Skocz do zawartości

Uszkodzony lakier od spadającej szyszki...


ppp

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Może temat nie 100% detailingowy, ale może ktoś będzie miał pomysł. W dniu wczorajszym jechałem przez miasto i nagle huk - coś spadło na dach. Dokładniej jakiś żołądź albo szyszka (za chwilę wyciągnę nagranie z kamerki i ustalę co to za drzewo). Spadło to kilkanaście centymetrów od szyby, na szczęście w nią nie trafiło, bo by nadawała się pewnie do wymiany. Huk był ogromny.

Szybkie oględziny - nic nie zauważyłem. Dziś dokładnie obejrzałem całe auto i znalazłem dwa punkty, w których jest wyrwany lakier do blachy:

obraz.png.cb62d4fc1fe45d17c81d903274c9dae0.png

Ma ktoś pomysł, jak to zabezpieczyć, żeby nie wytargało mi lakieru przy myciu, a także żeby to nie rdzewiało?

Auto nowe, zastanawiam się, czy jest szansa pociągnąć zarządce drogi do odpowiedzialności? Posiadam nagranie z kamerki na szybie.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, ppp napisał:

Ma ktoś pomysł, jak to zabezpieczyć, żeby nie wytargało mi lakieru przy myciu, a także żeby to nie rdzewiało?

Metoda domowa bez lakiernika to np:

1.warstwowanie zaprawkami az sie w miarę wyrówna

2. szpachla do wyrównania i zaprawka

obraz.png.05e65044f223e22692b19035cbd3bb5d.png

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję bardzo za filmiki, już biorę się za oglądanie.

To jednak nie szyszka. Auto przede mną najechało na studzienkę i coś spod jego koła wystrzeliło. A że nie siedziałem mu na zderzaku, tylko trzymałem większą odległość, to dostałem w dach. To jest właśnie moje szczęście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.