Jump to content

Jak pracować maszyną z brakiem podtrzymania obrotów ?


Poszukiwacz

Recommended Posts

Witam..

Mam nadzieję, że to dobre miejsce na takie pytanie. Mam polerkę rotacyjną ale bez podtrzymania obrotów i regulacja obrotów maszyny, bo takie ma, jest bardzo trudna. Czy, ma ktoś doświadczenie z taką polerką, która nie trzyma obrotów pod naciskiem, jeśli tak to proszę o wskazówki jak wykorzystać taką maszynkę. W tej chwili kupno polerki, która by spełniała standardy, jest nie możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Julian

zakres obrotów w mojej polerce to od 600 do 3500.

Kanar

jak kontrolowałeś docisk do powierzchni polerowanej. Chyba tylko na wyczucie. Przy takiej polerce jak długo, oczywiście w przybliżeniu trwała praca nad jednym np. błotnikiem.

Link to comment
Share on other sites

chociaż tyle dobrze, że zaczyna od 600. oprócz kilku żelaznych zasad podczas polerowania wszystko trzeba robić na wyczucie i każdy ma minimalnie różną technikę pracy, więc żadnego porady nie zastąpią własnego doświadczenia!

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Poszukiwacz, moja z tego co pamiętam też ma regulację począwszy od 600 obrotów na minutę. To chiński wynalazek i póki co jestem zadowolony (śmieszna cena, dobra waga - ok.3kg) i pozostało tylko się przyzwyczaić. Teraz większych problemów mi nie sprawia brak podtrzymywania obrotów. Po prostu to też kwestia wprawy. Praktyka przezwycięży brak tej opcji.

Link to comment
Share on other sites

Kanar jak kontrolowałeś docisk do powierzchni polerowanej. Chyba tylko na wyczucie. Przy takiej polerce jak długo, oczywiście w przybliżeniu trwała praca nad jednym np. błotnikiem.

 

Z tym czasem to ciezko powiedziec, zalzey co chcesz zrobic, jak odsiweznie albo glaze to w sumie kilka minut, jak mocne darcie to i z godzine.

 

A z tym dociskiem to nie czaje o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.