Skocz do zawartości

Puzzi 10/1 - problem? Czy prawidłowo odsysa wodę?


ppp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem co prawda nowy na forum (jest to mój pierwszy post), ale śledzę Was od dłuższego czasu. Od jakiegoś czasu zgłębiam tajniki detailingu (nie tylko samochodów) i generalnie coraz bardziej wkręcam się w temat.

Dziś mam pytanie do osób, które posiadają lub używały kiedyś odkurzacza piorącego Kaercher Puzzi 10/1. Ostatnio zakupiłem nowiutki odkurzacz Puzzi i wczoraj miałem chwilę czasu, żeby go przetestować. Planowałem wyprać kilka foteli w domu i na pierwszy rzut poszedł stary, dość mocno zabrudzony fotel do pracy przy komputerze. Niestety pracę dość szybko przerwałem, bo obawiałem się, że może dojść do uszkodzenia odkurzacza.

Do rzeczy: wszystko przygotowane, fotel odkurzony, "zapsikany", wyszczotkowany, więc przeszedłem do prania właściwego (jednocześnie natrysk i ściąganie). No i przejechałem po fotelu dosłownie 5-6 razy i się wstrzymałem z dalszą pracą. Zauważyłem, że na też przezroczystej pokrywce od zbiornika z brudną wodą zbiera się właśnie ściągnięta woda. Ale nie w tym kółku na środku, a na całej powierzchni. Co prawda, poza kółkiem dużo tej wody nie było, ale jednak była. Załączam dwa zdjęcia, mam nadzieję, że coś na nich widać. Wyciągnąłem zbiornik na brudną wodę i na krawędzi filtra kłaczków (tego, co jest przed turbiną) zauważyłem krople wody, które prawdopodobnie spadły z tej przezroczystej pokrywki. Samej wody na 99% nie zassało, ale było blisko. Parowanie wykluczam, prałem przy niskiej temperaturze roztworu piorącego.

I teraz kilka pytań:
1. Czy Wasze Puzzi też tak mają?
2. Czy to normalne i oczekiwane?
3. Czy jeśli woda, nawet w niewielkiej ilości, dostałaby się do filtra kłaczków, a dalej do turbiny, to doszłoby do uszkodzenia odkurzacza?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Kamil

20201017_202921.jpg

20201017_202926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zamieszczenie krótkiego filmu w czasie odsysania i pokazanie gdzie zbiera się płyn. Zobacz uszczelnienia pokrywy z połączeniem węża i korpusu obudowy.

Zobacz film, szczególnie od 1.35 minuty, będziesz widział gdzie jest odsysana brudna woda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź.

Nagranie przygotuję i umieszczę tu końcem tygodnia.

Dziękuję także za filmik, na którym świetnie widać pracę innego odkurzacza. Sam przejrzałem już masę nagrań w internecie i w sumie nie znalazłem przypadku podobnego do mojego (albo nic nie widać, albo woda zbiera się tylko w tym okrągłym "chlapaczu").

U mnie wystarczy już niewielka ilość wody i górna pokrywka jest zakropiona wodą. Przykładowo pół szklanki wody i już się robi mgiełka. Trochę więcej wody i zacznie to skapywać, a jak skapnie niefortunnie to pewnie pójdzie turbina.

Kontaktowałem się z serwisem i początkowo usłyszałem, że faktycznie wygląda to niepokojąco i podlega reklamacji. Ostatecznie dostałem informację, że nie stwierdzono żadnych wad i tak to ma działać... Tylko, jak później udowodnić, że to nie ja zalałem turbinę, a odkurzacz sam sobie zassał wodę.

Ja strzelam, że problemem jest połączenie tego kolanka na powrocie z węża z przezroczystą pokrywką. Pewnie tam jest jakaś nieszczelność i zasysa niewielką ilość wody, a ruch powietrza sprawia, że osadza się to na pokrywce po stronie turbiny. Jeszcze nie wiem jak, ale spróbuję to jakoś zdiagnozować końcem tygodnia. Sama pokrywka nie ma żadnych pęknięć czy uszkodzeń, jest dobrze "przyssana" do odkurzacza na włączonej turbinie.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc udało mi się takie coś nagrać:

EDYCJA:linki usunięte, nieaktywne

 

 

Filmiki są dwa, ponieważ przy podnoszeniu pokrywki wyłączyłem przypadkiem nagrywanie. Co więcej, nagrałem drugie uruchomienie po odebraniu z serwisu - za pierwszym razem telefon odmówił współpracy. Po pierwszym, które wyglądało niemal identycznie jak nagrane drugie, wytarłem szmatką pokrywkę poza obszarem tego kółka, jak i okolice wlotu do turbiny, gdzie była woda, dlatego widać krople tylko w tym kółku na początku nagrania.

Na drugim nagraniu dobrze widać, gdzie zbiera się woda. Mam tu na myśli głównie okolice wlotu do turbiny. Wątpię, żeby była ona jakoś specjalnie zabezpieczona przed wodą - skorygujcie mnie proszę, jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.