Skocz do zawartości

Glaze - czy jest sens zakupu ?


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Rozwazam czy jest sens kupna w mojej sytuacji glaze'u ?

 

Mam AG SRP, Dodo Lime prime lite, lusso rev. cream - to z cleanerow . Ostatnio najczesciej uzywalem srp.

 

Z woskow Lusso oro i colli 476.

 

Czy jest sens kupna glaze'u jak np. PB Black Hole ? chodzi oczywiscie o jeszcze lepszy look niz na obecnym czesto uzywanym zestawie czyli srp + lusso oro. Czy da mi to jeszcze jakas poprawe efektu wizualnego ? :kox: Mysle o uzywaniu SRP + glaze + lusso oro.

 

Chodzi mi o aplikacje na czarnym kolorze - bmw cosmosschwartz.

 

Jesli wogole jest sens zakupu to jaki glaze polecacie ?

 

dzieki

pozdr.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest więc sens kupowania glaze'u?? Ewentualnie kiedy może nam się przydać?? Obecnie mam djlp i właśnie zakupiłem pbbh. Kupiłem go głównie do dwóch czarnych aut które posiadam. Chciałem stosować to tak : djlp+pbbh+ colli 476 ale powiedziano mi że nie ma sensu bo widocznej poprawy efektu nie będzie. Wymyśliłem sobie więc ze djpl będę dawał na srebrny samochód a pbbh na czarne. Czy może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się uparłem na glaze i zakupiłem FK 303 hand glaze. Nałożyłem go po SRP który...już w sobie ma trochę glaze'u.Kumpel stał z boku i twierdził ze różnica jest ,ja jej nie zauważyłem. Może dopiero po tym ja nałożyłem #16 to trochę jakby się bardziej wymokrzyło. Lakier atrament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szedlbym raczej w kierunku, ze SRP i glaze sie wylkucza (a raczej ze SRP to tez glaze) i ze powiny byc stosowane tym samym etapie etapie w zaleznosci od kondycji lakieru. Bardziej sfatygowany lakier - SRP, mniej czysty glaze.

W takim przypadku ogolny zestaw wygladal by tak: (SRP)/(cleaner -> glaze) -> LSP.

Pozatym, polaczenie SRP + BH + LSP chyba nie wrozy dobrej trwalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym, polaczenie SRP + glaze + LSP chyba nie wrozy dobrej trwalosci.
Będę obserwował ;)

Doszedłem tez do wniosku ze przy moich pracach SRP na tym etapie (po korekcji) faktycznie jest zbędny. Czysty cleaner lepiej by się sprawdził. Coś się kupi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotres, ja należę do tych, co po glaze'ach widzą różnicę... :)

 

tj. widziałem różnicę po Black Hole, Clearkote Yellow Moose Wax, DC2 czy #7.

 

Ale są niektóre cleanery, które same w sobie mają odzywki i na prawdę dają super efekt - takie jak np. Zymol HDC czy SV CF albo Lusso Revitalizing Creme albo Victoria Cleanse i po nich to w sumie nie robiłbym sobie dodatkowej roboty :-] (w sumie może można do tego towarzystwa zaliczyć też BH...)

 

Pozatym, polaczenie SRP + BH + LSP chyba nie wrozy dobrej trwalosci.

 

SRP + Clearkote Yellow Moose Wax + Victoria Concours jedna warstwa aplikatorem = 6 tygodni (sierpień-połowa września, ale auto nocuje pod wiatą...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.