Skocz do zawartości

Ocena zestawu uzupełniającego


Skav

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wieczór, chce uzupełnić moj obecny zestaw do auta, po małej lekturze forum jestem mniej wiecej pewny juz co chce ale końcowo uznałem ze wole dopytać a wiec:

Budżet: Zakładany to ~250zł (Licze z rabatem jak dobrze pamietam chyba 5%), jeżeli trzeba bedzie coś dobrać to ostateczny nie wyzszy niż 300zł

Co mam obecnie:
Recznik: Fluffy dryer
Mikrofibry: Tutaj ciezko powiedziec, kilka nonamów i ostantio zamawiałem waxpro nolimit, ale nie było na stane i dostałem jakąs zastepcza
Aplikator: Monster Shine white round
Aplikator do wosku: Mrcleaner wax
Piana: Cleantech citrus foam
Cleaner: dodo juice lime prime
APC: Koch green star
Deironizer: ADBL vampire liquid
Szampon: GS pure
T&G/prewasch: Vasco Prewash
Dresing: PB natural look

Edit:
Oczywiscie ze o czyms zapomnialem...
Wosk: FK 1000p

Co planuje dokupić:
Uzupełnienie: Dodo juice i Cleantech citrus foam i dokupienie kolejnego aplikatora MS
Recznik: Fireball pin towel
FIbry: 3xWaxpro nolimit (+ Monster shine basic i apt - ich do ceny nie wliczam ponieważ są z jakiś kuponów i innych dodatków)
QD: GS Gloss
Opony: Excede tire and rubber
Dressing pod opony: Carpro perl (tester)
Szczotka do opon: Monster Shine iron brush
Pędzle: Work stuff (zwykle malowanie) 16 i 24mm
Butelki: 2x monster shine HDPE czarne i WS foam bottle (?)

Mam nadzieje ze o niczym nie zapomniałem

Moje wątpliwości:
Zastanawiam sie czy szczotki do opon nie wymienić na takiego chinola: https://pl.aliexpress.com/item/4000983390761.html wiem ze są dwa rodzaje tej szczotki (z przezroczysstym włosem i białym - wiem ze ta biała podobno kozak, z przezroczystą narazie widzialem jedna opinie), zastanawiam sie czy brać ją zamiast tamtej, jako dodatkowa czy odpuscic temat i zostawić to co jest - troche mam obawy ze nie szczotka nie dotrze, bo juz mi ostatnio zaginelo chyba z 5 paczek z ali. Dodam że opona totalny szczur, chyba nigdy nie myta (albo przynajmniej bardzo długo, bo wątpie ze ktoś to przedemną robił) w jakiś głebszy sposób

Pędzle - Głownie pod wyciaganie kurzu i nnego syfu z zakamarków jak i również wyczyszczenia deski (do felg uzywam zwyklych marketówek, bo poprostu nie ma co tam zniszczyc), ale zastanawiam sie czy nie będa one za agresywne pod czyszczenie deski APC (stężenie pewnie bedzie ~1:20 bo narazie nie mam odwagi isc w np 1:10), wiem że podobno do wnetrza lepiej mieć troche twardsze, no ale nie wiem jak jest z tymi w takim przypadki

Butelki: 2 z atomizerami będa pod APC i excede - powinny przezyć czy raczej szukać czegos innego (może w jakis lokalnych castoramach etc)? Nie znalazłem na stronie tez informacji czy atomizer ma opcje psikania pianą, co by sie do exceda raczej przydało. Co do pianującej tutaj zastanawiam sie nad sensem jej brania, widzialem ze nietoprzy uzywaja tego do spieniania APC przy myciu deski, ale nie wiem czy to jest niezbędne

Co do mycia deski, zastanawiałem sie czy nie zrezygnować z pędzla 24mm na rzecz jakieś szczotki, bo widze ze sporo osób tak robi - jednak tutaj wybor jest tak szeroki że nie mam pojecia na co sie zdecydowac - raczej celowałbym w najabrdziej delikatne opcje zeby nic nie spartolić

I chyba ostatnia kwestia, zastanawiałem sie nad jakims specyfikiem do szyb, ale zauwazylem ze w jednym temacie lata przepis na miksture z wody, ipy, octu, i jakiegoś koncetratu do szyb, polecany był cartec z tego co widziałem - widziłem ze wiele osob chwali ze podobno idzie fajne efekty z tego wyciagnąc. Dotychczas myłem zwyklym plynem do szyb, ale zauwazylem ze nie daje rady z tlustymi śladami na tylnej szybie (od rąk). Zainteresować sie tą mikstura czy raczej kupić coś gotowego do użycia? Z gotowych po głowie chodzi mi cleantech glass cleaner, bo coś kojarze że w miare dobre opinie na jego temat są. A co do samorobki - można ipe zastapić jakimś spirytusem?

