Skocz do zawartości

Ocena zestawu


ValiooX

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jako że już jakiś czas się interesuje tematem, nabyłem trochę środków i pytanie do was o opinie, ewentualnie swoje pomysły.
Dodam, że nie posiadam myjki ciśnieniowej, a co za tym idzie PA. Na ten moment mam jeden opryskiwacz, ale planuje dokupić drugi oraz pianownice.
Pianownica ręczna będzie używana do mycia kół lub prewash zamiennie z opryskiwaczem. Opryskiwacz padnie na kwazaraa, bo jestem z niego zadowolony. Pianownica myślałem o Marolexie 3000.

Samochód to czarny LC9Z po 3etapowej korekcie i z roczną powłoką EVO serwisowaną na bieżąco, myty raz na tydzień/dwa metodą na dwa wiadra. Felgi są częściowo polerowane, na przyszły sezon będą w pełni.

Prewash :
-Tutaj nie posiadam na ten moment żadnych środków, aczkolwiek planuje kupić CTCF, CT Tech Cleaner oraz SGCO. Są to lekkie zasady (poza tech cleanerem, którego chcę używać jako oprysk z butli) aczkolwiek na bieżąco w okresie letnim korzystam z neutralnej piany dostępnej na myjni.

Mycie kół i opon :
-Do mycia kół używam na razie oprysku 20ml szamponu neutralnego Chemotion lub Snowball, 40ml zasadowego Wheel Cleanera Chemotion do 1L wody. Ogólnie nie narzekam, ale chcę zmienić to na pianownice + ADBL BM. Jak skończy mi się Wheel Cleaner prawdopodobnie kupię UWC. Oczywiście sczotka + pędzel.
-Do opon na ten moment używam CT T&R w rozcieńczeniu 1:1-1:2, auto myte dość regularnie więc większego syfu nie ma, a jestem zwolennikiem nakładania dressingów co mycie, dlatego nie boję się, że cleaner może mi ściągnąć dressing.
-Do zabezpieczania kół na dzień dzisiejszy używam SSW na mokro, felgi są tak skonstruowane, że chcąc zrobić to mechanicznie spędziłbym ponad godzinę na samych felgach i ich zabezpieczaniu, dlatego interesuje mnie preparat na mokro i narazie mam SSW na to padło, nie narzekam.
-Jako dressing do opon narazie bezkonkurencyjnie dla mnie CarPro Perl 1:1 lub czysty, zależy co mi w rękę wpadnie 😉 Na szybkie akcje na zlot to ADBL Black Water.

Mycie wstępne: 
-Z szamponami trochę się bawię, na dzień dzisiejszy do codziennej pielęgnacji używam FX Nano Shampoo, co jakiś czas tak co 3 mycia robię to FX Shampoo. Raz na ruski rok, teraz przy okresie zimowym będzie to zapewne częściej. Myję auto GS Sour Shampoo.

Suszę ręcznikiem WS King, dla mnie rewelacja, wspomagam się małym SG Extreme oraz Puffy XL.

Zabezpieczenie:
-Zawsze staram się nałożyć jakiegoś QD, zazwyczaj pada na SG ICY, Chemotion QD, Elixir, czasami używam Ech2o jako pół na pół rinseless/QD jeśli auto jest leciutko przykurzone, ADBL Ceramic QD (od jakiegoś czasu mam testówkę) Myślę nad zakupem Deturner Ceramic aczkolwiek nie wiem czy zauważę znaczną różnicę pomiędzy ICY. Zapewne kupię jakiś booster żeby kłaść raz na 3msc typu Reload.

Mycie szyb:
-Na ten moment miałem tylko ADBL Glass Cleaner, który jakoś mi nie siadł. Zmieniłem na Chemotion i w sumie nie mam zastrzeżeń.

Czyszczenie środka: 
-Zazwyczaj ADBL IC, jeśli potrzeba to ADBL APC PRO.

Zabezpieczenie środka: 
- Długo uzywałem ADBL Interior WOW i nie mogę powiedzieć złego słowa, tak samo jak o Interior Dressing Chemotion, aczkolwiek królem dla mnie jest PB NL.

Deironizacja: 
-Posiadam D-Tox oraz Vampire na ten moment i ich raczej będę używał do deironizacji lakieru co jakiś czas przy serwisie, do felg chyba kupię coś pokroju RRC Wheel Gel+ (słyszałem dobre opinie) lub SG Monster.
Na lakierze dobrze służył mi RRC Deironizer, za smieszne pieniądze.

 

Coś byście poradzili/ zmienili ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 12:12, ValiooX napisał:

korzystam z neutralnej piany dostępnej na myjni.

