Jump to content

Uszkodzony lakier od spadającej szyszki...

ppp

Recommended Posts

Dobry wieczór,

Może temat nie 100% detailingowy, ale może ktoś będzie miał pomysł. W dniu wczorajszym jechałem przez miasto i nagle huk - coś spadło na dach. Dokładniej jakiś żołądź albo szyszka (za chwilę wyciągnę nagranie z kamerki i ustalę co to za drzewo). Spadło to kilkanaście centymetrów od szyby, na szczęście w nią nie trafiło, bo by nadawała się pewnie do wymiany. Huk był ogromny.

Szybkie oględziny - nic nie zauważyłem. Dziś dokładnie obejrzałem całe auto i znalazłem dwa punkty, w których jest wyrwany lakier do blachy:

obraz.png.cb62d4fc1fe45d17c81d903274c9dae0.png

Ma ktoś pomysł, jak to zabezpieczyć, żeby nie wytargało mi lakieru przy myciu, a także żeby to nie rdzewiało?

Auto nowe, zastanawiam się, czy jest szansa pociągnąć zarządce drogi do odpowiedzialności? Posiadam nagranie z kamerki na szybie.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

• Lubię to 1

• Moderator
13 minut temu, ppp napisał:

Ma ktoś pomysł, jak to zabezpieczyć, żeby nie wytargało mi lakieru przy myciu, a także żeby to nie rdzewiało?

Metoda domowa bez lakiernika to np:

1.warstwowanie zaprawkami az sie w miarę wyrówna

2. szpachla do wyrównania i zaprawka

obraz.png.05e65044f223e22692b19035cbd3bb5d.png

• Lubię to 1

Super, dziękuję bardzo za filmiki, już biorę się za oglądanie.

To jednak nie szyszka. Auto przede mną najechało na studzienkę i coś spod jego koła wystrzeliło. A że nie siedziałem mu na zderzaku, tylko trzymałem większą odległość, to dostałem w dach. To jest właśnie moje szczęście...