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie troche spoza tematu - jak to jest z wymaczaniem APC po myciu? Dowiedziałem sie ze powinno sie tak robic, jednak zauważyłem ze jak szukałem jakis informacji jak dobrze wymyć wnetrze nikt o tym nie wspominał. Nie wiem czy to jest jakaś tak oczywista zasada ze kazdy o niej wie, czy poprostu autorzy zapomnieli o tym wspomnieć
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płynu do szyb to albo tanio i dobrze K2 Pro Nuta albo bardzo dobrze FX Protect Glass Cleaner.

Pianowniczka do deski jest raczej zbędna. APC powinno się wymyć. Jeśli chcesz spieniać UWC/T&R to musisz kupić atomizer spieniający. Tenzi i RRC ma spoko. Ewentualnie kupić w markecie jakiś najtańszy środek z K2 Gold - tam często są atomizery z opcją piany np. nuta czy felix.

Pędzle albino do lakieru, pędzel z K2 możesz sobie kupić do felg bo kosztuje 6 zł a jest znośny. Do kokpitu potrzebujesz trochę sztywniejszych pędzli niż do lakieru. Z work stuffa chyba czarne są odpowiednie do kokpitu ale ktoś to musi potwierdzić. Jak masz szklane ekrany to warto kupić ten krótki pędzel ultra soft - jest on różnie brandowany. Ostatnio przewijał się tu jako Bosski brush - na aliexpress np. spta z czerwoną rączką. WS tez ma ten pędzel u siebie w ofercie.

Ręcznik Pin towel spoko - ewentualnie WS Moster. @Work Stuff zapowiadał na ten tydzień jakieś promocje więc może wyjść korzystnie. Możesz kupić butelki WS, ręcznik i pędzle + ewentualnie fibry gentelman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko odświeżam temat

 

Uznałem że chyba zamiast APC wolałbym do środka kupić jakis IC, poprostu narazie nie czuje sie na robienie APC - szczegolnie jak gdzies na forum przeczytałem ze 1:20 przy moim kochu to nadal mocny środek więc może niech lepiej zostanie na jakieś grubsze zabrudzenia jak nadkola czy silnik. Co do samych IC to po przeczytaniu/poogladnaiu filmow etc mam na oku te produkty:

Cleantech Inside cleaner
ADBL Interior cleaner
Soft99 wash mist

Zależy mi przedewszystkim na produkcie bezpiecznym dla plastików i białych i nie tylko napisów - no i fajnie jak dałoby sie nim bezpiecznie wymyć takie piano black (też z białymi napisami w sumie). Z tego co widze soft jest najbezpieczniejszy i najbardziej uniewrsalny ale swoje też kosztuje. Widziałem ze sporo osób chwaliło i cleantecha i adbl'a, jednak slyszalem ze adbl potrafi być nadal silnym środkiem. Z cleantechiem mocno zastanawia mnie pH 11 - nie wiem czy nie będzie to bezpieczne dla plastików (podobno plastiki z aut klas premium jest bardziej wrażliwy na wszelkiego rodzaju chemie - mówiac auta klasy premium nie mam na mysli mojego oczywiście), też chyba nie wymaga wymywania, bo producent podaje że trzeba mu dać odparować (ale moge sie mylić). Oczywiście wszystko będzie pędzelkowane

Chciałem też coś do "codziennej" pielęgnnacji wnętrza - głownie starcie kurzu etc. Gdzieś przeczytałem ze podobno QD do lakieru sie nadaje, jednak nie wiem jak QD który daje połysk sie połaczy z PB NL który jest jednak bardziej matowy. Dobrze też było żeby nie zeżarło dressingu, na oku miałem

