Skocz do zawartości

Audi A6 C5 Sedan Racing Green Pearl '98


Laska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Auto: Audi A6 C5 Sedan 2,5 TDI 150 koni, Kolor: RACING GREEN PEARL, LZ6H. Przebieg: 270 tys. km.

Dzięki za praktyczną pomoc ze strony bartek881. Czas pracy 2 dni - 2 osoby.

 

Użyty sprzęt:

Polerka Orbitalna DA Kestrel DAS6

Odkurzacz piorący Numatic (prespray + RM600)

Karcher 2.36

Nagrzewnica (do ściągania literek)

Halogen

 

Użyte środki:

Mycie + usuwanie smoły + glinkowanie

Chemical Guys - Maxi Sudss II + rękawica Sonus Ultimate Wash Mitts + ręcznik Fluffy Dryer 90/60cm

Nielsen Tar & Glue Remover

Bilt Hamber Soft + woda

Poorboys World APC

 

Korekta

3M Taśma Maskujaca 2328 25 mm

3M Perfect It - Papier Wodny 2500

3M Fast Cut Plus + 3M Gąbka Polerska Zielona 150mm

Poorboy's World Professional Polish

Poorboy's World Black Hole

 

Klosze lamp

3M Perfect It - Papier Wodny 600

3M Perfect It - Papier Wodny 1500

3M Perfect It - Papier Wodny 2000

Meguairs PlastX

 

Elenty chromowane

Autosol Metal Polish

 

Koła

Poorboy's World Spray And Rinse Wheel Cleaner

Meguiars Gold Class Endurance High Gloss

 

Plastiki

Meguiars Gold Class Trim Detailer

 

Szyby

Meguairs NXT Glass Cleaner + Smartwax MF waflowa do szyb 45x76cm

Autoglym Car Glass Polish

 

Wnętrze

Sonus Cockpit Detailier

 

Skóra

Gliptone Cleaner GT12

Gliptone Conditioner GT11

 

Wosk

Collinite 915

QD - Poorboy's Spray and Gloss

 

Zdjęcia przed

 

dsc03722xh.jpg

dsc03728iu.jpg

 

Lampy zmatowione papierami 600 1500 2000 i wykończone PlastX, efekt super. Można robić bez obawy o uszkodzenie lamp.

 

dsc03954lw.jpg

dsc03955di.jpg

dsc03936a.jpg

dsc03951f.jpg

 

50/50

 

dsc03976fp.jpg

dsc03974h.jpg

dsc03973w.jpg

 

 

Miejsce pracy

 

dsc03964a.jpg

dsc03969p.jpg

dsc03972c.jpg

dsc03967f.jpg

dsc03970.jpg

dsc03962x.jpg

dsc03933j.jpg

dsc03928.jpg

 

 

Efekt końcowy

 

dsc03988y.jpg

dsc03989jn.jpg

dsc03991.jpg

dsc03992lz.jpg

dsc03993rv.jpg

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękna robota! Zważywszy na to jak auto było zniszczone. Uważam jednak ze przednie lampy można by było jeszcze poprawić-takie zamulone są mimo wszystko.Choć różnica i tak jest kolosalna. Piękny kolorek.

 

Lampy są nieszczelne i parują od środka. Przez to taki osad się osadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło :good: teraz takie pytanie dał byś radę zrobić zdjęcie miejsc gdzie były naklejki w mocnym świetle? Ciekawi mnie czy jest różnica w odcieniu lakieru.

 

P.s podoba mi się twoje miejsce pracy chyba sam sobie też takie sprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najs dżob men" :-] Z tymi reflektorami w tym modelu to faktycznie tragedia. Sąsiad ma to samo. Tylko się zastanawiam - papier aż 600-setka był potrzebny?

