Skocz do zawartości

Problem z powłoką


ValiooX

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam roczną powłokę FX Evo, od jakiegoś czasu zmagam się z problemem praktycznie braku zrzutu wody na bokach i tylu auta. Z początku myślałem, że to przytkanie potem, że poszła ostatnia warstwa hydrofobowa powłoki.
Natomiast czuć pod palcem, że różnego rodzaju brud jest na lakierze, a sam lakier jest tępy. Przeprowadziłem proces dekontaminacji d-tox i wzruszyłem aplikatorem i może trochę pomogło, jedyne co mi przychodzi do głowy to glinka ale jakoś nie jestem przekonany ku temu. 
Jakiś pomysł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KUBA46 napisał:

Jak coś jeszcze zostało to atakuj dalej D-toxem. Teraz jest dobra pogoda na takie zabiegi. Produkt może długo leżeć i pracować.

Ostatnio dałem poleżeć z 5 min potem wzruszyłem to ręcznie i po 5 minutach spłukałem, sadzisz żeby powtarzać ten proces do skutku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deiron, T&G, WSR. Na koniec mycie mocniejszym szamponem. Nie wiem jak działa dana powłoka, to że jest tępo nie musi oznaczać konieczności glinkowania, taka może być "cecha" powłoki . Brak zrzutu czyli tafla nie uciekająca? Czy brak kropelek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dante05 napisał:

Jaki przebieg powłoki? Dach i maska ok? U siebie na aucie robię test Evo i Aqua. Evo na bokach już hydrofilowa a Aqua ma się dobrze. Czyli u Ciebie już może nie być powłoki.

Dach jak najbardziej okej, maska nie powiem bo miałem na nowo lakierowaną i na nowo powłokę położoną jakieś 2msc temu.
Wiesz ogólnie studio daje gwarancję, ze powłoka będzie siedziała 3 lata więc mnie to nie powinno obchodzić już się zobligowali do ścięcia futrem wszędzie gdzie nie działa jak powinna i położenia FX Hypernity w ramach gwarancji, ale wciąż dla własnej nauki chcę rozwiązać ten problem.
Przebieg ok 20tyś
 

 

Godzinę temu, AudiBlask napisał:

Deiron, T&G, WSR. Na koniec mycie mocniejszym szamponem. Nie wiem jak działa dana powłoka, to że jest tępo nie musi oznaczać konieczności glinkowania, taka może być "cecha" powłoki . Brak zrzutu czyli tafla nie uciekająca? Czy brak kropelek? 

Ogólnie myłem już auto apc aqua panelowo wcześniej GS Sour deiron i t&g też wleciał i z kompletnego zrzutu pojawiła się tafla i wiele miejsc zaczęło funkcjonować.
Tępo jest i to nie jest spowodowane powłoką, bo dach i przedni zderzak git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marco80 napisał:

@ValiooX Napisz jeszcze jak często myłeś tan samochód ręcznie na wiadro i rękawice?

Co tydzień jakoś góra dwa, zawsze na dwa wiadra.

 

 

3 godziny temu, Dante05 napisał:

Z doświadczenia wiem, że Evo nienawidzi zapychania brudem. Powłoka raz zapchana brudem na dłuższy okres czasu (powyżej miesiąca) traci powoli hydro. Czyli takie miejsca jak drzwi i tył auta gdzie najwięcej zbiera się brudu.

Też to powoli zaczynam zauważać na dwóch autach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.