ADBL Interior QD
Shiny Garage Interior QD
Soft99 Wash mist

O sofcie pisałem już wyżej, ale boje sie że zeżre dressing no i ponownie cena (chociaz jak na jeden produkt do 2 rzeczy nie jest tak źle). ADBL jest podobno bardziej jak IC i to do tego jeden z tych mocniejszych, no mam mieszane uczucia co do niego i średnio mnie przekonuje po niektórych opiniach. O SG w lupce mało co znalazłem - pisałem już w innym temacie, ale od czwartku 0 odzewu. Słyszałem też że można mocno rozcieńczyć APC (coś okolice 1-2%) jednak nie wiem czy trzeba go wtedy wymywać czy nie, no chyba że wystarczy zwykła woda przefiltrowana lub destylowana i nie bawić sie przy tym w chemie bo nie zalezy mi specjalnie na dodatkowych benefitach IQD

I jeszcze małe pytanko, da sie jakoś przerobić pianownice? Moja na minimalnym poziomie wody leje jej za  dużo w porownaniu do produktu przez co piana szybko spływa, jeżeli śrendio z przerobieniem to chyba zaczne sie za czyms innym rozglądać

Oczywiście rozważam wszystkie inne propozycje co do produktów

Wklejam jeszcze raz zaaktualizowany koszyk (tym bardziej ze oczywiscie o czyms zapomnialem)

Recznik: FIreball pin towel lub WS Monster (zobaczymy jak wypadnie cenowo na promkach)
Mikrofibry: 3xWaxPro nolimit + Monster shine basic i apt
Piana: Cleantech Citrus foam
Cleaner: Dodo juice lime prime
QD: GS gloss
Opony: Excede tire and rubber
Opony dressing: carpro perl (testówka)
Pędzle: "standardowe" WS 16 i 24mm
Butelka: MS HDPE (może sie wymieni, narazie zostają)
Aplikator do opon: ADBL one shot x3-5
Szczota do opon: MS iron brush albo/i chinczyk z 1 postu
Interior Cleaner: patrz wyżej
Interior QD: patrz wyżej

Edit:

Szyby: K2 Nuta Pro - chyba że ma ktoś inyn pomysł


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odkop:

Wprowadziłem kilka modyfikacji zestawu, a wiec finalnie wyglada to tak:

Fibry: Waxpro nolimit + jakies gratisy i waflowe do szyb z dino
Recznik: Fireball pintowel
Piana: Cleantech Citrus foam
Cleaner: Dodo juice lime prime (chociaż zastanawiam się czy nie wziaśc jakiegos 'zwyklego' nie ściernego)
Cleaner opon: Excede tire & rubber
QD: GoodStuff gloss
Pędzle: 16 i 24mm workstuff
Dressing opony: CarPro Perl
Aplikator do opon: 5x ADBL one shot
IC: Cleantech inside cleaner
IPA: 1L, producent nieznany
Płyn do szyb: Cartec Scheibenreiniger (pod mieszanke do szyb z forum)
Aplikator pod wosk (na felgi zeby nie jeździć jednym i tym samym po lakierze): RRC owal
Aplikator z mikrofibry: MonsterShine White round
Butelki: 3x Monster Shine HDPE + jakis atomizer spieniajacy pod excede
Szczota do opon: https://pl.aliexpress.com/item/32859397034.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5fb35c0fq56BWg
Rękawica: https://pl.aliexpress.com/item/33006603100.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5fb35c0fq56BWg

Finalne budżet przekroczony, ale juz chociaż będzie pełny zestaw. Oczywiście wszelakiego typu porady mile widziane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav z tej aukcji wex sobie też washpada - mi dużo bardziej podchodzą niż te rękawice. Na deatailing house masz teraz dużo rzeczy w dobrej cenie. np. Butelkii good stuff 250 ml po 3 zł a SG po 5 zł za 500ml

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlodek2532 Dzięki za info - udało sie pół koszyka ogarnąc w podobnej cenie (róznica dosłownie kilkunastu groszy), ale z 2 dodatkowymi butelkami (2xGS 250 i 3X SG 500) i miarką do chemi. Za te info o promocjach chyba ci jakies piwo wisze bo to juz nie pierwszy raz xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.