Czy aby naprawdę masz ma bezdotyku neutralną pianę ? 🙂

 

W dniu 1.10.2020 o 12:12, ValiooX napisał:

-Do mycia kół używam na razie oprysku 20ml szamponu neutralnego Chemotion lub Snowball, 40ml zasadowego Wheel Cleanera Chemotion do 1L wody. Ogólnie nie narzekam, ale chcę zmienić to na pianownice + ADBL BM. Jak skończy mi się Wheel Cleaner prawdopodobnie kupię UWC.

Po co pianownica do tego to nie wiem. Lecisz UWC i po temacie. Jak masz regularnie myte fele to szampon i rękawica lub szczotka z mikrofibry. Raz na 3 mycia UWC z inhibitorami korozji a raz na 3-4 miesiące deiron. Po temacie.

 

W dniu 1.10.2020 o 12:12, ValiooX napisał:

-Do zabezpieczania kół na dzień dzisiejszy używam SSW na mokro, felgi są tak skonstruowane, że chcąc zrobić to mechanicznie spędziłbym ponad godzinę na samych felgach i ich zabezpieczaniu, dlatego interesuje mnie preparat na mokro i narazie mam SSW na to padło, nie narzekam.

Jeśli masz porąbany wzór felg to lepiej preparaty aktywowane wodą i wodę lubiące. Np Sonax Spray & Seal, Sam's Detailind Ceramic Booster czy klasyki jak Gyeon Wet Coat czy mega wydajny Koch Protector.

 

W dniu 1.10.2020 o 12:12, ValiooX napisał:

Jako dressing do opon narazie bezkonkurencyjnie dla mnie CarPro Perl 1:1 lub czysty, zależy co mi w rękę wpadnie 😉 Na szybkie akcje na zlot to ADBL Black Water.

Perla nie miałem ale Black Water to jak dla mnie słabizna. Od SG Coco srogie baty u mnie dostał. I to bym Ci na szybkie akcje polecał.

 

W dniu 1.10.2020 o 12:12, ValiooX napisał:

Mycie szyb:

Nie ma sensu wydawanie kasy na cuda detailingowe.

Koncentrat z Carchem i masz duuuużo płynu za relatywnie niewielką kasę. Z gotowych to ProElite GT za śmieszne 10zł

 

W dniu 1.10.2020 o 12:12, ValiooX napisał:

Zazwyczaj ADBL IC,

Rzuć okiem na Carlab Inside APC. Jest to śmiesznie tani (29zł za 5l) interior cleaner niczym nie ustępujący ADBL czy CleanTechowi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Strus napisał:

Czy aby naprawdę masz ma bezdotyku neutralną pianę ? 🙂

 

Po co pianownica do tego to nie wiem. Lecisz UWC i po temacie. Jak masz regularnie myte fele to szampon i rękawica lub szczotka z mikrofibry. Raz na 3 mycia UWC z inhibitorami korozji a raz na 3-4 miesiące deiron. Po temacie.

 

Jeśli masz porąbany wzór felg to lepiej preparaty aktywowane wodą i wodę lubiące. Np Sonax Spray & Seal, Sam's Detailind Ceramic Booster czy klasyki jak Gyeon Wet Coat czy mega wydajny Koch Protector.

 

Perla nie miałem ale Black Water to jak dla mnie słabizna. Od SG Coco srogie baty u mnie dostał. I to bym Ci na szybkie akcje polecał.

 

Nie ma sensu wydawanie kasy na cuda detailingowe.

Koncentrat z Carchem i masz duuuużo płynu za relatywnie niewielką kasę. Z gotowych to ProElite GT za śmieszne 10zł

 

Rzuć okiem na Carlab Inside APC. Jest to śmiesznie tani (29zł za 5l) interior cleaner niczym nie ustępujący ADBL czy CleanTechowi

 

 

Tak dowiadywałem się jest tam neutralna piana oraz drugie stanowisko z lekko zasadowa.

 

 

Pianownica bo lubię pracować na pianie + adbl bm. Tak tez robię, aczkolwiek dodaje niewiele zasadowego środka do felg, wiele to nie kosztuje a nieco lepiej domywa.

 

 

SSW tez można aplikować na mokro i dobrze wychodzi cenowo, gyona rozmyślałem, ale nie wydam tyle kasy na powłokę na mokro. Koch jest do przemyślenia nie powiem.

 

Black watera praktycznie nie używam, zawsze staram się auto przygotować, nie mówię ze to super produkt ale dawno temu kupiłem to jak mi się nie chce pracować przy felgach to raz na pół roku tak zrobię. 

 

 

ADBL IC mam jeszcze z 4L wiec nic kupować nie będę przez najbliższy czas? ale to jesr zdecydowanie do przemyślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.