Skocz do zawartości

Przygotowanie lakieru pod SONAX Profiline Ceramic Coating CC36


redington

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem świeżo po zakupie samochodu Skoda Octavia 3, kolor biały, wiek auta to 5lat, przebieg 147k km.

Od znajomego otrzymałem zestaw powłoki Sonax Profiline Ceramic Coating CC36. Skoro ją dostałem to myślę, że szkoda by nie było jej nałożyć. Postarałem się ułożyć kolejność prac, oraz dobrać odpowiednie środki aby przygotować autko pod ww powłokę. Wygląda to następująco:

1. Aktywna piana Shiny Garage Fruit Snow foam + pianownica do nakładania Marolex

2. MAC SERIEN PRICKBORT MAC 124 

3. ADBL Vampire Liquid 

4. Mycie felg Excede Ultimate Wheel Cleaner

5. Mycie auta szamponem SHINY GARAGE SLEEK & BUBBLY + rękawica WORK STUFF Storm Wash Mitt (taką posiadam aktualnie)

6. Osuszanie auta ręcznikiem SG Extreme Drying Towel 

7. Pytanie czy potrzeba glinki? Jeżeli tak to myślałem nad ValetPro.

8. Mycie szyb GOOD STUFF Glass Cleaner

9. I na koniec użycie zestawu SONAXA

10. Jako QD chciałem zakupić Prostaff CC Water Gold

 

Co byście ewentualnie zmienili? Dodali? Producent przed powłoką zaleca zrobić polerkę lakieru. Widać na aucie hologramy, lecz rys jakiś większych nie widzę, Lakier jest ładnie utrzymany.  Myślałem nad zakupem maszyny polerskiej Yato 82200, ale czy jest sens już polerować 5 letni lakier? 

Czy piana i szampon który podałem będą się nadawały do mycia auta z nałożoną już powłoką Sonaxa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Po 5 punkcie obowiązkowo glinkowanie.

Po 6 punkcie przynajmniej uzyj cleanera ręcznie aby pozbyć sie recztek jakis zabezpieczeń, odtłuszczanie i pozniej dopiero powłoke

 

Pamietaj jedynie ze bez polerki mechanicznej taka powłoka może krócej posiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka mus, jeśli chodzi o cleaner uważam że warto użyć jakiegoś z właściwościami ściernymi. Najważniejsze żeby porządnie odtłuścić lakier, we wszystkich zakamarkach i przy uszczelkach. Po odtłuszczaniu godzina żeby odparowało wszystko z lakieru i dopiero aplikuj powłokę. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.