Skocz do zawartości

Chemicar


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli sie nie myle to gdzies czytalem na ich temat na forum audi a6,lub a4 tam sie wypowiadal gosc co pracowal dla Chemicara a na dzien dzisiejszy mieszka w Angli,mowil ze ci uzywaja tych samych srodkow co DB z Wawy jedynie etykiety zmieniaja i ten z Lublina byl pierwszy jako importer DB do Polski a pozniej byl jakis konflikt czy cos takiego,sad itd itd ale ile to prawdy to tylko oni sami wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Chemicar z DB raczej nie ma nic wspólnego poza zbliżoną nazwą

kupowałem produkty Diamondbrite w Chemicarze i jesli dobrze pamiętam to na polskich etykietkach ta firma była dystrybutorem produktów DB ale nie wiem czy sami stosują te produkty przy renowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mieli DB, ale to było wiele lat temu. Kiedyś nawet poznałem jednego z ich wspólników jak robili mi auto. Potem wiem, że mieli jakieś konflikty między sobą i się rozstali. Jeden odpowiedzialny za DB wyjechał z Polski. Od tamtej pory Chemicar zaczął produkować swoje własne produkty, które teraz promuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cytat z ich strony "Producent udziela na powłokę polimerową FIVE DIAMONDS pisemnej gwarancji na okres 7 lat." i to mi juz wystarc zy aby takie firmy omijac szerokim łukiem ;) Panowie wszyscy jak jesteśmy na tym forum mamy jakąś wiedze i praktykę jesli chodzi o car--detailing i chyba nikt z nas nie zna procesu ani wosku który gwarantowałby utrzymanie sie na aucie przez okre 7 lat 8-)

Najlepsze (czy. najdroższe woski) wytrzymuja ok. 6-7 miesięcy. Dodajac do tego jeszcze polskie zimy i stosowane na naszych drogach środki chemiczne rozpuszczajaće sniegi lód to jak wosk wytrzyma 5 miesięcy to jest dobrze.

Dlatego takie firmy jak ta są dla minen zwykłymi naciągaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj troszkę kolegę popieram, ale nei do końca. To prawda, że woski wytrzymują pół roku, jednak wosk nie jest tak trwały jak np. krzemiany, które są bardzo trwałe, fakt, że chemicar czy DB nie mają środków opartych na krzemianach, ale są na rynku środki oparte na krzemianach, lecz ich cena nie jest mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax wypuścił ostatnio coś takiego bodajże z gwarancją na 12 miesięcy na bazie krzemianach obrazu polecam opakowanie dla profesjonalistów wychodzi dużo taniej a różni się tylko tym że ma kartonik zamiast ładnego kolorowego pudelka jak się nie mylę jest to z serii Premium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.