Jump to content

Chemicar


tdi

Recommended Posts

widziałem ich ulotkę:) w swojej tabeli porównawczej naturalne woski usytuowali na ostatnim miejscu :shock: !!! :shock: !!! pod względem trwałości, wydajności, połysku itp.itd.

 

Do tego five diamonds prawie jak diamondbrite i te logo niby porsche:)

Link to comment
Share on other sites

Jesli sie nie myle to gdzies czytalem na ich temat na forum audi a6,lub a4 tam sie wypowiadal gosc co pracowal dla Chemicara a na dzien dzisiejszy mieszka w Angli,mowil ze ci uzywaja tych samych srodkow co DB z Wawy jedynie etykiety zmieniaja i ten z Lublina byl pierwszy jako importer DB do Polski a pozniej byl jakis konflikt czy cos takiego,sad itd itd ale ile to prawdy to tylko oni sami wiedza

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Chemicar z DB raczej nie ma nic wspólnego poza zbliżoną nazwą

kupowałem produkty Diamondbrite w Chemicarze i jesli dobrze pamiętam to na polskich etykietkach ta firma była dystrybutorem produktów DB ale nie wiem czy sami stosują te produkty przy renowacji.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie mieli DB, ale to było wiele lat temu. Kiedyś nawet poznałem jednego z ich wspólników jak robili mi auto. Potem wiem, że mieli jakieś konflikty między sobą i się rozstali. Jeden odpowiedzialny za DB wyjechał z Polski. Od tamtej pory Chemicar zaczął produkować swoje własne produkty, które teraz promuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cytat z ich strony "Producent udziela na powłokę polimerową FIVE DIAMONDS pisemnej gwarancji na okres 7 lat." i to mi juz wystarc zy aby takie firmy omijac szerokim łukiem ;) Panowie wszyscy jak jesteśmy na tym forum mamy jakąś wiedze i praktykę jesli chodzi o car--detailing i chyba nikt z nas nie zna procesu ani wosku który gwarantowałby utrzymanie sie na aucie przez okre 7 lat 8-)

Najlepsze (czy. najdroższe woski) wytrzymuja ok. 6-7 miesięcy. Dodajac do tego jeszcze polskie zimy i stosowane na naszych drogach środki chemiczne rozpuszczajaće sniegi lód to jak wosk wytrzyma 5 miesięcy to jest dobrze.

Dlatego takie firmy jak ta są dla minen zwykłymi naciągaczami.

Link to comment
Share on other sites

I tutaj troszkę kolegę popieram, ale nei do końca. To prawda, że woski wytrzymują pół roku, jednak wosk nie jest tak trwały jak np. krzemiany, które są bardzo trwałe, fakt, że chemicar czy DB nie mają środków opartych na krzemianach, ale są na rynku środki oparte na krzemianach, lecz ich cena nie jest mała.

Link to comment
Share on other sites

Sonax wypuścił ostatnio coś takiego bodajże z gwarancją na 12 miesięcy na bazie krzemianach obrazu polecam opakowanie dla profesjonalistów wychodzi dużo taniej a różni się tylko tym że ma kartonik zamiast ładnego kolorowego pudelka jak się nie mylę jest to z serii Premium .

Link to comment
Share on other sites

Osobiście wprowadzam na rynek produkty oparte na krzemianach firmy GLARE, natomiast tak jak napisał kolega wyżej Sonax także wypuścił produkty oparte na krzemianach.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.