekt to najwyżej zakupie jakiegoś Karchera sc1

 

Edit:

Była to jednak odblaskowa folią alu.... 

Na początku traktowałem ją Concept Chu-sol, pozniej uzywałem troche siły bo bez niej nie chciała sie poddawać. Na koniec do calkowitego usyniecia naklejki i kleju uzywałem Decabit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.