I pytanie - jak się pracowało z tym lakierem? Zauważyłem że z Fast Cut Plus od razu przeskoczyłeś na cleaner "Biednego chłopca". Znaczy się, że po 3M nie trzeba było nic lżejszego zastosowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło :good: teraz takie pytanie dał byś radę zrobić zdjęcie miejsc gdzie były naklejki w mocnym świetle? Ciekawi mnie czy jest różnica w odcieniu lakieru.

 

Nie ma żadnej różnicy bo naklejki były na aucie około miesiąca. Zjąłem je aby zapobiec różnicy w odcieniu lakieru :) Ale zdjęcia mogę zrobić

 

[ Dodano: 12 Czerwiec 2010, 22:50 ]

"Najs dżob men" :-] Z tymi reflektorami w tym modelu to faktycznie tragedia. Sąsiad ma to samo. Tylko się zastanawiam - papier aż 600-setka był potrzebny?

I pytanie - jak się pracowało z tym lakierem? Zauważyłem że z Fast Cut Plus od razu przeskoczyłeś na cleaner "Biednego chłopca". Znaczy się, że po 3M nie trzeba było nic lżejszego zastosowywać?

 

Papier wodny 600 obowiązkowo na tak zniszczone lampy. Inaczej ciężko by było je pożądnie zmatowić.

Lakier twardy tym bardziej, że pracowaliśmy na maszynie orbitalnej DA... Dużo pracy i poprawiania było. FC+ razem z DA nie zostawił żadnych hologramów. Miałem w zanadżu niebieski korek Ultrafina ale polerowanie nią nie dawało żadnego efektu więc zrezygnowaliśmy z tego etapu i od razu przeskoczyliśmy na cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziwne, FC+ usunął rysy po WS a nie zostawił hologramów? :roll:

 

Swoją drogą - mnie też czeka polerowanie A6C5, więc zadam Ci pytanie - jak rozwiązałeś polerowanie dachu ze szklanym szyberdachem? Otwarty? Zaklejony? Na uszczelce nie została pasta?

 

Tak czy inaczej świetna robota. Chyba najbardziej podoba mi się zdjęcie 50:50 czyszczonej skóry. Wnętrza nie robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna robota, ale do czego używałeś papieru wodnego 2500??? Pozdrawiam

 

Tak jak pisał przedmówca Xkem, do usuwania (zmatowienia) większych rys i różnych dziwnych otarć. Używałem papieru przed pastą 3M.

 

[ Dodano: 5 Sierpień 2010, 21:08 ]

Dziwne, FC+ usunął rysy po WS a nie zostawił hologramów?

 

Swoją drogą - mnie też czeka polerowanie A6C5, więc zadam Ci pytanie - jak rozwiązałeś polerowanie dachu ze szklanym szyberdachem? Otwarty? Zaklejony? Na uszczelce nie została pasta?

 

Tak czy inaczej świetna robota. Chyba najbardziej podoba mi się zdjęcie 50:50 czyszczonej skóry. Wnętrza nie robiłeś?

 

Może i dziwne ale nie zostawił żadnych hologramów :) moim zdaniem, stało się tak, dzięki maszynie orbitalnej.

Co do szyberdachu to oklei taśmą rant szyberdachu (zamkniętego) i sprawa załatwiona. Uszczelka chroniona i czysta :)

Wnętrze robiłem bardzo dokładnie i chyba wszystko co możliwe. Prałem podłogę odkurzaczem piorącym Numatic (prespray + RM600), brudy czyściłem APC, wybierałem kurz z zakamarków, nawoskowałem drewno, deske rozdzielczą nabłyszczałem Sonus Cockpit Detailier, impregnacje skóry to widać na zdjęciach i pewnie jeszcze coś by się znalazło o czym już nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dziwne ale nie zostawił żadnych hologramów

Ciekawe :o

 

Co do szyberdachu to oklei taśmą rant szyberdachu (zamkniętego) i sprawa załatwiona. Uszczelka chroniona i czysta

Tak też chciałem zrobić, ale może miałeś jakiś patent :evil:

 

A bo dałeś tylko fotę skóry, a reszty nie to pomyślałem, że olałeś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.